Přejít na obsah

Letecké hodinky Laco 42 Typ A Quartz


Pege1012

Doporučené příspěvky

Ahoj,

obracím se na vás s prosbou. V těchto dnech jsem se stal majitelem výše zmíněných pilotek - měly by to být tyto:

http://www.hodinky-laco.cz/e-shop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=16&category_id=1

 

Hodinky jsem koupil na aukru, prodejce měl asi 160 pozitivních hodnocení. Po zaplacení přišel balíček. Nebyl k nim žádný papír o původu, v balení byla pouze papírová krabice, v ní kožená etuje s hodinkami. Hodinky byly na koženém řemenu, spona signovaná Laco, druhý řemen byl přiložen, rovněž signovaný. Sklíčko se rovněž tváří jako safír s antireflexem.Pouzdro a dýnko zpracováním rovněž bez chyby.Na hodinkách cenocvka s cenou 350 euro.

 

A teď problém, hodinky nešly, tak jsem si řekl, vybitá baterie.Dnes jsem navštívil v Ostravě hodinářství u Aleše. Pan hodinář na hodinky kouká, a říká, hodinky na baterii mají na dýnku vždy takový bazmek, o který když se zapáčí, tak lze hodinky otevřít, ale na těchto nic, prostě dno do pouzdre vpasováno. Má to tak být?

A nyní to hlavní. Po otevření mi donesl hodinky ukázat a já tedy čuměl jak puk!!!! Celý strojek (má být eta) je z plastu a vsazen do takového toho bílého plastového kruhu, aby tam držel. On mi to donesl a povídá - to si dělají srandu ne??? To je strojek za 30 korun a ne za takový ranec. Otevřel nějaké slušnější quartzky a ukázal mi jak vypadá takový lepší strojek.

 

A tak se chci zeptat, je to normální??? Je možné aby to byl fake??? Komu by to stálo za to? A pokud by to snad byl originál, tak co si myslet o firmě která prodá za takový ranec takovýto strojek?

 

Osobně jsem dnes volal zastoupení společnosti Laco v ČR, firmě Baumann do Břeclavi, a když jsem popsal paní co jsem viděl za strojek, tak se docela zhrozila, že ona sice není technik, ale podle ní je to falzifikát a že jí to mám tedy poslat, že to pošle do Německa firmě a nechá vytvořit posudek zda jde o originál, či ne? Popsal jsem jí jak jsem hodinky nabyl. Každopádně pokud jde o fake tak by se mi hodilo to vyjádření pro další jednání s aukrem, případně policií.

Tak co si o tom myslíte vy???

 

Zkusím přidat pár neumělých fotek.

post-1209-009174800 1321977616.jpg

post-1209-006704400 1321977622.jpg

post-1209-046685800 1321977627.jpg

post-1209-098722800 1321977632.jpg

post-1209-017604100 1321977646.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O to vůbec nejde, teď spíše další postup. Myslíte, že je správně poslat ty hodinky výhradnímu dovozci, aby je poslal do Němec a mně následně poslali posudek že jde o fake, se kterým se tedy obrátím na policii a prodejce nahlásím aukru, nebo nemám ten padělek dávat z ruky a přímo s hodinkami se obrátit na policii. Jde o to že je mi jasné, že z Německa mi již hodinky určitě nevrátí, takže přijdu o důkaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O to vůbec nejde, teď spíše další postup. Myslíte, že je správně poslat ty hodinky výhradnímu dovozci, aby je poslal do Němec a mně následně poslali posudek že jde o fake, se kterým se tedy obrátím na policii a prodejce nahlásím aukru, nebo nemám ten padělek dávat z ruky a přímo s hodinkami se obrátit na policii. Jde o to že je mi jasné, že z Německa mi již hodinky určitě nevrátí, takže přijdu o důkaz.

 

Okamzite na policiu. Policia bude spolupracovat s dovozcom v CR. Otazka je ta, ci je to trestny cin? Nie som pravnik. Aleon ti ich za 350 Eciek nepredal.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O to vůbec nejde, teď spíše další postup. Myslíte, že je správně poslat ty hodinky výhradnímu dovozci, aby je poslal do Němec a mně následně poslali posudek že jde o fake, se kterým se tedy obrátím na policii a prodejce nahlásím aukru, nebo nemám ten padělek dávat z ruky a přímo s hodinkami se obrátit na policii. Jde o to že je mi jasné, že z Německa mi již hodinky určitě nevrátí, takže přijdu o důkaz.

 

Udělal bych vše najednou- nahlásil to na aukru, policii nafotil hodinky ( nezlob se na mě, ale policie nic s tím dělat nebude- případ odloží ) a fota ( co nejpodrobnější ) bych poslal do Němec. Zatím bych je z ruky nedal nikomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělal bych vše najednou- nahlásil to na aukru, policii nafotil hodinky ( nezlob se na mě, ale policie nic s tím dělat nebude- případ odloží ) a fota ( co nejpodrobnější ) bych poslal do Němec. Zatím bych je z ruky nedal nikomu.

 

Si ho potesil.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co zkusit napsat prodejci, že chceš dle §53 Občanského zákoníku odstoupit od kupní smlouvy a chceš zpět peníze? Chápu, že po takové koupi má člověk nervy na pochodu, ale naučil jsem se Aukro (především jako prodejce) řešit problémy s klidnou hlavou. Ze začátku jsem téměř vždy trval na tom, aby obě strany dostály svých závazků. Řešil jsem to pravidelně s Aukrem, občas i s PČR (jelikož mi lidé sem tam dluží peníze), ale ze svých zkušeností mohu jednoznačně napsat, že nejlépe tam funguje domluva, jelikož na Aukro.cz se za monitorem každý cítí jako mistr světa a nátlakem jsem nikdy ničeho nedosáhl.

 

Pokud jsi již prodávajícímu psal a nechce Ti vrátit peníze a nereaguje, tak si zjisti, zda-li jsou hodinky určitě levé, pak jeď za prodejcem a rozbij mu držku. Udělá Ti to mnohem větší radost, než si dopisovat s Aukrem.

 

Hlavně si pořádně zjisti, zda-li jsou hodinky levý, ať není ostuda.

EDIT: YPO již křížovku zřejmě vyluštil :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ?po

Tak to je tedy mazec!!! To jako myslíte doopravdy že ta eta vypadá opravdu takto? To jsem z toho tedy paf. Zajímalo by mne tedy, zda považujete tuto cenu za úměrnou kvalitě strojku a potom, jaká asi bude životnost toho strojku?

 

Tak tedy opravdu čumím jako puk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...