Přejít na obsah

problém s lunetou u B-42 Off.Cosmo


StanoBare

Doporučené příspěvky

Áno, je to jasný a pevný klik. Len opäť zopakujem, aspoň aká taká náplasť, že oprava u Nest, i keď po záručnej dobe, ma nestála ani cent. Vo vysvetlení sa len spomenulo: "...problém nastal protichodným preklikom, ale v rámci dobrých vzťahov k zákazníkom a tým, že oprava nie je náročna, zákazník neplatí nič". netuším, kde som vedome zpätne preklikol, ale ok, potešilo to.

 

Odvtedy lunetu používam asi tak 3x týždenne a zatiaľ žiaden problém. No, sám som zvedavý dokedy...ech, to sa zase znesie kritika na Fortis :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak fajn, ich postoj je super, ked sa ta vola bude zhorsovat, poslem ich do nestu na opravu. jedine coho sa bojim, ze tam budu hodinky dlho a hlavne ze riskujem nejaky ten skrabanec (zatial mam vsetko okrem spony a tahu 100% :) )

co sa tyka kritiky Fortisu, tak mi je to jedno, kupil by som si ich kludne znova, jedna vec mi predsa nepokazi inak dokonale hodinky ;) alebo radsej fliegre bez lunety? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

tak... luneta opravena, trochu popisem ako prebiehala oprava.

najprv som mailol do nestu ze co a ako a hlavne chcem mat hodinky cim skor doma. odpisali, ze objednaju podlozku pod lunetu a ked im pride, tak mi daju vediet a poslem hodinky. (velmi chvalim tuto ich ustretovost!) asi po 3 tyzdnoch mi napisali ze mozem poslat hodinky. poslal som a o tyzden boli hotove. poslali mi ich a o tri dni som ich mal na ruke. doba kedy som ich nemal na ruke bola cca 2 tyzdne, takze fajn. komunikacia na profi urovni a hlavne mi pri oprave hodinky nijako neposkodili a luneta cvaka uplne inak (lepsie) ako ked boli nove. vtedy sla luneta velmi ztuha celkovo a kliky neboli take precizne ako teraz. teraz je to super, podla mna ideal. 

oprava bola v ramci zaruky, inak by stala cca 300czk, takze pohoda aj tak. jedine negativum je, ze mi tvrdili, ze musel s lunetou niekto manipulovat, ale ze to nemozu dokazat a ani ja ze nie. stve ma, ze som bol vlastne "obvineny" z klamstva... :helpsmilie: kazdopadne je to jedno a som velmi rad ze mam hodinky neposkodene a opravene. teraz len dufam, ze sa chod lunety nebude nijako menit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som rád, že ti to dobre dopadlo! Inak s tým "obvinením" bol postup rovnaký aj u mňa :)

 

"Pane, určite ste s tým klikal nasilu protismerne"

"Prepáčte ale netuším kedy, dávam si na to pozor veď je len jednosmerná"

 

...a tak dookola, ale zase z toho vedu nerobili. Potvrdzujem prístup Nestu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standardní reklamační výslech, jsem taky obchodník. Zákazník, který vydrží, vyhraje, některý to položí a má smůlu, nebo jsme o to lepší firma, když mu pak vyhovíme. Škoda že se nemůže natahovat na skřipec...

Dělám si srandu, já si výměnu lunety u Marsů platil, ale ta byla odřená o víko winderu, takže jasná věc, přesto byl jejich přístup skvělý...

Jinak k "než hodinky bez lunety, raději žádné" - každý to máme jinak a já mám stejně hodinek s lunetou i bez ní a rád je mám všechny stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mezi pouzdrem a lunetou je škvíra /musí být/. 

Pero pod lunetou má výseky a luneta zoubky, podle tvaru zoubků a výsečí v clickspringu je jednosměrná,nebo obousměrná.

Toť k vysvětlení funkce.

Systém je z výroby namazaný a časem se škvírkou dostane do maziva prach a vzniká abrasivní směs maziva a prachu ,která lunetu zároveň zadírá i opotřebovává třecí plochy.

Jednou za čas pokud cítíte,že se chod lunety změnil,je třeba ji sundat vyčistit a znovu namazat. U většiny hodinek to jde zvládnout svépomocí.

Přetočit lunetu u dobrých hodinek do protisměru a tím očesat zuby,nebo ulomit výseče na clickspringu ,by nedokázal ani Rambo rukou to prostě nejde, 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem slyšel Fortis má často problémy s lunetou. :(

BLBOST... promin, ze takto reaguji, ale zde vidis jen hrstku lidi, kteri maji tyto problemy. Ja mam v okoli nekolik lidi fortisaku uplne v pohode, a k nim se zde prida plno zdejsich clenu chrona, co s lunetou nemaji - za nekolik let - zadne problemy. A ver, ze se porad "toci"... myslim ta luneta, treba jako pocitadlo piv  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Mám Fortis Marinemaster 670.17.41 M.

 

Starší modely do roku 17 měly jinou konstrukci lunety. 

 

Můj model zaplať bůh má nový systém.

 

Na Watchuseek je to detailně rozebrané.

 

Občas promažu i tak hustým olejem.

 

Injekční stříkačkou kolem lunety zvrchu nanáším a točím, když olej začne téct od sklíčka přestanu a protočím. 

 

Otřu navlhčeným hadrem v ironu a paráda.

 

Když jsem  měl staré Marinemastery s původní konstrukcí, dělal jsem stejnou věc a nikdy nebyl problém.

 

Po 7 letech prodal a zákazník je do teď spokojený.

 

Nejhorší je s lunetou vůbec nepohybovat, nebo se vykoupat a vyválet v písku a dlabat na čištění.

 

Kdo chce , aby mu hodinky fungovali tak jak mají, musí počítat s tím, že každý stroj potřebuje péči!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...