Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Poljot 3133 trojčátka

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#1 Kristian.nov

Kristian.nov

Megazávislák

• Member_50
  • 4 503 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Plzeň

Publikováno 16.listopad.2011 - 22:46

Tak dneska mi přišly Šturmansky ve skvělém stavu a na origo poljot tahu a mám tak třetí kousek těchhle krasavic s kalibrem 3133. Ty tmavě modré jsou bohužel momentálně nefunkční, objevil jsem je před časem ve zbídačeném stavu v jednom bazaru, dal je do kupy, ale pak jsem v nich zmokl a to bylo na jejich ztrouchnivělé těsnění příliš, čeká je návštěva u pana hodináře.
Takže tady pár rychlo fotek dnes už vintážních trojčátek:-) Až bude víc času udělám lepší...

Přiložený soubor (y)

#2 xxmikexx

xxmikexx

Učedník

• Member_50
  • 126 příspěvků(y)
  • Bydlí:Břeclav
  • Fanoušek značky:Vostok vintage

Publikováno 17.listopad.2011 - 10:26

krasavci,taky po nich pokukuji,pač se mi docela začínaj líbit,ale ta cena :-( ta je na tom docela dost vysokopro mě na to abych si pořídil taky sbírečku,jinak nejsou to ty z Aukra?

#3 Kristian.nov

Kristian.nov

Megazávislák

• Member_50
  • 4 503 příspěvků(y)

Publikováno 17.listopad.2011 - 14:54

Jo jo, vydražil jsem je asi před týdnem na Aukru, ale tu cenu jsem přestřelil, tolik jsem dát nechtěl:-) Nechal jsem se unést, i když teď jsem rád:-). Ale třeba ty tmavě mobrý jsem pořídil v bazaru za 200,-, musel jsem ale vyměnit sklíčko, vnitřní lunetu a tlačítka s korunkou plánuju taky vyměnit, i tak nevyjdou draho. Cena je u těchhle hodinek vždycky relativní...

#4 xxmikexx

xxmikexx

Učedník

• Member_50
  • 126 příspěvků(y)
  • Bydlí:Břeclav
  • Fanoušek značky:Vostok vintage

Publikováno 17.listopad.2011 - 16:25

sem si to myslel že to sou ony,sledoval sem aukci,ale vypadaj že sou v dobrým stavu! já mám od toho stejnyho borca ty vostoky :-D,ale ta cena zase není zas tak vysoká co sem se tak ruzně díval,a ty za 200 kč to je luxus ikdyž si je musel dát trochec do kupy,budu muset asi taky obejít pár bazaru u nás,třeba na něco narazím taky

#5 Outlander

Outlander

Začátečník

• Members
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 17.listopad.2011 - 22:38

Jo jo, vydražil jsem je asi před týdnem na Aukru, ale tu cenu jsem přestřelil, tolik jsem dát nechtěl:-) Nechal jsem se unést, i když teď jsem rád:-). Ale třeba ty tmavě mobrý jsem pořídil v bazaru za 200,-, musel jsem ale vyměnit sklíčko, vnitřní lunetu a tlačítka s korunkou plánuju taky vyměnit, i tak nevyjdou draho. Cena je u těchhle hodinek vždycky relativní...

ty sturmanskie, pokud jsou opravdu letecké, tak tu cenu mají! jinak měl by v nich bejt strojek 31659 a ne 3133, taky vyraženej měsíc a rok výroby, mají mít hacking, funguje? já mám ty samé, akorát novější dvoubarevnou variantu (ty moje sloužily na Sevastopolu)...jo a mají narozdíl od těch civilních nerez pouzdro...jestli to nejsou nějaký skládačky, a je tam ten strojek 31659 s tim rokem výroby cca kolem 87 tak gratuluju, máš studenoválkový letecký hodniky který fasovaly piloti po ukončení letecký školy...

#6 Kristian.nov

Kristian.nov

Megazávislák

• Member_50
  • 4 503 příspěvků(y)

Publikováno 17.listopad.2011 - 23:10

ty sturmanskie, pokud jsou opravdu letecké, tak tu cenu mají! jinak měl by v nich bejt strojek 31659 a ne 3133, taky vyraženej měsíc a rok výroby, mají mít hacking, funguje? já mám ty samé, akorát novější dvoubarevnou variantu (ty moje sloužily na Sevastopolu)...jo a mají narozdíl od těch civilních nerez pouzdro...jestli to nejsou nějaký skládačky, a je tam ten strojek 31659 s tim rokem výroby cca kolem 87 tak gratuluju, máš studenoválkový letecký hodniky který fasovaly piloti po ukončení letecký školy...

Jojo včera jsem je otevřel a podivil jsem se nad označením kalibru, je tam opravdu 31659. Zadal jsem do googlu a zjistil, jak píšeš, že se liší pouze hackingem(funguje), mají také jiný font datumovky. Vím že u starších ruských hodinek, kolem 50tých let, je vyražen rok a čtvrtletí, ale u těchhle mě to překvapilo. Jsou vyrobeny v prvním čtvrtletí 1987:-). Jestli je pouzdro opravdu nerez nepoznám, ošoupané nejsou (rýpat do nic nebudu:-)). Jak jsem tak včera pročítal net, mám akorát trošku obavu jestli není měněnej cifr. Nemáš nějaký poznatky jaký se dávali původní cifry?

#7 Kristian.nov

Kristian.nov

Megazávislák

• Member_50
  • 4 503 příspěvků(y)

Publikováno 17.listopad.2011 - 23:17

sem si to myslel že to sou ony,sledoval sem aukci,ale vypadaj že sou v dobrým stavu! já mám od toho stejnyho borca ty vostoky :-D,ale ta cena zase není zas tak vysoká co sem se tak ruzně díval,a ty za 200 kč to je luxus ikdyž si je musel dát trochec do kupy,budu muset asi taky obejít pár bazaru u nás,třeba na něco narazím taky

Na ty tvoje Vostoky jsem si taky brousil zuby, ale pak, vhledem k ceně těchhle, jsem je nechal plavat:-)
Jinak v těch bazarech je to spíš o náhodě, něco pěknýho ulovit se povede málo kdy. Oto větší radost to ale pak je:-)

Tento příspěvek byl upraven od Kristian.nov: 17.listopad.2011 - 23:19

#8 Outlander

Outlander

Začátečník

• Members
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 17.listopad.2011 - 23:28

Jojo včera jsem je otevřel a podivil jsem se nad označením kalibru, je tam opravdu 31659. Zadal jsem do googlu a zjistil, jak píšeš, že se liší pouze hackingem(funguje), mají také jiný font datumovky. Vím že u starších ruských hodinek, kolem 50tých let, je vyražen rok a čtvrtletí, ale u těchhle mě to překvapilo. Jsou vyrobeny v prvním čtvrtletí 1987:-). Jestli je pouzdro opravdu nerez nepoznám, ošoupané nejsou (rýpat do nic nebudu:-)). Jak jsem tak včera pročítal net, mám akorát trošku obavu jestli není měněnej cifr. Nemáš nějaký poznatky jaký se dávali původní cifry?

hmmm tak to letecký budou, myslim že ten nerez je poznat na první pohled, když je dám k těm civilním tak maj takovej jakoby šedej nádech, porovnej si to a uvidíš na denním světle ten rozdíl mezi chromem je fakt znatelnej...ciferníky byly snad jenom dva druhy, ten co máš ty a potom ten co mám já šedo-bílej, kdysy jsem našel nějakou diskuzi kde se to řešilo, proč zrovna v 87 a 88 byly ty ciferníky celý modrý, takže asi měněnej nebude...jediný co mě na těch tvejch nesedí jsou lumi-indexy na 9,6, a 3tí hodině, měly by bejt o trochu větší - ale to můžou být opravovaný...na watchuseek foru byl takovej velkej zevrubnej článek kde se řešily civilní, sturmaski, okeahy, druhy fontů, od kdy do kdy se kterej typ dělal, jak poznat skládačky...nemůžu to dohledat, zapátrej třeba to tam najdeš...

#9 Kristian.nov

Kristian.nov

Megazávislák

• Member_50
  • 4 503 příspěvků(y)

Publikováno 17.listopad.2011 - 23:34

hmmm tak to letecký budou, myslim že ten nerez je poznat na první pohled, když je dám k těm civilním tak maj takovej jakoby šedej nádech, porovnej si to a uvidíš na denním světle ten rozdíl mezi chromem je fakt znatelnej...ciferníky byly snad jenom dva druhy, ten co máš ty a potom ten co mám já šedo-bílej, kdysy jsem našel nějakou diskuzi kde se to řešilo, proč zrovna v 87 a 88 byly ty ciferníky celý modrý, takže asi měněnej nebude...jediný co mě na těch tvejch nesedí jsou lumi-indexy na 9,6, a 3tí hodině, měly by bejt o trochu větší - ale to můžou být opravovaný...na watchuseek foru byl takovej velkej zevrubnej článek kde se řešily civilní, sturmaski, okeahy, druhy fontů, od kdy do kdy se kterej typ dělal, jak poznat skládačky...nemůžu to dohledat, zapátrej třeba to tam najdeš...

Právě o ty indexy jde, včera jsem se někde dočet, že právě na nějakých nověších cifrech se dávaly tyhle malý lumi 3,6,9. Moc jsem ten článek nepochopil. Zkusím to zítra propátrat...

#10 mkshort

mkshort

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 327 příspěvků(y)
  • Bydlí:v bytě
  • Fanoušek značky:Něco speciálního, co v krámě nekoupíš...

Publikováno 5.říjen.2017 - 12:39

S dovolením použiji toto vlákno, ať zbytečně nezakládám nové.

Rád bych repasoval své Poljot 3133 "Remkovky exportní" a dal jim nové pouzdro.

Na eBay se objevují nabídky z Itálie na prodej pouzder v NOS stavu. Dle prodejce je pouzdro ocelové - na konkrétní dotaz v angličtině, zda-li je to nerez (stainless steel) odpověděl italsky, že 'acciaio" - ocel :-). Jsou to tyto aukce od cca 3 prodejců, všech z Itálie, ale vzhledem k použití stejných fotek je to asi jeden člověk...

Nemáte s touto nabídkou nějaké zkušenosti? Je to nová výroba nebo staré zásoby? Atd.

Díky!

Přiložený soubor  s-l1600.jpg   120,2K   36 Počet stažení

Aviator 42 mm 31681, Poljot Šturmanskije 3133 "Remkovky" exportní + taky jedny střibrné, Poljot Šturmanskije Automat, Poljot Automat "Aeroflot", Poljot Alarm, Raketa World Time, Vostok Amphibia: 17j 420 + 18j 090 + 21j 420, Slava Monster 2427, Ruhla digital, Prim Sport IGEN No date Chronomag LE 13/33, Prim Sport 2, Prim Diplomat, Prim Quartz, Prim 'malé dětské' (moje první hodinky)

...a v opětovném záchvatu digimanie po 30 letech: Электроника Б6-202, Электроника Б6-03 LED, Электроника Б6-02

#11 villain83

villain83

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 934 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 5.říjen.2017 - 17:52

Moc nevěřím tomu, ze by to za tyhle peníze byla ocel.

#12 eloga

eloga

Megazávislák

• Member_50
  • 2 938 příspěvků(y)
  • Bydlí:Za vodou
  • Fanoušek značky:Seiko, Japan Made First.

Publikováno 5.říjen.2017 - 20:17

řekni ať ti sdělí váhu v gramech ..........  :eek:

***  ALL YOU NEED IS SEIKO ***

#13 VENDO

VENDO

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 19.únor.2018 - 14:24

Zdar a sílu. 

Kde prosím bych sehnal, jako náhradní díl, tu věčně čekající ručičku s letadýlkem na konci ?  

Přiložený soubor  KWNPLBL.jpg   100,6K   20 Počet stažení

#14 Harwey

Harwey

Megazávislák

• Member_50
  • 3 596 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 19.únor.2018 - 14:35

Zdar a sílu. 

Kde prosím bych sehnal, jako náhradní díl, tu věčně čekající ručičku s letadýlkem na konci ?

napr tu
https://ussrwatch.ne...-Navigator.html

#15 VENDO

VENDO

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 20.únor.2018 - 10:15

Tam nejde koupit jenom ručička, ale komplet i s cifrošem. To je zas pro mě zbytečný. Ale přesto díky.

#16 Harwey

Harwey

Megazávislák

• Member_50
  • 3 596 příspěvků(y)

Publikováno 20.únor.2018 - 10:28

tak skus kupit vrak s peknou chrono rucickou;)

#17 VENDO

VENDO

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 20.únor.2018 - 11:24

No to mě napadla jako první varianta ,ale zas zbyteční . To bych měl pak nutkání ty hodinky opravit :D . Pak jsem volal mistrovi  Tichému do Pardubic jestli třeba nemá ,nebo by nesehnal ,ale také nic . Koukám že to bude asi problém . :)   

#18 vlasta66

vlasta66

Megazávislák

• Member_50
  • 1 061 příspěvků(y)
  • Bydlí:Otrokovice

Publikováno 20.únor.2018 - 11:27

Tam nejde koupit jenom ručička, ale komplet i s cifrošem. To je zas pro mě zbytečný. Ale přesto díky.

Dá se tam koupit jen set ručiček bez cifru

https://ussrwatch.ne...-Navigator.html

Ω Seamaster Diver Chrono
Ω Speedmaster Reduced
Oris TT1 Divers

Hamilton Pulsomatic

#19 VENDO

VENDO

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 20.únor.2018 - 11:36

Jo pravda. Jsem si všimnul až teď že to jde překlikat. Už tam někdo nakupoval ? Jak je to s poštou? A kolik účtují?

#20 Harwey

Harwey

Megazávislák

• Member_50
  • 3 596 příspěvků(y)

Publikováno 20.únor.2018 - 12:13

staci si to skusit naklikat;)
posielaju z ukrajiny
vide ta to presne tolkoto

Přiložený soubor (y)