Přejít na obsah

Fotka
* * * * - 5 Hlasů

Co pijete?

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6755 odpovědí na toto téma

#6601 odjinud

odjinud

Subham astu sarvadžagatam!

• Member_50
  • 4 821 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 10.prosinec.2018 - 11:38

Na chate jsem daval otcovo nealko z Lidlu. Prekvapive nebylo az zas tak hnusny. Znacku si tedy uz nevybavuju.
odjinud / fromelsewhere

Příspěvky postované po cca 22h (někdy i dříve:-) mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí, za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

#6602 Franta Dobrota

Franta Dobrota

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 10.prosinec.2018 - 11:57

Pravděpodobně Argus, ne?

U těchhle privátek je vždy loterie, kdo ten výrobek vyrábí. Ne, že by se během roku běžně měnil výrobce, ale pokud se při pravidelných jednáních nedohodnou na podmínkách na další rok, nebo je třeba kvalitativní problém na straně dodavatele, tak Lidl podepíše smlouvu s někým jiným. Poslední informace, kterou jsem zachytil (nevím jestli pravdivá), že to vyrábí pivovar Protivín. Momentálně jejich Argus 11° a 12° jsou celkem pitelné.

#6603 Gustaf

Gustaf

dvorní mechanik ze Stratosu

• Member_50
  • 12 764 příspěvků(y)

Publikováno 10.prosinec.2018 - 12:32

Argus 12 je dobrý pivo, ovšem jejich nealko totální humus... Sladký a hnusný

#6604 odjinud

odjinud

• Member_50
  • 4 821 příspěvků(y)

Publikováno 10.prosinec.2018 - 15:23

Asi ano. Zaklad pitelnosti nealko piva je ho hodne vychladit...
odjinud / fromelsewhere

Příspěvky postované po cca 22h (někdy i dříve:-) mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí, za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

#6605 odjinud

odjinud

• Member_50
  • 4 821 příspěvků(y)

Publikováno 10.prosinec.2018 - 18:29

Jinak Birell je licence Carlsberg (DK) a Radegast hodně dlouho váhal ji koupit. Nakonec se to ukázalo jako terno (1991).

Po x letech ji koupil Prazdroj (jinak majitel Radegastu), už tedy za hodně jiný peníze, ale pořád je tohle nealko zlatý důl - nižší daň, stejný náklady a vysoká cena na krámě.

odjinud / fromelsewhere

#6606 Lion

Lion

Megazávislák

• Member_50
  • 2 278 příspěvků(y)
  • Bydlí:Přerov

Publikováno 12.prosinec.2018 - 14:43

Poraďte mi nějakej rum okolo 500-700 kč cca... Ideálně něco mimo hlavní značky... Chutí mi pampero, matusalem, eldorado 12 yo... Žádnej tlamolep, ale může to být i ovocný... Třeba jako Pyrat kde je cítit pomeranč, ale ne aby to bylo přehnaný jako treba Bumbu rum...

#6607 odjinud

odjinud

• Member_50
  • 4 821 příspěvků(y)

Publikováno 12.prosinec.2018 - 16:55

Ahoj,

resim sklenicky. Piju vino (zrale, cervene, suche), rum a whisky. Existuje jeden tvar sklenky, ktery by byl vhodny pro vsechny tyto napoje?

Nebo je to cely bullshit a je vice mene jedno, z ceho to pijete? Pripadne u ceho je to jedno a u ceho ne...

Whisky piju z whisky tumbleru, co byly k nejake whisky (mam 3 druhy). Nicmene koukal jsem v nejakem dokumentu, ze odbornik na whisky to pije z velkych sklenic na vino.
Rum piju taky z toho. Co jsem ale koukal na baleni rum+ sklenky, tak jsou takove zuzujici se.
Vino piju z nejakych obyc. sklenek na vino z Lidlu.

Rad bych neco hezkeho, kde bych z toho mel dobry pocit. Jinak sklinky na stopce jsou u me riziko, hlavne v pokrocily cas, kdy se rady prevrhavaji :-) takze spis neco na nizke stopce (jako na konak) nebo uplne bez. Taky bych rad, aby sklinka vydrzela ranu do stolu a dobre se drzela v ruce.

Napada vas neco?
odjinud / fromelsewhere

#6608 Lobber

Lobber

Megazávislák

• Member_50
  • 1 089 příspěvků(y)
  • Bydlí:na Zemi
  • Fanoušek značky:Vintage pacient

Publikováno 12.prosinec.2018 - 18:43

Poříď si lodní sklinku ( https://www.worksafe...red-wine-glass/ zde odkaz pro představu. ) jestli máš stejně levý ruce jako já :0D
Tady je bohuzel plastu, ale mám kontakt na výrobce ze skla a dá se domluvit lidová cena / popřípadě s jakým koliv piskovanim dle libosti \

Teď ji nemám u sebe, ale piju z ni již 5 rokem ... zítra nafotim-nahraju dá se pekelně roztočil až fakt do perfektní odstředivky...
A dá se z ni pít cokoliv... neřešil bych obsah ... mám tedy taky rad na různé pití různý kalíšek.. Ale v podstatě to je jedno ... Jde přeci jen z čeho ti to chutná a dobre pije !!!

Ahoj,
resim sklenicky. Piju vino (zrale, cervene, suche), rum a whisky. Existuje jeden tvar sklenky, ktery by byl vhodny pro vsechny tyto napoje?
Nebo je to cely bullshit a je vice mene jedno, z ceho to pijete? Pripadne u ceho je to jedno a u ceho ne...
Whisky piju z whisky tumbleru, co byly k nejake whisky (mam 3 druhy). Nicmene koukal jsem v nejakem dokumentu, ze odbornik na whisky to pije z velkych sklenic na vino.
Rum piju taky z toho. Co jsem ale koukal na baleni rum+ sklenky, tak jsou takove zuzujici se.
Rad bych neco hezkeho, kde bych z toho mel dobry pocit. Jinak sklinky na stopce jsou u me riziko, hlavne v pokrocily cas, kdy se rady prevrhavaji :-) takze spis neco na nizke stopce (jako na konak) nebo uplne bez. Taky bych rad, aby sklinka vydrzela ranu do stolu a dobre se drzela v ruce.
Napada vas neco?

Tento příspěvek byl upraven od Lobber: 12.prosinec.2018 - 18:46

HODINKOVNICE : Jó, za ten čas, se již nějaké ty kousky pro mé pozůstalé nashromáždili

Lobberchronomag@gmail.com

#6609 dopsler

dopsler

Učedník

• Member_50
  • 148 příspěvků(y)
  • Bydlí:Karolinka
  • Fanoušek značky:Hodínky, nože, pistole :D

Publikováno 12.prosinec.2018 - 19:45

Ahoj, jdu si pro radu, jaký koupit nějaký lepší sladký rum podobný legendariu? Díky

#6610 YPO

YPO

hovnomet

• Member_50
  • 1 918 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bydlí

Publikováno 12.prosinec.2018 - 19:52

https://shop.rumako....arkove-krabicce

#6611 Tom4

Tom4

nezávislý člen

• Member_50
  • 1 234 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Fanoušek značky:zálesácké chrono

Publikováno 12.prosinec.2018 - 19:57

@ odjinud: kup si pořádný drahý sklo, to tě naučí dávat si bacha

na chlastačku kde víš že to bude domrtva si nechej ty skleničky z Lídlu

#6612 walter10

walter10

Závislák

• Member_50
  • 652 příspěvků(y)

Publikováno 12.prosinec.2018 - 20:32

Ahoj,

Napada vas neco?

Na whisky a rum nejčastěji používám skleničky Glencairn Glass. Mají k tomu prvně vhodný tvar kalichu, na stole jsou stabilní, mimo to i něco vydrží (pořád je ale dobré pamatovat na to, že jsou ze skla).

https://www.gastrozo...190ml-7349.html

#6613 dopsler

dopsler

Učedník

• Member_50
  • 148 příspěvků(y)
  • Bydlí:Karolinka
  • Fanoušek značky:Hodínky, nože, pistole :D

Publikováno 12.prosinec.2018 - 21:27

https://shop.rumako....arkove-krabicce

Tak objednáno, díky

#6614 walter10

walter10

Závislák

• Member_50
  • 652 příspěvků(y)

Publikováno 14.prosinec.2018 - 10:44

Ahoj,

Napada vas neco?

Na whisky a rum nejčastěji používám skleničky Glencairn Glass. Mají k tomu prvně vhodný tvar kalichu, na stole jsou stabilní, mimo to i něco vydrží (pořád je ale dobré pamatovat na to, že jsou ze skla).

https://www.gastrozo...190ml-7349.html

Sorry, já jsem to nedopsal. Já z těch Glencairn skleniček popíjím i brandy, porstké, sherry, kompromisně i běžné víno; na to se ale více hodí krapet jiný tvar kalichu a určitě o kus tenčí sklo (glencairny mají i stěny kalichu doce bytelné). Nejsem si jistý, jestli je něco plně "univerzálního" vůbec k mání. Řekl bych totiž, že každý nápoj svým způsobem žádá své.

#6615 sibirnaya

sibirnaya

RLX4EVER

• Moderators
  • 13 811 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:RLX4EVER

Publikováno 15.prosinec.2018 - 09:43

Pracovni sobota

Přiložený soubor  20181215_084302-1008x756.jpg   260,39K   48 Počet stažení

#6616 Nick06

Nick06

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 300 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vsetín
  • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 15.prosinec.2018 - 17:44

Za ty peníze Okc94ce2be4098aeca951d794bc3de5b99.jpg

Odesláno z mého SM-J510FN pomocí Tapatalk

#6617 Chumpus

Chumpus

It's a fucking Seiko

• Member_50
  • 5 637 příspěvků(y)

Publikováno 18.prosinec.2018 - 18:21

Kdyby někdo chtěl flašku spojenou s hodinkami, tak má šanci  ;) Pokud vám to bude chutnat, tak to byl můj nápad. Pokud ne, tak s tím nemám nic společnýho :D

Jo, a je to limitovaná edice :)

LINK

Přiložený soubor (y)

Seiko discontinues better pieces than most manufacturers sell.

---> Hodinkový Ginza Gin

#6618 Tom4

Tom4

nezávislý člen

• Member_50
  • 1 234 příspěvků(y)

Publikováno 18.prosinec.2018 - 19:36

:) https://www.novinky....iho-slunce.html

#6619 Lobber

Lobber

Megazávislák

• Member_50
  • 1 089 příspěvků(y)
  • Bydlí:na Zemi
  • Fanoušek značky:Vintage pacient

Publikováno 18.prosinec.2018 - 20:13

Pánové, když jste u toho ginu...
Ve starší době existoval ( fakt nevím jak se to jmenuje ) takový překapávač. Myslím něco jako ruský samovar, jen asi cca s 5-7 kohoutky / kde se redukovalo kapání ginu-absintu / pod kterým se nacházela sklenička se sitkem na kterým býval cukr přes který se gin-absint “filtroval” ...
Nemá toto někdo v podvědomí a mohl by mi poradit s názvem ???

Edit:
Našel sem jen toto

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od Lobber: 18.prosinec.2018 - 20:19

HODINKOVNICE : Jó, za ten čas, se již nějaké ty kousky pro mé pozůstalé nashromáždili

Lobberchronomag@gmail.com

#6620 Tom4

Tom4

nezávislý člen

• Member_50
  • 1 234 příspěvků(y)

Publikováno 18.prosinec.2018 - 20:16

Pánové, když jste u toho ginu...
Ve starší době existoval ( fakt nevím jak se to jmenuje ) takový překapávač. Myslím něco jako ruský somovar, jen asi cca s 5-7 kohoutky / kde se redukovalo kapání ginu / pod kterým se nacházela sklenička se sitkem na kterým býval cukr přes který se gin “filtroval” ...
Nemá toto někdo v podvědomí a mohl by mi poradit s názvem ???

Gin přes cukr? Nehledáš spíš "absinthovou fontánu"?