Přejít na obsah

Festina 16488-3


Doporučené příspěvky

  • Po roku...
  • Odpovědi 83
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, koupil jsem si tyto hodinky v Alze, všechno ok, super vzhled, ale datum se nemění o půlnoci, ale ve 12h v poledne. Googlil jsem, alel nevím, jestli jsem udělal vše správně: 

 

https://hodinky.heureka.cz/festina-16488-1/poradna-otazka/325753/#question

 

nastavte si na hodinkách datum předešlého dne OK

poté nejdříve přetočte ručky o 24 hodin až Vám naskočí datum 5..8 tak OK

znovu ještě o 12 hodin OK, DATUM SE BUDE MĚNIT SPRÁVNĚ, ALE TÍM PÁDEM NEBUDE FORMÁT 12/24 ODPOVÍDAT SKUTEČNOSTI

Na ručičkových hodinkách nelze nastavit 24 hodinový cyklus, proto musíte ještě těch 12 hodin přetočit ručně NECHÁPU

 

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manuál mám v tištěné podobě, ale informace z PDF nejsou v něm uvedený. Takže podle tohoto, jestli to dobře chápu:
 

1. Pull the crown out to the first position when the second hands has reached the 0
position.
2. 2Turn the crown clockwise to set the date. If the date is set between the hours of
around 9:00PM and 1:00PM, the date may not change on the following date.
3. After the date has been set, push the crown back to the normal position.
 
Když nastavuju např. dnes (neděle) do 13h, tak v pondělí nesmím nic měnit a od úterý už to bude správně?
 
Popř.
Pokud nastavím dnes po 13h, tak už to bude zítra ok?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdříve si udělej datum na 11. Pak je zastav na celé minutě, otáčej tak dlouho, až skočí 12 a pak ještě přes poledne na půl šestou. 

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kuncák7:

Kdybys mi to nastavil, tak to nevyřeší můj problém, chci se to naučit, ale děkuju... Když tak budu muset skočit v Brně do hodinářství...

 

Nejlepší by bylo, kdyby mi někdo dokázal poradit...nemůže to být zas tak složitý, ne....

Složité to není, ale naučit se to zjevně nechceš, když se neřídíš radami zde uveřejněnými...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdříve si udělej datum na 11. Pak je zastav na celé minutě, otáčej tak dlouho, až skočí 12 a pak ještě přes poledne na půl šestou. 

 

1. Na hodinkách bude 17:30, udělám vše podle tebe, dostanu se přes poledne - > bude 5:30 v ciferníku 12/24h, což je špatně, když je 17:30

 

2. varianta - na hodinkách bude 5:30, udělám vše, dostanu se přes poledne - > bude 17:30 v ciferníku - dobrý čas, ale datum stejně nefunguje

 

Myslím, že předchozí příspěvek jsi nemusel citovat kvůli přehlednosti na fóru ;-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne. Nutno povytáhnout jednou, nastavit datum o den méně. Hodiny jdou. Pak korunku vytáhnout na polohu 2, hodiny se zastaví (proto upozornění na vteřinovku na 12) a pohybem ručiček dosáhnout jak průběžné změny data, tak i nastavení správného času... Ve vhodný okamžik zamáčknout. Zatím si to vyzkoušej na nečisto, za 14 dní se stejně bude měnit čas....

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Po roku...
  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...