Přejít na obsah

Kolik nás tu je...?


Quido Morava

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 181
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Tož su konečně mezi svýmaPosted Image

Když jsem psal příspěvek do rubriky ohledně nových kouusků, tak jsem byl vyzván, ať se vokážu i tady mezi svýma- rozuměj HamiltoňákamaPosted ImagePosted Image

 

tu je odkaz na příspěvek co jsem psal:

http://forum.chronom...master-maestro/

 

takže- hodinkářům zdar a hamiltoňákům zvláštěPosted ImagePosted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tak asi 4 kusy H z období okolo 1960, vevnitř jsou buď Buren mikrorotory nebo ETA strojek, v těchto případech je tam Swiss vždy. Kapesky byly vždy made in USA, exportní i takto označené na strojku. Velmi zajímavý zlozvyk bylo nějaký zlomek hodinek označit jako Masterpiece, ať už na cifru, tak na kalibru. Tyto kousky sice nejsou nějak znatelně upgradované, ale ty moje byly velmi dobře seřízené, možná vybírané součástky, a pravidelně udržované.

Američani si velmi cení kalibrů, které mají původ v jejich konstrukčních kancelářích a továrnách, které dneska už neexistují. O švýcarech říkají něco ve smyslu, že ty levné importované hodinky jim zruinovaly hodinářský průmysl.

Jejich patriotismus je vidět i na tom, že když dávali něco jako oficiální dárek za odměnu, dávali nejčastěji H, vždy jejich výrobce, když dávali anonymní reklamní předmět, byly to sice relativně dobré, ale noname švýcarské ebauche.

Ještě měli zajímavé elektronické kalibry - mimo můj záběr.

Současná H produkci mně nějak dvakrát nebere, jsou to prakticky nemodifikované 2824-2 a 2892A2 a kvůli nápisu na cifru si to kupovat nebudu ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravim,

 

tak od minulej stredy som hrdym majitelom skvelych hodiniek Jazzmaster Auto Chrono (H32616553). Su perfektne. Zatial mam iba jednu nepodarenu fotku, ale urcite urobim nejake lepsie a potom ich sem hodim.

Zatial to musi stacit :)

 

M.

 

Uvažuju o nich ve verzi s černým cifrem - jestli můžeš prozradit, odkud je máš a za kolik?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažuju o nich ve verzi s černým cifrem - jestli můžeš prozradit, odkud je máš a za kolik?

 

Ahoj,

 

samozrejme, ze prezradim. :) Objednaval som ich u firmy Gold Eligius zo Zlina a stali ma 26900. Sice ich nemaju v ponuke svojho e-shopu, ale s objednanim nebol ziadny problem.

 

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Aby som nezaostával, hlásim sa aj ja. Podobne ako nisco aj ja Hamilton Jazzmaster Auto Chrono, ale na kovovom tahu. Včera síce došiel čierny remeň Di-Modell Bali Chrono so vzorom aligátora, ale zistil som, že ja radšej asi poriadne železo, takže pravdepodobne tah ostáva :-) Pridávam foto z chlubíciho vlákna.

 

 

Posted Image

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby som nezaostával, hlásim sa aj ja. Podobne ako nisco aj ja Hamilton Jazzmaster Auto Chrono, ale na kovovom tahu. Včera síce došiel čierny remeň Di-Modell Bali Chrono so vzorom aligátora, ale zistil som, že ja radšej asi poriadne železo, takže pravdepodobne tah ostáva :-) Pridávam foto z chlubíciho vlákna.

 

 

Posted Image

 

Ty sou super, tohle me bavi, palec nahoru
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...