Přejít na obsah

Prim Myslivecké


Doporučené příspěvky

Jen se zeptám,nemá tam být vteřinovka v niklu? /teda lesklá a ne bílá/.

Asi ne,když vídím tu stanikovu fotku z katalagu,či z čeho je.

 

Já myslím, že tolja to napsal celkem jasně a co už může být lepším důkazem než stanikovo foto z oficiálního katalogu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 240
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já myslím, že tolja to napsal celkem jasně a co už může být lepším důkazem než stanikovo foto z oficiálního katalogu

 

Trošku mě zarazil ten jiný odstín lumi na ručkách a vteřinovce. Editoval jsem to ,když jsem viděl Stanikův příspěvek /jen pro vysvětlenou./

V pohodě nejsem nějaký netýkavka,jen mi přišla ta toljova vteřinovka nepatřičná vůči těm zašlým ručkám. :cheers:

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku mě zarazil ten jiný odstín lumi na ručkách a vteřinovce. Editoval jsem to ,když jsem viděl Stanikův příspěvek /jen pro vysvětlenou./

 

To tak y nebylo z mé strany myšleno jako nějaká výtka, to jsem jen shrnul skutečnosti :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden chytrý pán jménem Sokrates řekl "Vím, že nic nevím" a tak na silvestra rozpoutám trochu diskusi o tom, co vlastně víme......:)

 

Přiložím 2 zajímavé fotky - jedna je oficiální katalog primek a druhá reklamní dobová fotka primek

 

O čem lze debatovat:

1, vteřinovka u mysliveckých mohla být klidně poniklovaná s lumi stejně jako mají PS2.1 . Dobové fotky dost zkreslují a poniklování s odleskem se někdy zdá jako býlí kov. Je to hezky vidět na horních PS2.1 - vteřinovky jsou jistě stejné barvy, ale jedna se zdá jakoby niklovaná a druhá bílá

 

A TEĎ TŘEŠÍNKY NA DORTU

 

2, vteřinovka u oficiálního PS2.1 katalogu - je u obou typů 68 207 1 i 68 208 1 rovná bez lumi zakončení. A to přesto, že se takto určitě nikdy finálně nevyráběla. Reklamní foto viz obr.2 hodinek typu PS2.1 je už se správnou vteřinovkou.

 

3, řemeny u oficiálního PS2.1 u katalogu - u obou typů 68 207 1 i 68 208 1 je původní řemen z IGENů, se kterým se myslím nikdy nevyráběly. Na reklamní fotce obr.2 už je řemen správný se kterým je známe.

 

 

Co z toho tedy plyne? Vývoj šel vždy dál a mezi firemním nafocením, vyrobením katalogu, reklamních letáků a masovou výrobou nějaká čas uplynul. A občas se mohlo na vzhledu hodinek něco změnit.

Jedině čím víc toho ale člověk nakouká, tím si je jistější , co je opravdu správné nebo nejpravděpodobnější :smile_anim: .

 

 

 

 

No Tys tomu dal, moje neotřesitelná jistota vzala za své :suicide_anim: :D

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden chytrý pán jménem Sokrates řekl "Vím, že nic nevím" a tak na silvestra rozpoutám trochu diskusi o tom, co vlastně víme......:)

 

Přiložím 2 zajímavé fotky - jedna je oficiální katalog primek a druhá reklamní dobová fotka primek

 

O čem lze debatovat:

1, vteřinovka u mysliveckých mohla být klidně poniklovaná s lumi stejně jako mají PS2.1 . Dobové fotky dost zkreslují a poniklování s odleskem se někdy zdá jako býlí kov. Je to hezky vidět na horních PS2.1 - vteřinovky jsou jistě stejné barvy, ale jedna se zdá jakoby niklovaná a druhá bílá

 

A TEĎ TŘEŠÍNKY NA DORTU

 

2, vteřinovka u oficiálního PS2.1 katalogu - je u obou typů 68 207 1 i 68 208 1 rovná bez lumi zakončení. A to přesto, že se takto určitě nikdy finálně nevyráběla. Reklamní foto viz obr.2 hodinek typu PS2.1 je už se správnou vteřinovkou.

 

3, řemeny u oficiálního PS2.1 u katalogu - u obou typů 68 207 1 i 68 208 1 je původní řemen z IGENů, se kterým se myslím nikdy nevyráběly. Na reklamní fotce obr.2 už je řemen správný se kterým je známe.

 

4, u PS2.1 úplně chybí nápis SPORT !!!

 

 

Co z toho tedy plyne? Vývoj šel vždy dál a mezi firemním nafocením, vyrobením katalogu, reklamních letáků a masovou výrobou nějaká čas uplynul. A občas se mohlo na vzhledu hodinek něco změnit.

Jedině čím víc toho ale člověk nakouká, tím si je jistější , co je opravdu správné nebo nejpravděpodobnější :smile_anim: .

post-9970-012003800 1325338764.jpg

post-9970-076389100 1325338768.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se mi nezdála kombinace niklovaných ruček s bílou vteřinovkou, ale nechtěl jsem se dohadovat se zkušenějšími , navíc moje parketa jsou hlavně sporty a nejsem expert na všechny typy primek. Ale právě si jsem téměř jistý, že bílá vteřinovka s luminiscencí se dělala jen pro bílou verzi Igenů a jinak vůbec.

Ale když se to takhle nakouslo, tak se vrátím k tomu svému obrázku z aukra. Nechci plevelit, chci se jen ujistit.

post-5320-039503700 1325341198.jpg

Je možné skutečně vyloučit, že se třeba poslední modely mysliveckých dělaly s bílými ručkami z PS2.2(s přihlédnutím k tomu, že lumi verze má ručky z PS2.1)? A druhá otázka - k jakému jinému modelu hodinek by mohl patřit tenhle hnědý armovák? Mně nic jiného nenapadá. :wallbash:

Tak slovutní chronokolegové raďte. :notworthy: :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se mi nezdála kombinace niklovaných ruček s bílou vteřinovkou, ale nechtěl jsem se dohadovat se zkušenějšími , navíc moje parketa jsou hlavně sporty a nejsem expert na všechny typy primek. Ale právě si jsem téměř jistý, že bílá vteřinovka s luminiscencí se dělala jen pro bílou verzi Igenů a jinak vůbec.

Ale když se to takhle nakouslo, tak se vrátím k tomu svému obrázku z aukra. Nechci plevelit, chci se jen ujistit.

post-5320-039503700 1325341198.jpg

Je možné skutečně vyloučit, že se třeba poslední modely mysliveckých dělaly s bílými ručkami z PS2.2(s přihlédnutím k tomu, že lumi verze má ručky z PS2.1)? A druhá otázka - k jakému jinému modelu hodinek by mohl patřit tenhle hnědý armovák? Mně nic jiného nenapadá. :wallbash:

Tak slovutní chronokolegové raďte. :notworthy: :notworthy:

 

Tady už je to opravdu o názoru a množství nakoukaných hodinek.

Za mě - bílé ručky z PS2.2 bych ke konci výroby nevylučoval, vyskytuje se jich poměrně dost (i když jejich náhrada místo lumi verze mohla být realizována i následně při opravách, barevně se to nabízí). Hnědý armovák je dle mého úlet.

Upraveno uživatelem stanik73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Přiložím 2 zajímavé fotky - jedna je oficiální katalog primek a druhá reklamní dobová fotka primek....

 

2, vteřinovka u oficiálního PS2.1 katalogu - je u obou typů 68 207 1 i 68 208 1 rovná bez lumi zakončení. A to přesto, že se takto určitě nikdy finálně nevyráběla. Reklamní foto viz obr.2 hodinek typu PS2.1 je už se správnou vteřinovkou.

 

3, řemeny u oficiálního PS2.1 u katalogu - u obou typů 68 207 1 i 68 208 1 je původní řemen z IGENů, se kterým se myslím nikdy nevyráběly. Na reklamní fotce obr.2 už je řemen správný se kterým je známe.

 

4, u PS2.1 úplně chybí nápis SPORT !!!

...

 

Protože diskuse se přesunula do expertních sfér :angel: , kde se normální smrtelníci už ztrácejí, dovolím si odbočit od mysliveckých k PS2.1 a přikládám na Chronomagu (Honza.manta :notworthy: ) už několikráte publikovaný obrázek rodinky PS2.1 i s typovými čísly. Porovnání obrázků PS 2.1 v katalogu a tohoto snímku vyrobených hodinek PS2.1, jsou snad přehledně vidět všechny rozdíly, které popsal Stanik73. Já přidám ještě jeden postřech - barvy ciferníku!

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože diskuse se přesunula do expertních sfér :angel: , kde se normální smrtelníci už ztrácejí, dovolím si odbočit od mysliveckých k PS2.1 a přikládám na Chronomagu (Honza.manta :notworthy: ) už několikráte publikovaný obrázek rodinky PS2.1 i s typovými čísly. Porovnání obrázků PS 2.1 v katalogu a tohoto snímku vyrobených hodinek PS2.1, jsou snad přehledně vidět všechny rozdíly, které popsal Stanik73. Já přidám ještě jeden postřech - barvy ciferníku!

 

 

 

Barvy jdou bohužel na vrub hlavně použité dobové technice focení, následného tisku a popř. dnešnímu skenování. Je poměrně časté, že z temně rudé vyleze nakonec taková fialovo-vínová :sad01_anim: . Ty červené PS2.1 nejsou výjimkou .....

Upraveno uživatelem stanik73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady už je to opravdu o názoru a množství nakoukaných hodinek.

Za mě - bílé ručky z PS2.2 bych ke konci výroby nevylučoval, vyskytuje se jich poměrně dost (i když jejich náhrada místo lumi verze mohla být realizována i následně při opravách, barevně se to nabízí). Hnědý armovák je dle mého úlet.

 

No jo - úlet - ale dělanej není, to je přesně armovák do prachotěsných soudků a opravdu mi nenapadá žádný jiný ciferník, ke kterému by pasoval.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se mi nezdála kombinace niklovaných ruček s bílou vteřinovkou, ale nechtěl jsem se dohadovat se zkušenějšími , navíc moje parketa jsou hlavně sporty a nejsem expert na všechny typy primek. Ale právě si jsem téměř jistý, že bílá vteřinovka s luminiscencí se dělala jen pro bílou verzi Igenů a jinak vůbec.

Ale když se to takhle nakouslo, tak se vrátím k tomu svému obrázku z aukra. Nechci plevelit, chci se jen ujistit.

post-5320-039503700 1325341198.jpg

Je možné skutečně vyloučit, že se třeba poslední modely mysliveckých dělaly s bílými ručkami z PS2.2(s přihlédnutím k tomu, že lumi verze má ručky z PS2.1)? A druhá otázka - k jakému jinému modelu hodinek by mohl patřit tenhle hnědý armovák? Mně nic jiného nenapadá. :wallbash:

Tak slovutní chronokolegové raďte. :notworthy: :notworthy:

 

Já myslím, že to patří sem, ale musím uznat, že u myslivců to vypadá dost dobře

post-14724-055604200 1325346039.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to honza: Moc jich není, ale občas se objeví.Podobná kombinace se dělala i v takovém šedomodrém odstínu - ciferník a armovák ve stejné barvě, v soudkovém vroubkovaném pouzdru. O dalších kombinacích, kde by ciferník a armovák byl ve stejné barvě, už asi nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle vlákno mne docela inspirovalo. Nevíte někdo, kde by se dalo vyříznout do ciferníku datové okénko(předpokládám, že asi laserem)? A začínám tím pádem shánět myslivecké s dobrým cifrem a soudky s dobrým hnědým armovákem. :wallbash: Alespoň mám zase motivaci, co shánět. Kdyby někomu něco z toho doma přebývalo, tak se nebráním nemravným návrhům třeba na výměnu za něco jiného prom tikajícího. :notworthy:

 

 

Edit: chybka

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...