Přejít na obsah

Nová řada Laco


paveiv

Doporučené příspěvky

V Lacu již začali prodávat novou řadu B-Uhren, tak si dovolím tu uvést jen něco málo informací, v podstatě vše beru od Uweho z WUS, jen jsem z toho vytáhl asi to nejpodstatnější a snad nějak použitelně přeložil.

 

 

V podstatě stále zůstávají verze A a B ve velikostech 42 a 45mm. Mění se strojky - quartzová ETA F.06.111 (nemám odvahu se podívat jak vypadá, po tom co jsem tu zahlédl tu příšernost v plastu), manuální nátah ETA 2804.2 a automatika ETA 2824.2. Tedy strojky s daty, holt asi nedostatek 2801 a 2824. Ovšem ukazatel data není viditelný, což je patrné z fotek.

 

Hlavní vzhledové změny:

 

Nové opískované tělo a protireflexní vrstva, barva těla by měla být téměř identická s původními druhoválečnými B-Uhren.

 

Teplem modřené ručky, v předchozí řadě jen lakované.

 

 

Předělána "tvář" 45mm verze, kde byly nesprávně nějaké drobnosti - ukazatel na dvanácté byl příliš vzdálen od ukazatele hodin (středový kruh, jak jinak to napsat), nebo možná ten (kruh) byl jen o menším průměru nežli měl být, tak dalece jsem po tom nepátral.

Plus pár dalších drobností.

 

 

 

Co je celkem zásadní je zvýšení ceny, manuální nátah, 42mm - 850 Euro a 45mm - 990 Euro (s daní). Ale o zdražování se u Laca mluvilo již nějakou dobu a přeci jen i kvalita některých komponent, alespoň papírově, šla nahoru.

 

 

 

Mně osobně se ty změny líbí, i když ta cena už je trošku jinde, ale asi po novém roce neodolám a zkusíme 45mm verzi:) Jsem hlavně zvědav na to tělo.

 

Z fotek moc rozdílů patrných nebude, ale dva kousky ze stránek Laca ukradnu.

 

 

 

https://shop.laco.de/de/Leipzig.html

 

 

Posted Image

 

 

 

https://shop.laco.de/de/Memmingen.html

 

Posted Image

Upraveno uživatelem paveiv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je prima. Všiml jsem si také, že vteřinovka je na některých fotkách černá a hodinovka s minutovkou modřená. Vidím blbě nebo to Laco takto kombinuje?

 

 

Vteřinovka (alespoň ta centrální u předchozí řady) je černá, není modřená, respektivě jen konec, zbytek je pouze luminescence. Ty lakované ručky jsou dost znát, že jsou modré, i když to není tak patrné jako na fotkách. Teď jsem si tu vedle sebe postavil Laco a Stowu (lakované vs teplem modřené ručky) a ty u Stowy se k té černé blíží, výrazně tmavší, méně lesklé, vypadají mnohem, mnohem lépe. Jak to je u téhle nové řady Laco, kde mají být také tepelně zpracované, tak to netuším, ale předpokládám, že to bude také výrazně lepší jak lakované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez data jsou. K čemu tu "malé logo"?

 

hodinky bez loga se mi nelibi, pusobi to na me jako nejaky no name, jako by se to melo za neco stydet. je to asi jen muj pohled na vec, ale citim to tak. :smile_anim:

edit: "male" logo jsem zminil, aby to nevypadalo, ze potrebuji nejaky "rvouci" napis, to zase ne. :cheers:

Upraveno uživatelem kaliw124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych Lacherovcum napsat, jestli neexistuje nejaka moznost jak tohoto docilit, clovek nikdy nevi... a za zeptani nic nedas. Jeste, ze chces maly, napis LACO pres cely cifernik, to by byl gol :-P

 

hodinky bez loga se mi nelibi, pusobi to na me jako nejaky no name, jako by se to melo za neco stydet. je to asi jen muj pohled na vec, ale citim to tak. :smile_anim:

edit: "male" logo jsem zminil, aby to nevypadalo, ze potrebuji nejaky "rvouci" napis, to zase ne. :cheers:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je to bez loga jako historickej návrat ke kořenům, kdy pilotky název nemaj ( musej bejt co nejjednoduší pro dobré a přehledné sledování ). S těma noname máš ale pravdu, dost hodinek se tak pak taky tváří jako originál. Ale jako majitel bys to pak poznal hlavně na peněžence :-)- ( no name cca 100 EUR, origo LACA 850 EUR a výše).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to s těmi B-Uhr složité. Byly to první hodinky, které mě zaujaly a také tedy důvod, proč jsem tady začal brouzdat. Postupně jsem se dostal k bodům, nebo spíš detailům, jakými by ideální B-Uhr měly disponovat... tedy ideální pro mě. :worried_anim: Na začátku byly prostě jednoduché hodinky s koženým řemenem s nýty...... pak agónie, pořídil jsem základní potápky, protože jsem pořád formoval, co chci. Teď už to vím, ale všechno v jedněch hodinkách splňují jen BP od IWC, což je jiná kategorie. Z původní historické pětky B-uhr prostě nic nesplňuje: PVD,44mm+,cibulová korunka, rozumné logo, datum bych překousl, ne baterka, s cenou do 15-17(a určitě bych je nekupoval hned). Jeté moc nechci, kupovat použité chápu pro kategorii 100+. Tím neberu nikomu nákupy starších hodinek. Znáte to přeci o těch sto chronomagorech a sto ...... :guitar: Pokud tedy mam slevit z něčeho, pak asi z té historie a nabízí se ty profláklé steiny, archimede, dokonce za fajn cenu poljoty s etou 2824, aristo atd... zatím nevím co vybrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čekal sem, že uvedou verzi s datumem s Miyotou verzi hodinek, asi nic :/

 

 

Inu, datum není, akorát nedávno uvedli manuální Miyotu, ale opět, cena je trošku jinde (350 euro). I když ten strojek je překvapivě docela pěkně vypadající (snad "plachta" nevadí).

 

https://shop.laco.de/de/Fliegeruhren/Nuernberg.html

 

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to s těmi B-Uhr složité. Byly to první hodinky, které mě zaujaly a také tedy důvod, proč jsem tady začal brouzdat. Postupně jsem se dostal k bodům, nebo spíš detailům, jakými by ideální B-Uhr měly disponovat... tedy ideální pro mě. :worried_anim: Na začátku byly prostě jednoduché hodinky s koženým řemenem s nýty...... pak agónie, pořídil jsem základní potápky, protože jsem pořád formoval, co chci. Teď už to vím, ale všechno v jedněch hodinkách splňují jen BP od IWC, což je jiná kategorie. Z původní historické pětky B-uhr prostě nic nesplňuje: PVD,44mm+,cibulová korunka, rozumné logo, datum bych překousl, ne baterka, s cenou do 15-17(a určitě bych je nekupoval hned). Jeté moc nechci, kupovat použité chápu pro kategorii 100+. Tím neberu nikomu nákupy starších hodinek. Znáte to přeci o těch sto chronomagorech a sto ...... :guitar: Pokud tedy mam slevit z něčeho, pak asi z té historie a nabízí se ty profláklé steiny, archimede, dokonce za fajn cenu poljoty s etou 2824, aristo atd... zatím nevím co vybrat.

 

Tak to rozhodování moc dobře znám zažil jsem ho na vlastní kůži a na konec jsem si pro sebe vybral Steinhart Nav B-Uhr II 44 mm hand driven, protože splňují, co hledám: jednoduchý číselník BEZ DATA a MANUÁLNÍ NÁTAH. A v neposlední řadě průměr 44 mm, protože mám poměrně slabou ruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to s těmi B-Uhr složité. Byly to první hodinky, které mě zaujaly a také tedy důvod, proč jsem tady začal brouzdat. Postupně jsem se dostal k bodům, nebo spíš detailům, jakými by ideální B-Uhr měly disponovat... tedy ideální pro mě. :worried_anim: Na začátku byly prostě jednoduché hodinky s koženým řemenem s nýty...... pak agónie, pořídil jsem základní potápky, protože jsem pořád formoval, co chci. Teď už to vím, ale všechno v jedněch hodinkách splňují jen BP od IWC, což je jiná kategorie. Z původní historické pětky B-uhr prostě nic nesplňuje: PVD,44mm+,cibulová korunka, rozumné logo, datum bych překousl, ne baterka, s cenou do 15-17(a určitě bych je nekupoval hned). Jeté moc nechci, kupovat použité chápu pro kategorii 100+. Tím neberu nikomu nákupy starších hodinek. Znáte to přeci o těch sto chronomagorech a sto ...... :guitar: Pokud tedy mam slevit z něčeho, pak asi z té historie a nabízí se ty profláklé steiny, archimede, dokonce za fajn cenu poljoty s etou 2824, aristo atd... zatím nevím co vybrat.

 

Já ti držím s výběrem ruce- jsem na tom podobně. Mě vyhovují na ruku větší hodinky, alespoň 44 mm, ale musím tam mít i datumovku a chrono ( vím, že tím se proviňuji proti klasice a to hodně, ale přitahuje mě to, že hodinky nevypadají jednoduše - i když to někdy není vůbec na škodu ) a navíc z toho samozřejmě chrono nevyužiju nikdy ( max. 2-5 za rok ). Ale prostě to od hodinek chci. Teď jsem u Aviatorů 31681, mám je rok a chrono bylo spuštěno 1x. Už ted ale vím, že to určitě definitivně ty poslední hodinky nejsou a porozhlížím se po dalších ( Fortisky ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...