Přejít na obsah

Steinhart "Nav B-Uhr II 44 mm hand driven"


Ondrej71

Doporučené příspěvky

Tak jsem po měsících hledání, čtení a rozhodování učinil při návštěvě Chronoshopu rozhodnutí a namísto automatů pro které jsem si původně šel, jsem spokojeně odešel s prvníma hodnikama s ručním nátahem, které mám po 30 letech, od doby kdy mi děda koupil moje první Primky.

Musím poděkovat skvělé obsluze v Chrobnoshopu, pan Bohm měl se mnou svatou trpělivost a snesl mi na vyzkoušení vše o co jsem si řekl, a nakonec i díky jeho radě jsem odešel s

 

 

Steinhart "Nav B-Uhr II 44 mm hand driven" . Dalšími horkými kandidáty byly Laco ( neseděly mi nožičky ), Archimede Pilot XL ( super, ale neseděly na ruce tak dobře jako Steinharty ) a další model Steinhart s ručním nátahem o velikosti 47 mm. Velikost byla super, mám celkem velké ruce, ale korunka je poměrně velká a ostrá a mohla by časem tlačit.

 

Od chvíle nákupu z nich nemůžu spustit oči, koukám na ně zepředu, zezadu, poslouchám tikání a každé ráno si užívám jejich natahovaní. Je to asi nejhezčí dárek, jaký jsem si ke svým kulatým narozeninám dopřál.

 

A je ze mně začínající Chronozávislák :-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 856
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak oni už je mají skladem ? Na netu jsou hodinky neustále "na cestě" docela mě to mrzí, kupoval jsem tam nedávno Trasery ale mít skladem Steinhart 44 manual tak byla volba jiná :crying_anim:

 

nestíháme to teď aktualizovat? lepší je si zavolat Z. má přehled co aktuálně je a není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si změřil odchylku chodu a jen se tiše divím, jsou to jen 2s za 24 hod. Čekal jsem to tedy horší a jsem velmi potěšen :D

 

Je to u Unitasu normální , taková malá odchylka? Manuál říkal až 30s denně pokud si dobře vzpomínám

 

Ještě přikládám fotku tohoto nejnovějšího přírůstku ve společnosti starších brášků :)

 

Posted Image

By ondrej71 at 2011-12-03

Upraveno uživatelem Ondrej71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to bude normální, že tyhle Unitasy jsou přesné :-) Já mám ty samé od 24.9. Nejdřív chodily úplně přesně, po měsíci dělaly +5s/den, po dalším -5s/den a teď už se ustálily na -2 až -3s/den a to hravě doženou když je po návratu z práce odložím dýnkem nahoru a nasadím ráno. Jsou to moje první mechaniky a dělají obrovskou radost pořád na ně hledím, poslouchám a přelešťuju jako pitomec :-)

 

Tak ať taky dobře slouží a dělají jenom radost.

Upraveno uživatelem Stuclik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...