Přejít na obsah

problém s lunetou u B-42 Off.Cosmo


StanoBare

Doporučené příspěvky

Včera som zistil pri otáčaní lunety, že:

 

1. v dvoch miestach klikanie zadrhne a musím viac zatlačiť aby sa luneta preklikla ďalej a väčšinou preskočí hneď dva kliky naraz. Tieto zadrhávavcie miesta "putujú", raz sú na pozícii "5" a "10", dnes "8" a "3"...

 

2. Aretácia lunety už nie je tak pevná ako doposiaľ a od tohto problému má väčšiu vôlu. Hodinky mám už skoro rok, lunetu nepoužívam zase extra často - určite nie každý deň.

 

Hodinky sú od AD predajne v Košiciach. Kým tam pôjdem, rád by som vás poprosil, či ste mali podobný problém a snáď trochu ubezpečiť, že to nebude až tak zásadný problém.

 

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

cau prosimte ja mam b42 black v titanu a mam uplne ten samej problem,najednou se luneta zacla zadrhavat a na nekterych mistech to vydava takvoe krupani,jak jsi to vyresil prosimte?btw me to velmi zklamalo pac jsem s tou lunetou otocil snad podesate...

Upraveno uživatelem tokarew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

mne nejaké krupavé zvuky nevydávali. Vyriešilo sa to servisom cez autoriz.predajcu a Nest s.r.o:

 

V prvom prípade - boli ešte v záruke - mi to len premazali, a to až tak, že luneta šla dosť voľne, ale ubezpečovali ma, že to časom nadobudne zase ten pevný klikací režim, ako má byť. Nezdalo sa mi to, ale ok...samozrejme, problém sa nevyriešil.

 

V druhom servisnom procese, mi už vymenili tú vložku, v odôvodnení stálo - luneta bola prekliknutá opačným smerom. Neviem sice kedy k tomu došlo, vedome som to rozhodne neskúšal. Takisto pri premazaní by to asi museli zistiť, že tam je niečo pretlačené...neviem, nechcem kecať...čakal som teda cez 2 mesiace, luneta už frčí ako má, čistý a pevný klik. V tomto prípade už to bolo po záručnej dobe, ale nechali to tak, takže oprava zadarmo. Súčiastka sa doobjednávala zo Švajčiarska, preto sa to tak pretiahlo.

 

Z problému zadrhávania lunety som tiež nebol nadšený a problém nastal bez nejakej predošlej chybky, ktorá by napovedala: "aha niečo nie je v poriadku".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel jsem festiny 12 let a luneta byla porad stejna,ted mam hodinky za 70 a kolega se smal a neveril ze to nejsou fejky kdyz s tim tocil,nastesti jsou v zaruce v ceskem obchode,ale tak jako tak tohle by se proste u tak drahych hodinek stat nemelo ani kdyby co kdyby kor kdyz to pouzdro delaj furt to same desitky let tak uz to maj mit vychytane kdyz to je "swiss made" , kolik musim dat za hodinky aby me tyto podle me detske nemoci netrapily?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mel u marinasteru ten problem,ze kdyz jsem lunetu dyl nepouzival,tak jakoby zatuhla,rozhejbat ji pak vyzadovalo pomerne dost usili,kolikrat sem se bal,abych to neurval...no,je pravda,ze hladkej a spolehlivej chod lunety by meli mit vychytenej,jak koukam,zdaleka to neni ojedinelej pripad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně 31250 korun českých ti stačí :smile_anim:

o jake znacce je rec? me tohle fakt neprijde jako kvalita pro kosmounauty,aby me pri startu upadl reminek a pak neslo tocit lunetou tahle nekde u jupiteru,v rukavicich bez sance to rozhybat,ten titan se tak divne kouse,tlacim na to jak kdyz si otviram "coronu"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně 31250 korun českých ti stačí :smile_anim:

 

:D . Musím s Aldou souhlasit. Damasko luneta je to nelepší, co jsem kdy zkoušel. Docela mě překvapuje, že zrovna u fortisů má tolik lidí negativní zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o jake znacce je rec? me tohle fakt neprijde jako kvalita pro kosmounauty,aby me pri startu upadl reminek a pak neslo tocit lunetou tahle nekde u jupiteru,v rukavicich bez sance to rozhybat,ten titan se tak divne kouse,tlacim na to jak kdyz si otviram "coronu"

 

Neboj,tohle kosmonauti stejně nenosej..většinou maj podstatně dražší a namakanější modely.Fortis má svým způsobem geniální marketing,tohle dostane každou klukovskou dušičku,ale holt nemůžeš čekat zázraky....jasně,chceš jen,aby hodinky za třicet fungovaly tak,jak maj,ale...holt asi smůla na kussuicide_anim.gif.Tohle se ti může stát i u dost dražších hodinek,do toho nevidíš....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mňa teda tá ešte historicky pomerne čerstvá kozmonuatská omáčka nezaujíma, bral som ich z prakticko-estetického pohľadu. Zatiaľ sme s týmto problémom u Fortisiek v menšine, verím že to tak aj ostane.

 

No, trebalo nám to? Damásko je aj tu...bež preč, bež preč :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s tím zatím problém nemám, snad proto, že lunetou u Marsů nemám potřebu točit vyjma dvou zkušebních otočení. A Marinemastery GMT mají lunetu otočnou na obě strany, proč se vlastně dělá jen jednostranně otočná luneta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč se vlastně dělá jen jednostranně otočná luneta?

 

Protože u potápek by tě nechtěné pootočení lunety nesprávným směrem mohlo pod hladinou nemile překvapit.

Samozřejmě při potápění s dýchacím přístrojem. Otočení špatným směrem by ti sice prodloužilo dobu do konce ponoru, ovšem zásobu kyslíku to rozhodně nezvýší... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby nedošlo nechtiac k pretočeniu lunety a tým ku skresleniu odpočtu minút - viď použitie lunety u potápiek. Len stručne - tým, že sa po nejakom nechcenom ťuknutí tesne pred ponorom, alebo priamo pod vodou, môže luneta posunúť len jedným smerom (v protismere chodu ručičiek), touto chybou sa len skráti čas ponoru. To je v poriadku. V opačnom prípade, by to malo fatálne následky a kým by ti luneta ukazovala, že ešte si poplávaj, máš čas, kyslíka už nebude, resp. problém dekompresie (samozrejme, dnes potápači nosia hodinky už len ako záložný nástroj). Tunajší potápačský znalci to ešte viac upresnia.

 

edit: tak už ma vo vysvetlení predbehli :)

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jako tak co jsem videl vselijake "kosmonauty" vsude byla eta nebo valjoux7750 tak sem si rikal ´kdyz uz je vsude stejny strojek vyjma kosmetickych uprav zvolim levnejsi reseni od fortisu v domeni ze budu stejne spokojeny jako s ostatnima znackama kde bych za titan v pvd,safir+antireflex,7750 do 20bar dal 2x tolik,jaky je vas nazor?ja si rad priplatim,samozrejme je to tak jak je napsano,maji chytry marketing ktery me uchvatil uz davno,vite rikal sem si ze nedam kilo a vic za omegy kvuli jejich 007 reklame atd,ale je ta kvalita stejna pri stejne "vybave"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

mam taky blby pocit, ze mi ide luneta o nieco lahsie ako ked boli nove... vtedy sla luneta tocit celkom tazko, musel som vynalozit urcite usilie, lunetu pevne stlacit dvoma prstami a tocit. no teraz to ide uplne lahucko aj jednym prstom. tak isto evidujem medzi klikmi urcitu volu, odhadom 0,5mm. samotne kliky su rovnake a neni citit ziadne zadrhavanie, toci sa po celom obvode rovnako.

neviem, mozno len povolilo pociatocne stuhnutie a uz to takto pojde stale, no bojim sa, ze to bude len a len horsie a bude sa mi luneta tocit aj pri malom neziaducom dotyku, co by som rozhodne nechcel. hodinky maju 2-3 mesiace a lunetu pouzivam odhadom 10x za tyzden.

prosim vsetkych majitelov B42 ci taketo nieco tiez evidovali, diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

He he, si sa na to zameral. Vôľu v kliku som pocítil takisto, asi tak do roku s frekvenciou používania cca 2-3x týždenne. Ale to si už presne nepamätám. Bolo mi povedané, že je to normálne, luneta sa častejším používaním rozchodí. Vôľa sa stávala obojsmernou, v každom jednom smere určite s odchýlkou ako píšeš.....aaa...a potom sa mi to zadrhlo - a to už nechceš počuť, čo? :huh: . Pri novej lunete, teda vložke, opäť kliká s pevným pohybom.

 

Prepáč, ale viac k tomu nepoviem, nemám iné dlhodobejšie skúsenosti s lunetami iných značiek, či aj tam je tá vôľa charakteristická častým používaním. Kedysi som si písal s jedným chlápkom aj mimo chronomagu (bol z watchtalkforums...alebo WUS? nespomeniem si teraz), keď som sa rozhodoval a zberal info. Žiaden problém s lunetou nemal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...