Přejít na obsah

Fotka

Kolik je zde majitelů hodinek LÜM-TEC ?

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#41 JimmyTulip

JimmyTulip

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 219 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Kladno

Publikováno 29.leden.2013 - 16:19

Tak nějak začínám této zančce propadat ( jako jedné z mnoha :-P). Dáváte sem krásný kousky. Mohu se zeptat odkud kupujete nebo jaký byste doporučili shop?

Orient Ray

Casio G-Shock 7900A-4ER
@JimmyVileta

#42 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 494 příspěvků(y)
  • Bydlí:MORAVA

Publikováno 29.leden.2013 - 16:24

Tak nějak začínám této zančce propadat ( jako jedné z mnoha :-P). Dáváte sem krásný kousky. Mohu se zeptat odkud kupujete nebo jaký byste doporučili shop?

http://www.kabtime.eu/

Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#43 erozko

erozko

Závislák

• Member_50
  • 609 příspěvků(y)
  • Bydlí:Eastern Slovakia
  • Fanoušek značky:Rado,Rolex,Omega,Breitling a Panerai :)

Publikováno 30.leden.2013 - 15:08

Hodinky došli pridávam foto :smile_anim:

Přiložený soubor (y)

#44 Levit

Levit

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 6.květen.2013 - 09:11

Tak jsem také podlehl Lum manii a mám V3 fantomy. Jsou pěkný, ale vadí mi ta snížená svítivost díky kouřovýmu sklu. No dám tomu ještě chvíli a snad si zvyknu, jinak jdou z domu:-)

#45 ondrys

ondrys

Učedník

• Member_50
  • 187 příspěvků(y)
  • Bydlí:Třinec
  • Fanoušek značky:ORIS, TISSOT, SEIKO ...

Publikováno 6.červen.2013 - 13:42

Přátelé, tak Levit je poslal dál. A já se jich velice rád ujal :).  Takže i já jsem hrdý nositel LUM-TEC hodinek.

#46 samael

samael

Učedník

• Member_50
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 7.červen.2013 - 22:44

Ja, ja ja, ja uz se take hlasim, jsem od vcerejska hrdym majitelem funglovek M20.  :clap:

Jsou velke, leskle, tezke a krasne, proste pecka :punk:

#47 jiri78

jiri78

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 8.únor.2014 - 14:04

koukam, ze majitelu je dost, proto se zeptam tady. nemuzu nejak nasadit wolframovy tah na hodinky, procetl jsem nejaka fora, kde pisou, ze s tim muze byt problem, nicmene nejaka prakticka rada konkretniho uzivatele by bodla a ja bych nemusel v pondeli k hodinari.

lumtec M22

#48 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 494 příspěvků(y)

Publikováno 8.únor.2014 - 14:28

koukam, ze majitelu je dost, proto se zeptam tady. nemuzu nejak nasadit wolframovy tah na hodinky, procetl jsem nejaka fora, kde pisou, ze s tim muze byt problem, nicmene nejaka prakticka rada konkretniho uzivatele by bodla a ja bych nemusel v pondeli k hodinari.

Jestli bydlíš blízko UH, tak se klidně zastav.

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#49 jiri78

jiri78

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 8.únor.2014 - 15:12

v uh jsem byl na vojne, cca. 90km

lumtec M22

#50 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 494 příspěvků(y)

Publikováno 9.únor.2014 - 09:18

v uh jsem byl na vojne, cca. 90km

Klidně se ozvi a zastav, ve středu odpolede pojedu domů z Prahy, nejsi po cestě?

HISTORIE:

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI

#51 brnakp

brnakp

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 9.únor.2014 - 22:00

K nasazování wolframového tahu - mám M52, první nasazení tahu proběhlo v Koskomu, když jsem ho zároveň nechal zkracovat, a ani pro "profíka" to nebylo bez potíží. Při nasazení se muselo trochu zatlačit na konce stěžejek směrem k hodinkám, aby zaskočily do dírek v nožičkách, takže byly na těch koncích malinko zahnuté... ale drží to. A od té doby jsem tah nasazoval asi 3x sám, vždycky to chvilku zabere, ale už se zlepšuju  :-)

Každopádně Lum-tecy mají obrovské plus (aspoň pro mě), že vypadají výborně na kůži a že na tahu jsou to úplně jiné hodinky. A i ta váha kolem 270g je v pohodě :-)

A ještě jedna výhoda wolframové slitiny - při nasazování řemenů/tahu se prostě nepoškrábe! 

#52 jiri78

jiri78

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10.únor.2014 - 04:25

brnakp, konecne slysim neco, pro me potesujiciho, myslel jsem, ze jsem uplna lama a nejde to jen me.....dnes jdu k hodinari, bo jak se znam, ja jsem schopny poskrabat i sk tah

lumtec M22

#53 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 494 příspěvků(y)

Publikováno 10.únor.2014 - 12:07

...., bo jak se znam, ja jsem schopny poskrabat i sk tah

Toho bych se rozhodně nebál.

HISTORIE:

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI

#54 brnakp

brnakp

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 10.únor.2014 - 14:04

brnakp, konecne slysim neco, pro me potesujiciho, myslel jsem, ze jsem uplna lama a nejde to jen me.....dnes jdu k hodinari, bo jak se znam, ja jsem schopny poskrabat i sk tah

O poškrabání se opravdu nemusíš bát :-) Akorát jsou na leštěném povrchu hodně vidět šmouhy, ale zase jen z blízka, na dálku se hodinky pěkně lesknou... no příště je před focením pořádně přejedu hadříkem :-)

Přiložený soubor (y)

#55 jiri78

jiri78

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10.únor.2014 - 16:37

tak chlapi tah je nainstalovan, hodinar rikal, ze to moc dobre neslo, prej u toho stravil celych 15 minut, nicmene tah je na hodinkach(nebo naopak) a vypada to opravdu pekelne, jeste jsem psal do lum tecu USA a nabidli mi, ze mi poslou specialni zakrivene stezejky, tak si to necham poslat a uvidim pro priste

lumtec M22

#56 Mil.haus

Mil.haus

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 60 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vysočina

Publikováno 10.únor.2014 - 18:20

M52 jsem také nějakou chvíli vlastnil a problém se stěžejkami je řešitelný bez ohýbání. Zjistil jsem, že je více druhů stěžejek co do tloušťky. Standardní je 1,70 mm, ale dá se sehnat i 1,45 a potom není s nasazením problém.

#57 jiri78

jiri78

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10.únor.2014 - 18:36

mil haus to jsem si taky rikal, ze kdyby tam byla tensi, tak v klidu...

lumtec M22

#58 Mil.haus

Mil.haus

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 10.únor.2014 - 18:42

musel jsem obejít pár hodinářů a zadařilo se, ale ani většina z nich nevěděla, že je více druhů tlouštěk. Já jsem na to přišel tak, že k hodinkám mi byly dodány dvě stěžejky. Jedna šla nasadit OK a druhá ne. Myslel jsem, že jedna strana je odlišná od té co jde nasadit klasicky. Pak jsem stěžejku přehodil a šlo to. Pak už jenom šuplera a bylo to.

#59 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 494 příspěvků(y)

Publikováno 10.únor.2014 - 18:48

mil haus to jsem si taky rikal, ze kdyby tam byla tensi, tak v klidu...

Se snižováním průměru stěžejek opatrně, nezapomeňte, kolik ty hodinky váží.

HISTORIE:

PRODÁVÁM

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI

#60 Mil.haus

Mil.haus

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 10.únor.2014 - 18:53

To mě také napadlo, ale když byla dodána originál výrobcem, neviděl jsem zásadní problém.  A při tom upevnění bych viděl spíš problém kdyby byl tenčí konec, který zapadne do otvoru - kvůli střihu materiálu.