Přejít na obsah

Zenith - cca 1960(??)


charleeskywalker

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny "chrono-mágy",

 

měl bych na zdejsi odborniky prosbu. Mam tu po dedovi dvoje hodinky...jedny z nich jsou Zenith. Ackoli mam hodinky rad a orientuju se kapku ve vyrobcich, tak o techto vim jen opravdu malo a rad bych se dozvedel vic. POdle toho co vim, by snad mely byt koupeny nekdy na prelomu 50. a 60. let, ale je mozne ze je to uplne jinak. Hodinky jsou funkcni, nechal jsem je pouze vycistit, takze je vse puvodni. Jsou silne zlacene (je tam cela vstva zlata, takze i pri skrabnuti to neni "skrz"). POdle hodinare maji zajimavy strojek, kde se ta pohybliva cast netoci kolem dokola ale pouze castecne, jako jak kyvadlo. Bohuzel neznam spravne nazvosolovi, abych vam to popsal spravne. Napis na hodinkach je Zentih automatic Captain.

 

Budu rad za kazde info, ktere vas v souvislosti s hodinkama napadne. Obcas si je davam na ruku a musim rict ze se mi libi, mam tu jednoduchost rad.

Predpokladam ze deda se v hodinkach vyznal, krom techto mam jeste celozlate Fortis a strycovi zustali Tag Heuer Jarama.

 

Stejne tak jak nejsem odbornik pres hodinky tak uz vubec pres foceni, podle toho ty fotky v priloze vypadaji :o(

 

 

post-17766-013080600 1323025432.jpg

post-17766-089852300 1323025441.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcelku slušné hodinky,jen určitě by nás zajímala i fotka srdce strojku,potom by bylo i více informací.Ostrý nožík a najít místo na vložení,obvykle tam bývá trochu místa a opatrně odpáčit a je to.

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcelku slušné hodinky,jen určitě by nás zajímala i fotka srdce strojku,potom by bylo i více informací.Ostrý nožík a najít místo na vložení,obvykle tam bývá trochu místa a opatrně odpáčit a je to.

 

Nejsem si jist, ale nebude dýnko spíše na závit? Tvar dýnka mi přijde jako by byl na spec. klíč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle dýnka jdou občas, pokud nejsou moc zatažený, povolit třeba tak, že si na dýnkou nalepím kousek oboustranné pásky, aby se mi nesmekaly prsty a povolím ho.

A nebo se prodává za pár korun takovej balonek, kterým jdou taková dýnka otevřít. Ale jak jsem psal výše - nesmí být moc dotažená.

 

Link na balonek: http://www.ofrei.com/page1226.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podla serioveho cisla to vypada na rok 1959-60.Pridavam tabulku ktoru som kedysi nasiel niekde na nete,no nerucim za nu-je skor orientacna.Inac slusne hodinky akurat skoda zasleho ciferniku.Je to tzv. bumper (kladivkovy) automat tzn. ze namiesto klasickeho rotora tociaceho sa o 360 stupnov tento osciluje iba vo vymedzenej drahe.

post-12845-058944900 1323031370.jpg

Upraveno uživatelem juraj85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslíte že je vhodné nechat je tak jak jsou nebo s něma něco dělat? co se týče chodu, tak jsou vyčištěné a funkční, rezerva chodu určo přes 40 hodin...myslel jsem spíš po vzhledové stránce a zejména vzhledem k jejich hodnotě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný strojek. Užij si ho ...

 

myslíte že je vhodné nechat je tak jak jsou nebo s něma něco dělat? co se týče chodu, tak jsou vyčištěné a funkční, rezerva chodu určo přes 40 hodin...myslel jsem spíš po vzhledové stránce a zejména vzhledem k jejich hodnotě...

 

to bude flame ...

jejich hodnota je dána zachovalostí a sériovostí. Imho nemá smysl nějaká polovičatá renovace, která je vidět na první pohled. A rozdíl ceny mezi tímto stavem a plně zrenovovaným náklady renovace v současné době asi nepokryje. Přesto jsem příznivcem vracení alespoň trochu důstojného/nositelného stavu.

 

edit - tento typ dýnek otevírám v malém svěráku s naprosto hladkými čelistmi, který poslouží jako stavitelný stranový klíč.

Upraveno uživatelem Rs.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pěkný strojek. Užij si ho ...

 

 

 

to bude flame ...

jejich hodnota je dána zachovalostí a sériovostí. Imho nemá smysl nějaká polovičatá renovace, která je vidět na první pohled. A rozdíl ceny mezi tímto stavem a plně zrenovovaným náklady renovace v současné době asi nepokryje. Přesto jsem příznivcem vracení alespoň trochu důstojného/nositelného stavu.

 

edit - tento typ dýnek otevírám v malém svěráku s naprosto hladkými čelistmi, který poslouží jako stavitelný stranový klíč.

 

sákra :) flame nikde, díky za názor :)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...