Přejít na obsah

Hodinky waffen SS


MarvinX

Doporučené příspěvky

Zdravím, potřeboval bych zjistit jaké hodinky nosili příslušníci Waffen SS, zejména příslušníci 1. divize SS Leibstandarte Adolf Hitler. Hledám informace na netu a pořád nemůžu nic najít. Všiml jsem si, že tady nedávno někdo diskutoval o Rolex / Panerai, které nosili němečtí vojáci na ponorkách, tak kdyby někdo ze znalých členů chronomagu měl nformace i o hodinkách pro SS byl bych velice rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Kamil
Možná jako součást nějakého "improvizovaného" zařízení s optikou. Zrcadlovým efektem by pak bylo docíleno normálního zobrazení. Dálkoměr, periskop...?? Ale k čemu by tam zase byla potřeba časomíra?

V popisu hodinek se píše, že zrcadlový číselník je kvůli fotografickému vyhodnocovaní negativních filmů pro zaměřování dělostřelectva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Snow
Nie je to len marketingové miešanie SS s Luftwaffe.Schutz staffel a piloti mi nejak nejde dohromady.Ale priznávam,že nie som úplne "v obraze".

Máš pravdu, jednotky SS nebo-li " Ochranné oddíly " neměly žádné letecké divize, ale jen vojska pozemní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to vysvětleni Aristo moc nesedí, už proto že jsem jiné zrcadlově obrácené ciferníky u leteckých hodinek neviděl. Spíše bych věřil vysvětlení na tom výše uvedeném odkazu http://www.knirim.de/xlwlang.pdf že šlo o hodinky pozemních vojsk a bylo to kvůli vyhodnocování filmových negativů. Připadá mi to podstatně reálnější.

 

Nebo je tady někdo, kdo seděl v Messerschmittu, aby potvrdil, jestli se ve skle kokpitu dá sledovat odraz hodinek ?? :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do kokpitu Messerschmittu jsem neusedal, trošinku se ale zajímám o německou Luftwaffe. Co si tak vzpomínám, když jsem projížděl ve svém archívu fotky německých pilotů, jaké nosí hodinky, moc jsem toho nenašel a když už, tak to byly malé hodinky. Bubi má ovšem Tutimu nebo Hanharta :)

V mém zájmu jsou převážně stíhací esa :cool: a ti 55mm B Uhren nenosí.

Odrazům já nevěřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo je tady někdo, kdo seděl v Messerschmittu, aby potvrdil, jestli se ve skle kokpitu dá sledovat odraz hodinek ?? :-)))

Jasně, je to volovina. Na odraz by se nikdo nekoukal, zrovna tak na ruku. Proč také, když hodiny byly na palubní desce.

 

Stihači skutečně B-Uhren nenosili, to už plyne z určení těchto hodinek. Ostatní letecký personál zase nenosil Hanhart, to byla výsada stihačů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíše bych věřil vysvětlení na tom výše uvedeném odkazu http://www.knirim.de/xlwlang.pdf že šlo o hodinky pozemních vojsk a bylo to kvůli vyhodnocování filmových negativů. Připadá mi to podstatně reálnější.

No nevím..... K čemu je při vyhodnocování negativů dobré mít hodinky? A odkuď to víte (první to zmínil Kamil)?

V popisu pod fotografiií těch hodinek je akorát napsáno, že byly Zbraněmi SS objednány pro účely fotografování pro "měřiče" dělostřeleckých baterií. Ten pán na fotografii v uniformě Waffen SS také stojí u optického bazmeku na určení koordinát dělostřelecké palby. Popis hodinek na jakémsi "návodu", který je vedle fotky, nepřečtu.

 

Zatím jsem nebyl přesvědčen a je to pro mě pořád záhada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíše bych věřil vysvětlení na tom výše uvedeném odkazu http://www.knirim.de/xlwlang.pdf že šlo o hodinky pozemních vojsk a bylo to kvůli vyhodnocování filmových negativů. Připadá mi to podstatně reálnější.

No nevím..... K čemu je při vyhodnocování negativů dobré mít hodinky? A odkuď to víte (první to zmínil Kamil)?

V popisu pod fotografiií těch hodinek je akorát napsáno, že byly Zbraněmi SS objednány pro účely fotografování pro "měřiče" dělostřeleckých baterií. Ten pán na fotografii v uniformě Waffen SS také stojí u optického bazmeku na určení koordinát dělostřelecké palby. Popis hodinek na jakémsi "návodu", který je vedle fotky, nepřečtu.

 

Zatím jsem nebyl přesvědčen a je to pro mě pořád záhada.

O tom se právě píše v popisku u fotografie na odkazu - ciferník byl vyroben dle požadavku dělostřelectva SS kvůli vyhodnocování fotografií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...