Přejít na obsah

Steinhart "Nav B-Uhr II 44 mm hand driven"


Ondrej71

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 856
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...

Zdravím pánové, uvažuju že tyhle hodinky zkusím, moc se mi líbí. Ale ty co mám vyhlídnuté jsou asi šest let staré, takže mě napadá - jaké máte zkušenosti se servisními intervaly toho strojku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím se nestresuj.  Ten servis je důležitý především pro potápky.  Pokud dou přesně, tak deset let vydrží.  I víc,  já osobně vidím deset let jako rozumnou volbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechceš trochu rozvinout tu teorii se servisem pro potápky, docela mě to zajímá.

 

@Brolo, kup je a uvidíš, jak na tom budou s přesností. Pokud se Ti nebude zdát, necháš je otevřít a při té příležitosti už bych je nechal pročistit a promáznout. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem před rokem od Rolanda jeté bronzovky a spokojenost neskutečná (jeho fotky v tomto vláknu r. 2014). Za poslední půlrok průměrná odchylka -0,8 s/d

post-41687-0-40510900-1503300410_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

No, tak stačilo chvíli procházet toto fórum (hlavně toto vlákno) a už je mám taky. Krásný tikot, ruční nátah a když ručky chytí ten svůj modrý nádech převáží i to, že jsou hodinky větších rozměrů.

 

Děkuji za inspiraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj vsem, trosku to tema probudim.

Uz delsi dobu, jsem pokukoval po nejakych peknych pilotkach na rucni natah, ktere budou financne prijatelne, pro mene narocneho uzivatele, jako jsem Ja.

A dopadlo to tak, ze jsem si poridil lehce jete 44tky v Bronzu. Musim rict, ze hodinky jsou opravdu krasne zpracovane a delaji mi radost. Aktualne z 90% nosim jenom je 😄

Zapesti mam neco malo pres 19cm, takze sedi akorat. Presnost chodu je za 24h +10-12sek.  Coz bych hodnotil jako slusny prumer, i kdyz by mohl byt jeste o malinko lepsi.  Zkousel jsem i delku chodi, a dostal jsem se na neuveritelnou hodnotu, nez se hodinky zastavily. Cca 62h12min4sek. Ale posledni asi 3 hodiny, uz TIKALY z poslednich sil.

Podle toho, jak jsem drive cetl, tak stojek Eta Unitas 6497-1 je neco jako legendarni motor VW 1,9 TDI.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...