Přejít na obsah

Fotka
* * * * - 5 Hlasů

Nespresso

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1967 odpovědí na toto téma

#1 Jakubisko

Jakubisko

Hodinkový maniak

• Member_50
  • 4 635 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha, Vršovice

Publikováno 30.prosinec.2011 - 22:58

Vlákno pouze pro Nespressáře. Ostatní prosím o toleranci a zdržení se off-topic.

Ode dneška mám Pixie. Zatím ochutnávám startovací balíček a jsem nadšený, asi jako bych si pořídil vlastní kavárnu :)
Jaká barva chutná nejvíc vám? Máte nějaké vychytávky k přípravě? Vaříte z kohoutkové vody nebo z nějaké balené? Jsou ceny kapslí v zahraničí nějak výrazně levnější? Jak často jsou k dostání limitky? Toť asi mé první otázky :thumbsup_anim:
Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeho je žít naplno a s radostí? Teď jsem zavřený v rakvi a je příliš pozdě vrátiti se zpátky a prokazovat odvahu, kterou jsem neměl. - Paulo Coelho
Tag Heuer Link Calibre 36 (El-Primero) || Omega Constellation C-Shape Day-Date || Prim Diplomat || Archimede Pilot Bronze
Neexistuje pozdních příchodů, jsou jen špatně seřízené hodinky!

#2 Hasňa

Hasňa

Better Starts Now - CITIZEN

• Member_50
  • 12 194 příspěvků(y)

Publikováno 30.prosinec.2011 - 23:02

Ristreto, Dulsao, Indria, Fortissio Lungo, nejprve dam jen davku ciste vody, chvili necham, at se nahreje hrnicek a vytlaci stara voda ze systemu, pak teprve kafe, z kohoutkove vody, ceny jsou zhruba stejne, kazdy rok jedna az dve limitky. At zijem!

Tento příspěvek byl upraven od Hasňa: 30.prosinec.2011 - 23:22

#3 bandicoot

bandicoot

OWG

• Member_50
  • 14 196 příspěvků(y)

Publikováno 31.prosinec.2011 - 07:47

Dobře jsi udělal. Člověk se rázem vyšvihne na úroveň kavárny.

Piju Roma, Livanto, Cosi, Fortissio lungo, Decaffeinato Intenso.
Mám rád i velký kafe, takže si často dávám horký mlíko našlehaný s nějakým ze sirupů Monin a do toho dva shoty silnějšího kafe.

Vodu dávám normální, chce to hodně vymejvat po a pouštět jednu dávku bez kapsle před.

#4 Kat251

Kat251

sluníčkový člověk

• Member_50
  • 2 640 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 31.prosinec.2011 - 09:04

Dobrá volba máme také doma a Roma je prostě boží, jak píše Bandi, vymejvat a občas dávku bez kapsle.....

<p> Omega Speedmaster Professional; Rolex Explorer; Rolex GMT Master BLNR; Breitling Colt 44mm; kapesní Omega; IWC Flieger ChronoSeiko Scuba Diver 6309-7290; Pam 112 Don’t know what I want, but I know how to get it

#5 MarcelG

MarcelG

akirosaito

• Member_50
  • 1 484 příspěvků(y)

Publikováno 31.prosinec.2011 - 10:21

Dulsao, Indriya, Rosabaya ... Ristretto, Arpeggio ... kouhoutkovou vodu

TEMPUS FUGIT                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          "THE TRUTH IS OUT THERE" 

#6 WATCHES

WATCHES

Učedník

• Member_50
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 31.prosinec.2011 - 10:31

S tou kohoutkovoú soudruzi neděláte dobře.
Záleží, kde bydlíte (jak je tam tvrdá voda, jak moc je chlorovaná). V každé kavárně mají filtr před mašinou za x tisíc na změkčení vody (kvůli chuti a taky, aby se jim nezavápňovala).
Každopádně si tam zkuste nalít balenou (ne nějakou TESCO) a poznáte chuťový rozdíl. A když ne, tak aspoň ušetříte za odvápňovač.

#7 MarcelG

MarcelG

akirosaito

• Member_50
  • 1 484 příspěvků(y)

Publikováno 31.prosinec.2011 - 10:34

...s tím bych až tak nesouhlasil. Kde jaká voda může být horší něž obyč kohoutková. Samozřejmě ne všude ve všech oblastech.
Nikdy nevíš jakou balenou vodu kupuješ - míním tím nevíš kde, za jakých podmínek a jak dlouho, vystavovaná čemu kdy byla balená voda než se dostala k Tobě domu...

TEMPUS FUGIT                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          "THE TRUTH IS OUT THERE" 

#8 WATCHES

WATCHES

Učedník

• Member_50
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 31.prosinec.2011 - 10:39

To máš pravdu, ale pokud má někdo opravdu tvrdou, tak je lepší ta balená.
Káva je z 98% voda...
Nalej si do sklenice kohoutkovou, balenou a z Brity. Pocítíš rozdíl v chuti samotné vody.

#9 pusher...

pusher...

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 31.prosinec.2011 - 12:59

Hlasim se do klubu. Ikdyz uz Nespressujem x let, tak mne teda priznam se nenapadlo poustet pred pripravou jednu davku bez kapsle. Urcite to testnu.

Jinak co se tyce druhu, tak objednavam vetsinou vsechno co je v nabidce a pak vybiram dle nalady. spise preferuju maly salky, popr vetsi ze dvou kapsli.

Tento příspěvek byl upraven od pusher...: 31.prosinec.2011 - 13:00

#10 safi

safi

Má v hlavě vzduchoprázdno

• Member_50
  • 5 645 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Tudor

Publikováno 31.prosinec.2011 - 16:31

Ristreto, Dulsao, Indria, Cosi

Manželka se zamilovala do novinky - kávy ochucené vanilkou
TUDOR BLACK BAY BLUE

#11 Pirx

Pirx

Ladič pijan

• Member_50
  • 897 příspěvků(y)

Publikováno 31.prosinec.2011 - 19:27

Mám rád i velký kafe, takže si často dávám horký mlíko našlehaný s nějakým ze sirupů Monin a do toho dva shoty silnějšího kafe.

Jaky sirupy mas vyzkouseny a kde to pripadne prodavaj? Ja mel kdysi jeden Monin oriskovej z Nemecka, ale tady jsem to nevidel :-(

Jinak Nespresso mam od vanoc a zatim beru kapsle jednu po druhy, zadny favority nemam...

#12 Jeronimo

Jeronimo

®

• Member_50
  • 5 742 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:Status varování
  • Fanoušek značky:Status varování

Publikováno 31.prosinec.2011 - 20:32

Sirupy se dají koupit v MAKRU.

Foto galerieAtelier Jeronimo - out of service  Na prodej: 

#13 Donuts

Donuts

Megazávislák

• Member_50
  • 1 258 příspěvků(y)

Publikováno 31.prosinec.2011 - 21:02

Par druhu mivaji i v Globusu vedle chlastu.

• Breitling Superocean Steelfish • Bell & Ross BR03-92 • IWC Mark XVI •

#14 bandicoot

bandicoot

OWG

• Member_50
  • 14 196 příspěvků(y)

Publikováno 31.prosinec.2011 - 22:37

Snad všechny chutě MONIN do koktejlů i kafí mají v Gastrostella v Praze na Koněvce. Velký lahve za dobrý prachy.
Já mám asi nejradši makadamový oříšek. Ten trochu vybočuje z klasiky vanilka, lískáč, karamel.
Pak je dobrý perníček nebo skořice. Ale jen sezonně :)

#15 organic

organic

* * * * *

• Member_50
  • 7 490 příspěvků(y)

Publikováno 1.leden.2012 - 00:59

Sezonni pernicek :) Ja mam Pixie pul roku, nejvic mi smakuje asi Indriya, prokladam to kafickem z Bialetti konvicky a svete zbor se, dam si semtam i turka. Jen instantu se vyhybam, jinak piji vse.

#16 montemar

montemar

...

• Member_50
  • 4 757 příspěvků(y)
  • Bydlí:doma

Publikováno 1.leden.2012 - 01:19

testuju ted' kapsle éspresso intenso od cafe vergnano. daj se koupit v rakousku za 3€. pasujou přesně, chutnaj dobře.

#17 Jay Doll

Jay Doll

Člen, co neumí odvyknout od hodinek ˁ˚ᴥ˚ˀ

• Member_50
  • 4 983 příspěvků(y)
  • Bydlí:Prague
  • Fanoušek značky:Watches

Publikováno 1.leden.2012 - 01:21

Dokud to nenapsals Organicu, tak mi to vtipný nepřišlo. Ale z tvé klávesnice mi zní sezónní perníček docela vtipně :D

#18 organic

organic

* * * * *

• Member_50
  • 7 490 příspěvků(y)

Publikováno 1.leden.2012 - 09:19

Dokud to nenapsals Organicu, tak mi to vtipný nepřišlo. Ale z tvé klávesnice mi zní sezónní perníček docela vtipně :D

:) držme se kávy. Ráno po 1 a půl lahvi Bzenecké lipky jsem si dal double shot Rosabayi do Colombia a přišel vhod...

#19 NIGHTinGALE

NIGHTinGALE

ETERNAL

• Member_50
  • 7 460 příspěvků(y)
  • Bydlí:země Oz ;o)

Publikováno 1.leden.2012 - 10:59

Nespresso mám už hóóódně let, určitě jsem byl jeden z prvních majitelů v ČR. Koupil jsem ho ve Vídni, když to tam začínalo a pro kapsle jezdil tam.
Pak otevřeli obchod v Pařížské, kde kapsle stála asi o třetinu více, než v Rakousku. Teď už se cena srovnaly, ale tak jsem si na ty pohodové nákupy a milou obsluhu na Mahlerstraße zvykl, že kupuju kapsle jedině tam.
Jelikož jsem ty kávovary koupil skoro celé rodině, tak ve Vídni 5krát do roka nakoupím kolem tisícovky kapslí. No a český Nespresso mě pořád otravuje a posílá mi nějaké nabídky. Asi mají databéze propojené a vidí ty moje velké rakouské nákupy :)

Nejradši mám Arpeggio a Livanto.

K té vodě - v Brně máme vodu hodně tvrdou, tak jsem používal filtr, který prodávají přímo v Nespresso shopech, ale teď už asi rok používám levné a elegantní řešení - do kávovaru leju vodu překapanou přes konvici Brita. Voda je měkčí a nesm.dí tolik po chlóru a kafe je super. Stejnou vodu leju třeba i do rychlovarné konvice, když si dělám čaj a nemusím ji vůbec odvápňovat.
Dickens si prohlížel záhyby černého pláště, který halil Poeovy ruce. Poe z nich s úsměvem vytáhl černou kočku.
„Pro jednoho z našich hostů.“
„A pro ty ostatní?“
Poe se opět rozkošnicky usmál. „Předčasný pohřeb?“

#20 NIGHTinGALE

NIGHTinGALE

ETERNAL

• Member_50
  • 7 460 příspěvků(y)
  • Bydlí:země Oz ;o)

Publikováno 1.leden.2012 - 11:02

testuju ted' kapsle éspresso intenso od cafe vergnano. daj se koupit v rakousku za 3€. pasujou přesně, chutnaj dobře.

Jo, jsou sice o hodně levnější a nechutnají úplně špatně, ale i tak jsou chuťově o třídu horší než originál a navíc to beru trošku jako fake, takže jsem si jednou koupil 10 kapslí na zkoušku, ale od té doby je v obchodech míjím s opovržlivým úsměvem ve tváři :) :) :)
Dickens si prohlížel záhyby černého pláště, který halil Poeovy ruce. Poe z nich s úsměvem vytáhl černou kočku.
„Pro jednoho z našich hostů.“
„A pro ty ostatní?“
Poe se opět rozkošnicky usmál. „Předčasný pohřeb?“