Přejít na obsah

Hodinky s kalkulačkou


t2

Doporučené příspěvky

Tyhle hodinky bych taky bral..já měl kdysi starou programovatelnou kalkulačku od Texas Instruments s LED displayem, to bylo někdy v 90-tých letech a už tenkrát to byla rarita, kterou mi každý záviděl. A tyhle hodinky mi jí fontem číslic hodně připomínají.

 

No právě, taková TI-57 nebo dokonce TI-97 - to bylo něco! 50 programovacích kroků na TI-57 a co jsme do toho naprogramovali!

Taky se mi líbí ten "font" displeje. Dnes se sice taky prodávají hodinky s LED displejem, ale ty segmenty číslic jsou tlusté a celkově bývají ty hodinky už taková pouťovka.

Upraveno uživatelem fnovak66
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Já měl právě tu TI-57. Ještě se dá i dneska sehnat na e-bay a jednou asi neodolám a koupím jí (nebo TI-59). Viděl jsem na ní naprogramovaný i šachový program, nějak to vypočítávalo souřadnice na šachovnici (jeden tah trval od 3 do 6 hodin.)..no, ale to už je docela off-topicPosted Image

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Kdybyste měl někdo zájem, tak prodávám na Aukru pár hodinek s kalkulačkou..abych zase mohl časem vyzkoušet jiné..můj nick je tam stejný jako tady a mám tam Casio DBC-310, DBC 1500B, DBX-100 a DBC-610. Ty DBX-100 nemají originál klávesnici, je myslím asi z DBX-112, ale funguje dobře. Display je v rozích malinko vyteklý (zčernalý), ale není to na první pohled skoro vidětPosted Image

 

EDIT: jo a omlouvám se za reklamu na vlastní aukce, ale na druhou stranu si říkám, že jestli má někdo zájem, tak bude rád, že se tu o tom doví.

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybyste měl někdo zájem, tak prodávám na Aukru pár hodinek s kalkulačkou..abych zase mohl časem vyzkoušet jiné..můj nick je tam stejný jako tady a mám tam Casio DBC-310, DBC 1500B, DBX-100 a DBC-610. Ty DBX-100 nemají originál klávesnici, je myslím asi z DBX-112, ale funguje dobře. Display je v rozích malinko vyteklý (zčernalý), ale není to na první pohled skoro vidětPosted Image

 

EDIT: jo a omlouvám se za reklamu na vlastní aukce, ale na druhou stranu si říkám, že jestli má někdo zájem, tak bude rád, že se tu o tom doví.

 

Ty DBX-100 se mi líbí, bodový displej je super, škoda, že ten jejich stav neni nic moc, jinak by to se mnou asi hodně kroutilo, abych do nich šel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Já vím, není to žádný super stav, ale i tak jsem za ně na E-bay zaplatil 70USD, což je asi 1300Kč.....když si to uvědomím, nejradši bych tu aukci zrušilPosted Image ...no ale tím nechci hrát nikomu na city, aby je koupilPosted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Chilliluk

...jsem tu aukci nakonec fakt zrušil a jsem rád, že jsem ty DBX-100 neprodal, protože toho prodeje bych litoval. Často je i nosím a jsem na jednu stranu rád, že nejsou v nějakým super stavu, to by mi jich jinak bylo líto nosit. Ještě bych chtěl časem sehnat jedny lepší do sbírky. Původně jsem je chtěl prodat a sehnat lepší, ale seženu lepší a tyhle si nechám takyPosted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...jsem tu aukci nakonec fakt zrušil a jsem rád, že jsem ty DBX-100 neprodal, protože toho prodeje bych litoval. Často je i nosím a jsem na jednu stranu rád, že nejsou v nějakým super stavu, to by mi jich jinak bylo líto nosit. Ještě bych chtěl časem sehnat jedny lepší do sbírky. Původně jsem je chtěl prodat a sehnat lepší, ale seženu lepší a tyhle si nechám takyPosted Image

 

Jo jo, to znám - když ji miluješ, není co řešit! :wub:

Upraveno uživatelem fnovak66
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

To jo, mám pro ně velkou slabost - digitálky bez náznaku sportovních funkcí a přitom kovové a s kalkulačkou, databankou...snad ani druhé podobné nejsou - jeden z důkazů, že digitálky nemusely v povědomí většiny lidí skončit jako plastové sportovní krámy, ale mohou to být i hodinky na úrovni.

 

http://www.youtube.c...h?v=vYzNU1H3gaE

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Připomíná mi to bonboniéru plnou krásných bonbonků, kterou je škoda načínat...tohle mít doma, vydržel bych se na to denně koukat dýl než na televiziPosted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak jsem opoměl ještě dvoje zajímavé Casia. CMD 20B a CMD 40. Oboje kromě kalkulačky umí i ovládat TV a video a čtyřicítky se umí i učit jiné přístroje než ty přednastavené od výrobce.

 

post-673-025517700 1330378652.jpg

 

post-673-022876600 1330378719.jpg

 

 

 

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Vždycky mě zajímalo, jestli bych se s těmi hodinkami s dálkovým ovládáním dokázal připojit k nějaké televizi třeba v hospodě a přepínat programy, aniž by někdo tušil, co se děje...teoreticky by to jít mělo, ne?Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky mě zajímalo, jestli bych se s těmi hodinkami s dálkovým ovládáním dokázal připojit k nějaké televizi třeba v hospodě a přepínat programy, aniž by někdo tušil, co se děje...teoreticky by to jít mělo, ne?Posted Image

 

 

Nejen teoreticky, ale i prakticky, pokud bys ty hodinky naučil s daným typem televize pracovat. Nevím přesně, jak je to u těch casií vyřešeno, ale v zsadě existují dva způsoby. Buď bys k tomu potřeboval originální ovladač od dané televize nebo bys musel do hodinek zadat speciální kód pro konkrétní značku televize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje to. Mám CMD 10 a v návodu je tabulka obsahující spoustu tehdejších značek. Každá má svoje číslo které se nastaví v hodinkách. Ňákou zábavu jsem si s tim užil. Dokud jsem se neprozradil smíchem tak si všichni mysleli, že maj rozbitou telku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to musí být docela legrace...uvažuju o koupi nějakých takovýchPosted Image

 

Tak dík, že jsi mě postrčil. Koupil jsem si CMD 40.

 

Ale ještě na aukru zbyly tyhle. Sice nemaj kalkulačku ale vypadaj jako že ji maj:

 

 

 

 

post-673-031879100 1330458342.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...