Přejít na obsah

Cim vice kamenu tim lepe?


Hoonza

Doporučené příspěvky

Bože, ja jsem se zamiloval!!! Daj se koupit :)? A na kolik taková sranda příjde????

 

Inu...Urwerk je něco podobného, zde pěkné video modelu UR-110... a fejky jsem na netu nabízet viděl. Ovšem jak a zdali fungují, to nevím - tak aby ses nedivil :worried_anim:

Kolik má Urwerk kamenů teda taky nevím, ale ty dvě turbíny jsou super. Až budu velkej, tak si je koupím...

Edit : Hehe, koukám, že mám třistatřiatřicet stříbrnejch příspěvků na chronomagu :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15 a s incablocem 17???

 

incablock je ulozeni proti razum atd. obsahuje oproti klasice (ulozeni ostatnich kol) navic dalsi kryci kamen a pruzne ulozeni, proto je tam o 2 kameny vice (ulozeni setrvacky z obou stran)

post-4253-012927300 1318783292.jpg

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to trošku jinak, zřejmě jsi ovlivněn tím že napíklad starší Primky bez Incablocu měly jen 15 kamenů. Incabloc za to nemůže, i stroj bez něj má na setrvačce 2 vrtané a 2 krycí kameny, jen nejsou v odpruženém kroužku ale pevně uložené. Ty dva kameny chybí proto že u těch starších, například cal.50, nejsou kameny na minutovém kole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani tak toto je problematika,ktora ma naozaj zaujima.Ako zaciatocnik a Laik som nikdy nemal nejaku potrebu si tieto veci nastudovat,ale teraz ked som sa tu nakazil a to v plnej parade ma to zaujima.Pani aky je podla Vas quartcovy strojcek ETA 251.262 kde je 27 kamenov

(Victorinox dive chrono black ice mam na ne zalusk) v provnani z Ronda kaliber 515 v Tawatec MKII?

Pani naozaj sa ospravedlnujem ak to je moc dietna otazka,ale pre mna naozaj podstatna a skoro rozhodujuca pri vybere jednych z nich.

post-17828-038061800 1318869861.jpg

post-17828-046564100 1318870013.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani tak toto je problematika,ktora ma naozaj zaujima.Ako zaciatocnik a Laik som nikdy nemal nejaku potrebu si tieto veci nastudovat,ale teraz ked som sa tu nakazil a to v plnej parade ma to zaujima.Pani aky je podla Vas quartcovy strojcek ETA 251.262 kde je 27 kamenov

(Victorinox dive chrono black ice mam na ne zalusk) v provnani z Ronda kaliber 515 v Tawatec MKII?

Pani naozaj sa ospravedlnujem ak to je moc dietna otazka,ale pre mna naozaj podstatna a skoro rozhodujuca pri vybere jednych z nich.

 

2 PepaSfi - diky za objasneni, koukam na to a je fakt ze jsem si tech krycich kamenu nevsiml, jsou i v mych 100 let starych Doxach.

 

2 Bull is Bull

 

No kdyz se podivas na ty dva kalibry tak je v nich znacny rozdil ETA je 5ti motorovy sedmiruky monstrum v radnym kovu se 27 sutry v cene $100, kdesto RONDA 515 je takova mensi plecharina s jednim kamenem a jednim motorem v cene $8.

 

Za mne teda ta ETA, skoda ze nedokazaly ty "Victorky" tam take dostat ty desetiny sekundy co ten stroj umi, ale zase by to asi nevypadalo tak pekne.

Navic osobne mam Victorinox (trochu jine viz podpis) a mohu rici ze je to velmi kvalitne zpracovany stroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 PepaSfi - diky za objasneni, koukam na to a je fakt ze jsem si tech krycich kamenu nevsiml, jsou i v mych 100 let starych Doxach.

 

2 Bull is Bull

 

No kdyz se podivas na ty dva kalibry tak je v nich znacny rozdil ETA je 5ti motorovy sedmiruky monstrum v radnym kovu se 27 sutry v cene $100, kdesto RONDA 515 je takova mensi plecharina s jednim kamenem a jednim motorem v cene $8.

 

Za mne teda ta ETA, skoda ze nedokazaly ty "Victorky" tam take dostat ty desetiny sekundy co ten stroj umi, ale zase by to asi nevypadalo tak pekne.

Navic osobne mam Victorinox (trochu jine viz podpis) a mohu rici ze je to velmi kvalitne zpracovany stroj.

 

/quote]

 

Vela ludom sa tento model nepozdava,ale mna akosi taha a taha.Kedze na nete ho najdem uz za 380eur tak nebudem moc spekulovat a objednam ich. Dakujem za vysvetlenie

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Zpátky k původní otázce - počet kamenů:

Proč mají běžné hodinky 15, 17, 25 kamenů? Myslím proč liché číslo? Uložení osičky má dva konce, tudíž sudý počet ložisek (kamenů). Prozraďte mi, kde se skrývá ten jeden osamělý lichý kámen? Není mu tam smutno? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...