Přejít na obsah

Fotka
* * * - - 5 Hlasů

Dotazy - pelmel

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4408 odpovědí na toto téma

#21 jirka404

jirka404

Megazávislák

• Member_50
  • 1 026 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Hradec Králové
  • Fanoušek značky:už nic

Publikováno 15.únor.2012 - 19:43

Když už to tady je pelmel i o zdraví mám jeden specifický dotaz. Nezná, nebo nemá někdo zkušenosti z opravdu dobrým zubním zařízením, kde dělají implantáty zubů na úrovni a odborníci :) ?

Tento příspěvek byl upraven od jirka404: 15.únor.2012 - 19:45

#22 jacob

jacob

Nezávislák

• Member_50
  • 3 612 příspěvků(y)

Publikováno 17.únor.2012 - 13:48

Mám brát zlatou kartu Visa, nebo Mastercard, kolegové? V 95% bude využívána v Evropě. Četl jsem, že karty Visa jsou více akceptované na internetu (a dle zkušeností také v USA), ale Mastercard zase v obchodech. I když se mi nikdy nestalo, že by mi v ČR nevzali Visu :D. Chápu, že se ptám na otázku, která se asi 50x probírala na internetu, ale třeba zde bude někdo, kdo k tomu má co říct. Kartu mi dává banka a je u ní zdarma nějaké to cestovní pojištění, tak proč to nevzít :).

If You Wanna Make the World a Better Place, Take a Look at Yourself and Then Make a Change.

http://facebook.com/prazskehodinarstvi

http://prazskehodinarstvi.cz

#23 ricous

ricous

Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat.

• Member_50
  • 4 402 příspěvků(y)
  • Bydlí:Aussig an der Elbe
  • Fanoušek značky:Achtung, die Kurve!

Publikováno 17.únor.2012 - 13:51

S Visou mám občas problém v NDR, kde ji nechtějí brát.

nazdar

#24 bandicoot

bandicoot

OWG

• Member_50
  • 14 152 příspěvků(y)

Publikováno 17.únor.2012 - 13:56

Visu mi dříve párkrát nevzali v Rakousku ve vesnický Bille.
Ideální je trojkombo debetka/MC, kreditka/VISA a internetí VISA bez plastiku s menším limitem.

#25 jacob

jacob

Nezávislák

• Member_50
  • 3 612 příspěvků(y)

Publikováno 17.únor.2012 - 14:08

S Visou mám občas problém v NDR, kde ji nechtějí brát.

Já měl již dvakrát problém v obchodním domě Saturn (asi největší elektro v Drážďanech). Poprvé s MC, podruhé s Visou. Pokaždé jsem musel naklusat do bankomatu a vybrat hotovost. Oni chtějí jenom ty jejich EC "karte" :suicide_anim:. Každopádně díky za odpověď Vám oběma :-).

If You Wanna Make the World a Better Place, Take a Look at Yourself and Then Make a Change.

http://facebook.com/prazskehodinarstvi

http://prazskehodinarstvi.cz

#26 Jay Doll

Jay Doll

Člen, co neumí odvyknout od hodinek ˁ˚ᴥ˚ˀ

• Member_50
  • 4 983 příspěvků(y)
  • Bydlí:Prague
  • Fanoušek značky:Watches

Publikováno 17.únor.2012 - 18:58

Hele jestli to budeš využívat v EU, tak je to jedno. Jinak ve světě je akceptabilita obdobná, ale liší se podle regionů. Například na Seychelách z bankomatu vybereš jedině kartou VISA, na MC a ostatní zapomeň.
Naopak jednou v Turecku jsem se setkal s tím, že brali jenom AMEX a DC :) . Je to asi na dlouhé vyprávění jak se to kde liší, ale v EU je to fakt úplně jedno

#27 Stepino

Stepino

Závislák

• Member_50
  • 748 příspěvků(y)
  • Bydlí:Budejice

Publikováno 27.únor.2012 - 11:30

kdo ma zkusenosti s on board kamerama do auta?

muzete mi doporucit nebo vymluvit toto?
http://aukro.cz/show...6c3c2b268fbd908

#28 adamo

adamo

Megazávislák

• Member_50
  • 1 104 příspěvků(y)
  • Bydlí:Severní Morava

Publikováno 28.únor.2012 - 22:11

nejezdí někdo náhodou občas s poloprázdnou dodávkou z prahy do brna?

Nomos Tangente _ Junkers Uhr 6258-2

#29 Patrik

Patrik

Megazávislák

• Member_50
  • 2 249 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:počítače, Internet

Publikováno 29.únor.2012 - 20:18

Mám brát zlatou kartu Visa, nebo Mastercard, kolegové? V 95% bude využívána v Evropě. Četl jsem, že karty Visa jsou více akceptované na internetu (a dle zkušeností také v USA), ale Mastercard zase v obchodech. I když se mi nikdy nestalo, že by mi v ČR nevzali Visu :D. Chápu, že se ptám na otázku, která se asi 50x probírala na internetu, ale třeba zde bude někdo, kdo k tomu má co říct. Kartu mi dává banka a je u ní zdarma nějaké to cestovní pojištění, tak proč to nevzít :).

Pokud s ní budeš platit v zahraničí, tak se spíše zajímej o to, jakým způsobem provádí konverzi kurzů, rozdíly mezi jednotlivými bankami jsou až 2 %, v extrémních případech až 4,5 %.
Z kreditek bych doporučoval věnovat pozornost Rajfce, která nejen že má kurzy Visa bez úprav (což je hodně blízko středu), ale navíc ještě vrací 0,8 % z obratu a při obratu 3000 Kč / měsíc je zdarma. Pozor dobré kurzy u Rajfky se týkají jen kreditek, nikoliv debetek.

Z debetek je dobrá Axa, ovšem je to Visa Electron a třeba v Maroku jsem s ní nezaplatil.
http://www.mesec.cz/clanky/kurzy-u-platebnich-karet-ktere-jsou-nejlepsi-test/

#30 jirka404

jirka404

Megazávislák

• Member_50
  • 1 026 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové
  • Fanoušek značky:už nic

Publikováno 2.březen.2012 - 20:14

Není tady nějaký expert na wifi sítě? Potřebuji k modemu ADSL od O2 připojit ještě jeden abych měl větší dosah po baráku a nevím jak na to.

Tento příspěvek byl upraven od jirka404: 2.březen.2012 - 20:15

#31 Paleolit

Paleolit

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 65 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 4.březen.2012 - 10:49

Občas jezdím do Rakouska, ve většině obchodů mají místo Visa toto- Vpay.
V Bille Mastercard berou bez problému, to stejné benzínky, jinak Vpay. Billa Visu vůbec nebere.
V Sparu (tady Interspar) berou v pohodě Visu i Mastercard.
Visa u benzínek dle oblasti, hlubší poznatky bohužel nemám.
Jinak já Visou platím přes PayPal na ebay a na Chronoshopu, bez potíži :smile_anim:
Omega Seamaster Professional Automatic- už dělají radost někomu jinému, Prim Letecké, Poljot - Russian Aviators: Kozakov, Citizen Automatic Submarine Diver 200m Scuba

#32 Paleolit

Paleolit

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 65 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 4.březen.2012 - 10:54

Není tady nějaký expert na wifi sítě? Potřebuji k modemu ADSL od O2 připojit ještě jeden abych měl větší dosah po baráku a nevím jak na to.

Kup nějaký wi-fi router od D-Link, mají dobré ceny a je tam i návod.
Jinak informatik v bývalé práci využíval AirLive nebo Linksys, ale tam nevím jestli to nepotřebuje nějaké hlubší znalosti...
Omega Seamaster Professional Automatic- už dělají radost někomu jinému, Prim Letecké, Poljot - Russian Aviators: Kozakov, Citizen Automatic Submarine Diver 200m Scuba

#33 zrno

zrno

Megazávislák

• Member_50
  • 2 341 příspěvků(y)
  • Bydlí:Řevnice
  • Fanoušek značky:Rolex

Publikováno 5.březen.2012 - 13:21

Já trochu z jiného soudku .. potřeboval bych v praze zaletovat jednu dírku v plechu mozasí umí někdo? popřípadě i mimo prahu (jedná se o plíšek 10*10 cm a průměr dírky 4mm )

Try today, fail today. Try tomorrow, fail better.

www.krojzl.com

a galerie zde na foru:  http://forum.chronom...crafted-by-zrno

#34 FrantisekH

FrantisekH

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 933 příspěvků(y)

Publikováno 7.březen.2012 - 16:41

Zdar chlapi,,mam jeden takový rychý dotaz, kdo je vlastníkem vodovodního potrubí od vodoměru k řadu?

dnes při výměně centrálního rozvodu v paneláku pravděpodobně došlo k poškození přívodní trubky, byla sic stará a zrezivělá ale to na tom nic nemění. Před x lety kdy jsme chtěli přívot vyměnit bylo nám řečeno, že je majetkem vodovodu a kanalizací a oni je neshledávají jako havárii, dneska nám zas dělníci oznámili, že přívodní trubka je naše...

#35 sect

sect

NO STRESS

• Member_50
  • 3 917 příspěvků(y)
  • Bydlí:region razovity.....

Publikováno 7.březen.2012 - 16:45

dělníci oznámili, že přívodní trubka je naše...

Myslím, že mají pravdu. U nás je to tak, že pokud je nějaká havárie před hodinama, je to problém vodáren a od hodin dál je to problém náš.....

Jsou tichy jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé: to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé. P. Bezruč
Moje vlákno....                                                                               

#36 FrantisekH

FrantisekH

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 933 příspěvků(y)

Publikováno 7.březen.2012 - 16:47

jj taky si to myslim.. ale otázka je jaká je skutečnost..bo to řešila sousedka co je blbá jak necky

#37 Jay Doll

Jay Doll

Člen, co neumí odvyknout od hodinek ˁ˚ᴥ˚ˀ

• Member_50
  • 4 983 příspěvků(y)
  • Bydlí:Prague
  • Fanoušek značky:Watches

Publikováno 7.březen.2012 - 16:48

V paneláku by za trubku od kohoutku do vodoměru měl zodpovídat majitel bytu (tj. ty) a od vodoměru do podzemí je to záležitost správce domu (SVJ, družstvo, stát...) a jsou na to zajísté pojištění. Tvoje starost to není

#38 sect

sect

NO STRESS

• Member_50
  • 3 917 příspěvků(y)
  • Bydlí:region razovity.....

Publikováno 7.březen.2012 - 16:55

Blbě jsem si přečetl otázku, takže to nevím.....bral jsem to jako volně stojící budovu.... :notworthy:

Jsou tichy jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé: to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé. P. Bezruč
Moje vlákno....                                                                               

#39 FrantisekH

FrantisekH

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 933 příspěvků(y)

Publikováno 7.březen.2012 - 17:07

V paneláku by za trubku od kohoutku do vodoměru měl zodpovídat majitel bytu (tj. ty) a od vodoměru do podzemí je to záležitost správce domu (SVJ, družstvo, stát...) a jsou na to zajísté pojištění. Tvoje starost to není

no dům je v soukromém vlastnictví, když jsme před pár lety toto žádali od správce vodovodu bylo nám řečeno, že se o to nemáme starat jeklikož je to v majetu poskytovatele vody....dnes když se v tom pánové hrabali tak prý je to starost naše.. tedy svj..jelikož jsem členem výboru SVJ budu to muset řešit.. jedná se o trubku od vodoměru k veřejnému řadu

#40 Horhe

Horhe

Pan Kebule

• Member_50
  • 6 786 příspěvků(y)
  • Bydlí:ve stanu
  • Fanoušek značky:DEAD END

Publikováno 7.březen.2012 - 17:15

Mně když prdla trubka na zahradě, tak jsem si to musel vykopat sám, trubku mi vyměnili za hadici a já jí zaplatil. Ty desítky kubíků vody, co protekly do pryč si normálně odepsali jako ztráty. Prdlý to bylo před vodoměrem.