Přejít na obsah

Festina 16488-3


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny chronomagory. Je mi 22 let a začínám se teprve prokousávat světem, a proto jsem koupil hodinky okolo 4 tisíc. Nejsem žádný znalec a podle ostatních chronomagorů mám určitě strašný vkus, ale bohužel díky nedostatku peněz a pro někoho nedostatek vkusu, jsem si objednal tyto festiny. Patří již mezi rozměrově větší a težší. Tah není nic extra, ale pro mě je priorita asi ta barevná kombinace. Hodinky vcelku nic moc neumí, ale pro mé potřeby jsou tak akorát. Vodotěsnost 10Bar, datumovka, luminiscenční prvky - toť asi tak vše co využiju. Budu rád za každý názor i ten negativní Posted Image.

Posted Image

 

 

Až dorazí přihodím i fotky hodinek jak vypadají na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 83
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Oukej. No, přijdou mi prostě, na to co nabízej, docela drahý. V podstatě čína (teda, Gilius mě možná vyvede z omylu), přitom za tyhle prachy můžeš mít mechanický Seika se stejnou WR a výbornym zpracovánim. Anebo Orient třeba. Festina mi přijde jako taková značka pro úplný laiky, tady bys měl mít, i v týhle ceně, mnohem vyšší ambice:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že jsem si myslel, že Festina je značka, ale vyvedl jsi mne z omylu :), co se týče seiko a orient, bohužel nic mi nepadlo do oka :( můj styl je očividně divný, ale každý máme svůj. Je fatk, že jsem mohl klást důraz na automaty se sáfírovým sklíčkem, ale bojím se, že bych sklíčko rozbil a pak by to stálo sakra hodně - tedy vzhledem k ceně těch hodinek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jasně, že je Festina značka. Jen má jiný zaměření, než maj jiný značky. Já měl svoje první hodinky taky Festiny a do dneška na ně rád vzpomínám. Nosil jsem je léta a teď je nosí taťka. Jasně, že se daj za 4k pořídit i jiný hodinky, ale to jde v podstatě za jakoukoliv částku a nikdy to nebude konečná.

Jestli se Ti líběj, tak z nich měj radost. Jsou nový a určitě službu udělaj. A časem se třeba propracuješ k něčemu víc echt. Ale tuty Festiny budou navždy Tvoje první lepší hodinky. A o nic jinýho Ti asi teď ani nešlo, ne?

Tak ať Ti tikaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že na řemenu s modrým prošitím budou vypadat dost dobře :) AntiFestina hnutí nechápu, většina jejich produkce je sice mimo můj vkus (klienty si najde), ale sám jsem nosil oblekovky s Etou a byly perfektně zpracované a naprosto bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za aktivitu v tomto tématu. Jinak jak zmínil quest987 datumovka je dost špatně orientována a celkový střed je přeplácaný. Pokud by to bylo možné, jakože není, nechal bych ve středu jen jednoduchou datumovku a ten duální čas :). Ješte k nim budu pořizovat originál pražový řemínek :) (třeba si tu s ním trochu šplhnu). Jen pro náhled jak by to vypadalo, myslím, že i dokonce lépe :)

Posted Image

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník eleven

K čemu je tam ta čtvrtá ručička? Na můj vkus jsou poněkud nepřehledné. Osobně mám Seika i Festiny. Co se zpracování týče, tak Festina se rozhodně nemá zač stydět. Co se přesnosti týče, tak moje Festiny dělají cca 1s / měsíc. Pravda, od tý doby co jsem si pořídil Seiko SKX 007J, jsem Festiny na ruce neměl a nijak mi nechybí. A to jsem s těma Seikama na nějakých -11 denně.

 

Jinak, myslím, že vzhledem k tomu, že jsi tady zaregistrovanej téměř rok, si můžeš relevantní názor na quartz vs. autoamat udělat sám. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník eleven

Jj, já jsem si myslel, že by to mohl být duální čas a vidím, že to tady mezitím, co jsem psal, je zmíněno. BTW, ten origo tah mi k nim sedí, do kůže bych nešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta 4 ručička je sekundová stopek. Je fakt, že co se přehlednosti týče tak je to býda :D, ale pro mne zatím mají víc plus než mínus. Tedy plus je u mne design, barevné provedení, velikost a hmotnost. Je fakt, že bych se obešel bez stopek, ale jsou to tuctové hodinky tak nečekám žadný skvost :). Co se týče ELEVENového rýpnutí (v dobrém smyslu) quartz je pro mne lepší díky menší ztrátě přesnosti. Domnívám se, že u quartzu se to pohybuje okolo 0,5s denně. U automatu je to razantně větší ztráta přesnoti. Doufám, že neplácám blbosti :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K čemu je tam ta čtvrtá ručička? Na můj vkus jsou poněkud nepřehledné. Osobně mám Seika i Festiny. Co se zpracování týče, tak Festina se rozhodně nemá zač stydět. Co se přesnosti týče, tak moje Festiny dělají cca 1s / měsíc. Pravda, od tý doby co jsem si pořídil Seiko SKX 007J, jsem Festiny na ruce neměl a nijak mi nechybí. A to jsem s těma Seikama na nějakých -11 denně.

 

Jinak, myslím, že vzhledem k tomu, že jsi tady zaregistrovanej téměř rok, si můžeš relevantní názor na quartz vs. autoamat udělat sám. :-)

 

A to s tou přesností porovnáváš quartz a mechaniky? To asi úplně nejde ne? Elektrika bude vždy přesnější i v porovnání s lepším kalibrem, než je Seiko.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník eleven

A to s tou přesností porovnáváš quartz a mechaniky? To asi úplně nejde ne? Elektrika bude vždy přesnější i v porovnání s lepším kalibrem, než je Seiko.

 

Ne, přesnost quartzu vůči automatům jsem vůbec neměl na mysli. Já jsem to napsal spíš jako reakci na tvrzení, že "festina je v podstatě Čína". Protože co jsem měl možnost srovnat přesnost Festiny s jinýma quartzovýma hodinkama, tak si vedou výborně. Tím jsem chtěl nazančit, že u hodinek těchto kvalit, bych čínské šunty nezmiňoval. Stejně tak u jiných parametrů si Festina nevede špatně.

 

Ve zkratce jak je to u těch mojich, šuplíkových...

  • pět let jdou stabilně přesně. Cca 1s/ měsíc. To i po dvou výměnách baterie.
  • na pouzdře nejsou patrnější známky používání - kromě toho, že lumi z pecky na lunetě jsem sedřel snad během prvního měsíce a barva v číslicích na lunetě taky nedrží věčně.
  • po čtyřech letech mi prasklo perko pod lunetou, nechal jsem vyměnit.
  • minerální sklíčko utrpělo zásek (1mm x 0,01mm) po necelých třech týdnech používání a od té doby na něm není ani škrábaneček
  • má to hacking
  • plastické indexy
  • dobrá luminescence
  • přehlednost ciferníku - což u pozdějších modelů od Festiny přestalo být pravda
No, já jinak nemám nějak potřebu tady Festinu obhajovat, je to většinou otázka vkusu, stejně tak se najde někdo, kdo by si nevzal Rolex nebo Breitling. Nyní bych si to znovu nekoupil, ale z jiných důvodů než je samotná kvalita.

 

Někde tady na foru jsem dal pár fotek, přidám jednu :) Je to model 16169-5

 

post-13643-087591100 1325441851.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, přesnost quartzu vůči automatům jsem vůbec neměl na mysli. Já jsem to napsal spíš jako reakci na tvrzení, že "festina je v podstatě Čína". Protože co jsem měl možnost srovnat přesnost Festiny s jinýma quartzovýma hodinkama, tak si vedou výborně. Tím jsem chtěl nazančit, že u hodinek těchto kvalit, bych čínské šunty nezmiňoval. Stejně tak u jiných parametrů si Festina nevede špatně.

 

Ve zkratce jak je to u těch mojich, šuplíkových...

  • pět let jdou stabilně přesně. Cca 1s/ měsíc. To i po dvou výměnách baterie.
  • na pouzdře nejsou patrnější známky používání - kromě toho, že lumi z pecky na lunetě jsem sedřel snad během prvního měsíce a barva v číslicích na lunetě taky nedrží věčně.
  • po čtyřech letech mi prasklo perko pod lunetou, nechal jsem vyměnit.
  • minerální sklíčko utrpělo zásek (1mm x 0,01mm) po necelých třech týdnech používání a od té doby na něm není ani škrábaneček
  • má to hacking
  • plastické indexy
  • dobrá luminescence
  • přehlednost ciferníku - což u pozdějších modelů od Festiny přestalo být pravda
No, já jinak nemám nějak potřebu tady Festinu obhajovat, je to většinou otázka vkusu, stejně tak se najde někdo, kdo by si nevzal Rolex nebo Breitling. Nyní bych si to znovu nekoupil, ale z jiných důvodů než je samotná kvalita.

 

Někde tady na foru jsem dal pár fotek, přidám jednu :) Je to model 16169-5

 

Takový podobný jsem měl. Jen modrý a s budíkem. Jak jsem už psal, stále na ně s láskou vzpomínám. Sloužily mi asi 6 let. Nosil jsem je denně, koupal se v nich v moři. Jednou ročně jsem nechal vyměnit řemínek a ob rok s baterkou sklíčko. Prostě první slušnější hodinky.

A s tou Čínou to se zase nesmí tak moc šlukovat. Obzvlášť v dnešní době kdy je drtivá většina spotřebního zboží a elektroniky z Asie. Kdyby by český soudruh tak pilný a levný, stály by všechny ty fabriky tady. Ono se to tu opakuje často jako mantra, ale je potřeba to brát s rezervou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...