Přejít na obsah

Kde prodat hodinky


Slevin

Doporučené příspěvky

S tím "ideálním" průměrem je to hrozně individuální, nezáleží to jenom na obvodu ruky ale i na výšce a poměru ploch hodinek, způsobu napojení pásku, tvaru okrajů, použitém oblečení, osvětlení...

post-18308-054595500 1320274426.jpg

post-18308-030322400 1320274464.jpg

Mě třeba na 18 cm zápěstí nepřijde 49×11mm Suunto Core nijak budíkovaté - zatímco dnes módní rozměr 44×11mm na (toho času podělaném) "orientálním orloji" bez vnější lunety na mě ze začátku působil skoro dojmem zavařovacího hrnce. Naproti tomu "paroubkovské" 33×4(!) mm "La Grande Classique de Longines" mi pod těsnou manžetou na vlastní chlupaté chlapské ruce nepřijdou nijak babské - je to prostě decentní náramek k obleku, který (kromě toho že mimochodem ukazuje čas) dokonale kopíruje tvar zápěstí a při nošení o něm jeden ani neví. A současné "EDC" Rado Sintra Chrono mi i při falešném čtvercovém pidirozměru 35×35(reálně 35×44)×8 mm díky výraznému tahu přijdou opticky větší než zmíněné 44mm orienty - i když to byl asi i záměr designéra...

post-18308-071604700 1320274489.jpg

(sorry za trochu rozvláčnější porovnání)

 

A výtkám ohledně prodejní ceny těch inzerovaných "nových" orientů s rezervou nátahu se nediv - podobně vybavené modely z téhle řady se i v našich e-shopech dají sehnat od 4332kč, s automatickou slevou 5% a včetně DPH. A desítky procent z ceny jdou dolů už kvůli faktu že byly rozbalené - jedno jestli je prodáváš tady na fóru a nebo na Aukru. Je to nepříjemné, ale kromě sběratelských unikátů (a ještě možná kousků z masivního zlata) hodinky jednoduše nejsou rentabilní "investice" - ale "egoinvestice". Ber to spíš jako auto: to vyjetím z prodejny taky ztrácí 20% ceny - a s každým rokem, kilometrem a škrábancem ztrácíš další procenta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ruku 18,5 cm, nosil jsem pilotky 47 mm a v naprosté pohodě, je to jen první dojem, po chvilce už velké nepřipadají. Také jsem z toho měl strach, navštívil jsem Apepa, ten mi půjčil na ruku svoje pověstné pinkgoldy a po půl hodince jsem už věděl, že to je moje velikost.

 

Pravda, jde o zvyk. Kdysi jsem měl hodinky 38mm a teď 40 a méně považuju za dětskou velikost :crying_anim02:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...