Přejít na obsah

Poraďte MILITARY WATCH


petr a.

Doporučené příspěvky

Zdravím vespolek,kamarád se na mě obrátil s prosbou o pomoc při výběru nějakých skutečně vojenských hodinek. Cena do cca 10.000,- Kč. Nedokážu se v tom množství military watch vyznat,které jsou skutečně vojenské a které jsou jen designem vojenské.

 

Předem díky za tipy.

 

Je mi jasné,že slovo do diskuze po pár letech je pro srandu králíkům,ale pro nenáročné fandy vojenských hodinek mám jednu radu:

Na eBay se roztrh nějaký armádní sklad v Indii a objevilo se docela velké množství 50 let starých hodinek HMT "Jawan" para shock.Jsou to hodinky pro asijské armády vyráběné skutečně v Indii.

Pohybovaly se pořád okolo 80 liber tak jsem je vzhledem k tomu,že o nich moc nevím nechtěl kupovat.Nyní Nějaký ind nacpal do aukcí pár desítek těchto hodinek.Včera se mi povedlo je vydražit za

19 liber(včetně posty z Indie !!),mám s toho radost a těším se jak malé dítě :).Ještě přidám obrázek a odkaz na aukce toho inda,ale HMT modelů je více-o kterých vím 100% že je to výrobek pro armádu jsou ty "Jawan".

HMT Jawan para shock

 

post-12679-013917400 1299518644.jpg

post-12679-026079600 1299518700.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 226
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

post-12679-039878400 1300464719.jpg

Kuja, koukám že sem se upoměl projít vlákno... :-D Hh, takže celkem neaktuální koment... No ale, na fotky jsem zvědav.

 

Mezitím jsem došel k tomu kam tento příspěvek patří,ale aby to mělo souvislost odpovídám zde..

Hodinky dorazily kupodivu rychle (free poštovné z Indie za 7 dní !!!!).Fotografiím a popisu odpovídaly,jen mi mrzí vysvícený luminiscent na číslech a ručičkách.Jenže bohužel 50 let je na první (neradiační) osvity moc.

Přidávám jen dvě fota na porovnání s klasikou-WW II. Bovet swiss made pro německé vojsko a přesné značení dýnka.Tyto hodinky mi při ošahání do ruky nepadly,nemám z nich takovou radost a nenechám si je.

Poučení co s toho plyne :),na co si nešáhneš nekupuj :D

Tohle jsem o nich našel stránkách jejich fandů:

cituji Caliber 0231 (pochazi z Citizenu)

výška 4.17mm

ke korunce 34mm.

největší rozměr 42mm

Jewels 17

ručičky 3

kmit 18000 hodinur.

přesnost -20 to +45 seconds / den.

Popis :

? Parashock device-Shock resistant upto 3Kg.

? Anti-magnetic = 4800 A/m ( 60 Oe)

? pouzdro SS (nerezová ocel).post-12679-065530600 1300464540.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau kolego. jen ke strojku: HMT nema "strojek Citizen", ale je vyraben na strojich a s technologiemi Citizenu.

" v roce 1961 byla zalozena divize hodinek v Bangalore; vybavena byla v prubehu jednoho roku, a to ve spolupraci s firmou Citizen Watch Co. Ltd., Tokyo..."

(vice zde - historie firmy HMT)

v podstate se stalo to, ze jim Japonci dodali komplet vyrobni linky a technologie. asi prechazeli na lepsi typy nebo si potrebovali udelat misto. kazdopadne HMT jsou de facto stare Citizeny, vzhledem k uvedenemu. proste odolne a kvalitni strojky, na tu dobu. vyvoj asi nic moc. trosku to pripomina Prim (tim, jak vyrabi az do omrzeni spolehlivy, ale dneska uz fakt zastaraly strojek). no flame, prosim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau kolego. jen ke strojku: HMT nema "strojek Citizen", ale je vyraben na strojich a s technologiemi Citizenu.

" v roce 1961 byla zalozena divize hodinek v Bangalore; vybavena byla v prubehu jednoho roku, a to ve spolupraci s firmou Citizen Watch Co. Ltd., Tokyo..."

(vice zde - historie firmy HMT)

v podstate se stalo to, ze jim Japonci dodali komplet vyrobni linky a technologie. asi prechazeli na lepsi typy nebo si potrebovali udelat misto. kazdopadne HMT jsou de facto stare Citizeny, vzhledem k uvedenemu. proste odolne a kvalitni strojky, na tu dobu. vyvoj asi nic moc. trosku to pripomina Prim (tim, jak vyrabi az do omrzeni spolehlivy, ale dneska uz fakt zastaraly strojek). no flame, prosim.

 

Díky za opravu a link :) . Co se týče hodinek v Indii vyráběli asi víc hodinek "vyšlých" z módy.U totožného prodejce jsem objevil víc kusů RICOH automatic,modelová řada tak 1970.Popisuje je,že jsou N.O.S,ale na dýnku (kupodivu leptaný místo ražený ) se skví nomer "2003".Pokud je to datum vypustku tak u pobočky RICOH INDIA běžely staré stroje ještě v novém století :) .Mám dojem,že Japonský RICOH po rozvodu s Hamiltonem vyráběl snad jen nějaké "recharge " QUARTZ s analogovým číselníkem a kvalitní 21 kamenové automaty už dávno ne. Toť ode mne vše.

PS:abych vlastně vrátil toto vlákno do původní pozice kde kolega kdysi hledal pěkné vojenské hodinky,přispěji tímhle objevem na AUKRU (letecké a snad vojenský vzhled) .

Du rozbít prasátko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...