Přejít na obsah

30 Rocne PRIM - znovuzrodenie :)


Doporučené příspěvky

Caute vsetci,

 

Pri jednej navsteve starych rodicov z maminej strany, som sa spytal, ci nemaju nejake stare hodinky, ktore nepouzivaju.

Babka pohotovo isla do skrine a vytahovala velke mnozstvo malych zenskych manualnych hodiniek az pokym nevytiahla jedny 30 rocne Prim s modrym cifernikom a druhe 50 rocne Prim.

 

Posted Image

 

S modrym cifernikom boli funkcne, celkom zachovale (20 rokov sedeli v supliku) a druhe Prim, uz toho dost zazili a podla vsetkeho aj namocenie do oleja (nechcite vediet co som nasiel dnu)..

 

Spytal som sa, ci si ich mozem zobrat, samozrejme som slubil, ze ich nepredam, tie hodinky maju nieco do seba.

 

Pri jednej praci na inych hodinkach, sa mi zvysil Tritec BG-W9 Superluminova (Aqua farba) a bola mi skoda, to vyhodit (pri cene 1g za 70?), tak som narychlo rozobral Modre Prim, ze si ich Vylepsim a pridam im Moderny vzhlad. Tieto hodinky bol najprv troska problem rozobrat, kedze hodinky sa najprv vlozili do puzdra, a potom sa uzavreli z hora, takze som musel dat dole najprv sklicko aby som dokazal dat von cifernik s pohybom.

Samozrejme, bol to dobry cas, aby som danu konstrukciu vycistil v ultrazvukovej cisticke a takisto aby som si aspon trocha vylestil konstrukciu od skriabancov s cape cod cloth.

 

Posted Image

Posted Image

 

Sklicko sa mi zlado byt malo vyrazne, a vzdy ma fascinovali stare Rolex s ultra vysokym plexi sklickom :)

 

Posted Image

 

Kedze som mal v mojich nahradnych dieloch daake zafirove sklicka, a medzi nim aj jeden Clark Tall Crystal, ktory tam sedi ako uliaty ! :)

 

Posted Image

 

Navyse, tym ze je take vysoke, bude zvacsanie na datumovke naozaj super. Teraz uz len poskladat nase nasvietene rucicky a cifernik naspat na pohyb.

 

Posted Image

Posted Image

 

nasvietene cele rucicky vyzeraju naozaj zaujimavo :)

 

Cas skontrolovat pohyb, na timegraphery, v akom je stave za tych 30 rokov bez servisu.

 

Posted Image

 

Tak to ma podrz ! Neskutocne ! Iba 6 sekund za den plus :) je sice chyba bitia okolo 1,8, ale drzi to naozaj stabilny cas :) Popravde, mozno tento rok spravim aj servis strojceka, kedze mi uz prisiel aj synteticky olej na hodinky. Na tento pokus posluzia druhe PRIM hodinky hore ;)

 

Posted Image

 

Zreguloval som pohyb na troch poziciach, s tym , ked ich budem mat v tejto polohe , tak nech to mal cim blizsie k nule. S vysledkom som spokojny, po tyzdni, hodinky maju odchylku +5 Sekund, co je super (priblizne +1 sekunda za den).

 

Vsetko poskladat, posledna kontrola aby nebol ziaden prach na ciferniku na sklicku , zatlacit a hotovka :)

 

Posted Image

 

Vycerpal som povoleny pocet obrazkov, tak V dalsom Prispevku Pridam dalsie foto, konecneho kusku a aj s remienkom :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Posted Image

Posted Image

 

Ostava, uz len kupit remienok. Na toto som si kupil Mesh remienok (18mm), vylesteny v hodnote cca 22?. S vysledkom som naozaj spokojny ! :)

 

 

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

 

Posted Image

 

 

Neviem kolkym sa to tu bude pacit, ale mne sa pacia a urcite su niecim zaujimavym a hlaven CESKO SLOVENSKYM v mojej zbierke :)

 

Dakujem, ze som sa mohol podelit o moju pracu a dakujem za pozretie a Vas cas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím zatleskat. :clap: :clap:

Dobrá práce a krásná lumi. Ale to sklíčko je moc vysoké a s tím vybráním na lunetu vypadá pekelně. A navíc s tím dřív nebo později o něco drbneš a uletí ti to i s tím rámečkem. Já bych tam dal nižší sklíčko. :smile_anim:

 

Edit: Já to psal před tou druhou sérií fotek. Mesh je k nim super a taky na tahu to sklíčko už tak nebije do očí, ale stejně mi k nim nesedí. Hlasoval bych za nižší, ale lupu ponechat - vyloženě jim sluší. Konec konců, na staré primky se taky občas dávala.

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka Gougy a Kamil, som velmi rad, ze sa Vam to paci :) Sudruhovia z Prim, asi nikdy necakali, ze ich hodinky raz dostanu taky facelift :D Musim povedat, aj ked su na moj vkus male, stale ma to laka si ich dat na ruku :) v podstate ich nosim uz cely tyzden.

Upraveno uživatelem 1KeNnY1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[

:eek: Ještě jsem očekával, že se na fotkách objeví bazén s 30ti metrovou hloubkou pro zkoušku vodotěsnosti a už bych asi spadl ze židle. Ale jinak, i když já bych tolik energie asi nevěnoval zrovna těmto hodinkám, tak klobouk dolů, hlavně nechápu, jak dokážeš tak bezvadně nanést tu lumi, nemůžeš nám to trochu podrobněji popsat?

Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá práce, tomu říkam zapálení pro věc - to sklo je nářez Posted Image

 

Dakujem Frantik :) mozem povedat, ze sa mi splnil sen s tym sklickom :D

 

Musím zatleskat. :clap: :clap:

Dobrá práce a krásná lumi. Ale to sklíčko je moc vysoké a s tím vybráním na lunetu vypadá pekelně. A navíc s tím dřív nebo později o něco drbneš a uletí ti to i s tím rámečkem. Já bych tam dal nižší sklíčko. :smile_anim:

 

Dakujem Honza a suhlasim s tebou, ked s tym dakde drbnem, tak to poleti :D Nastastie, si davam pozor , co s rukou robim (prax aj s hodinkami ktore mali 2 cm vysku). Rozmyslal som ci by som nenasiel podobny ramcek na sklicko, kde by slo sklo zasunut aspon o ten 1-2mm viac pod okraj. Ked to zalepim UV lepidlom, uz s tym nik nepohne :D Ale skor pridem o sklicko ako o ramcek, ramcek tam isiel sakramensky tazko naspat, a bolo pocut kvalitny pevny zvuk, ked si tam sadol.

Upraveno uživatelem 1KeNnY1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se ještě přidat ke kolegovi JR_2010. Práce na lumi je perfektní. Prozraď, jak to děláš, nebo sem rovnou napiš svoji adresu a my ti začneme posílat hodinky a ručky na opravu lumi. Doporučuji spíš ten postup nanášení, jinak už dosmrti už budeš dělat lumi a ne hodinařinu. :toot:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[

:eek: Ještě jsem očekával, že se na fotkách objeví bazén s 30ti metrovou hloubkou pro zkoušku vodotěsnosti a už bych asi spadl ze židle. Ale jinak, i když já bych tolik energie asi nevěnoval zrovna těmto hodinkám, tak klobouk dolů, hlavně nechápu, jak dokážeš tak bezvadně nanést tu lumi, nemůžeš nám to trochu podrobněji popsat?

 

:D Poviem pravdu, rozmyslal som pridat gumicky na zadne viecko a korunku vymenit za zavitovu :D Ale to by uz bol naozaj extrem, a osobne sa s hodinkami nesprchujem a na plavanie mam Vostoky :)

 

Dakujem za pochvalu o nanasani lumi. Mozem len povedat, ze ide len prax, prax prax... Neviem ci si tu niekto pamata, moj starsi project Orient (ktory stale caka slicko :D), tam som az taku prax nemal, boli to asi 10 hodinky.. Tieto Prim uz su tusim 50te, uz to neratam.

 

Pouzil som bergeon sadu oilers, kedze vies ako sa hovori, ze "neexistuje zle naradie, ale len zly robotnik"? Tak pri hodinkach to neplati, bez dobreho naradia, robota nebude dobra. Pouzivam aj kvalitne svajciarske Tritec bindery (laky na lumi) a prasok Tritec (od nich nakupuju napr. Rolex, Omega atd.). Vyhoda ich laku je, ze schne az po 1 hodine, takze sa da pekne vyhrat a robit robotu pomaly.. Zasa som sa naucil z minulosti, ak sa ponahlam, zvacsa to doserem, ale ked robim v klude s rozvahou, vysledky stoja zato.

 

Na tuto pracu som pouzil najmensi Oiler cerveny, a nanasal som velmi malicke kvapocky a postupne som ich rozotrel na cislach. Ked mas dobry mix, tak sa ti ta lumi "kašička" neroztecie ako voda, popripade neurobi hrudky (zasa len prax a prist na spravny pomer binder vs prasok).

 

Posted Image

 

A inak cela robota na tychto hodinkach bola cca 6 hodin, ked neratam cas, pokym zashla lumi :) Dakujem este raz, ze sa ti to paci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ortodoxni Primkari zrejme nebudou souhlasit, ale za mne palec nahoru. Za praci i odvahu. Libi se mi!

:smile_anim:

 

haha ortodoxni Primkari :D toto ma bobavilo :D Dakujem Ti velmi pekne.

 

Niesu to az tak nejake vzacne Prim, ktorych nebolo vela KS vyrobenych, tak hadam ma neukrizuju za ruhactvo ich priniest do 21. Storocia :)

 

Musím se ještě přidat ke kolegovi JR_2010. Práce na lumi je perfektní. Prozraď, jak to děláš, nebo sem rovnou napiš svoji adresu a my ti začneme posílat hodinky a ručky na opravu lumi. Doporučuji spíš ten postup nanášení, jinak už dosmrti už budeš dělat lumi a ne hodinařinu. :toot:

 

Este raz dakujem ! :) Zatial s tymi oilers sadu, je strasne casovo narocne, ale uz mam pripraveny doser, kde mi este treba dokupit dobry kompresor a daake ostre ihly. Najlepsie by bolo kupit stylograph, co je vlastne take pero, a lumi sa nanasa, ako keby pises perom. Je to bomba, a urcite sa daju robit lepsie vysledky ako s oilers sadou. Hlavne pekne ostre hrany to bude mat, kde pri oilers je to zabijak. No ale taky stylograph okolo 200-300? + nastavce.. Planujem s tym zacat tento rok, nejak viac ako len hobby :) zatial to je len, taka zabavka na vikend...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně to nechápu, já když si mám do pozdra zašroubovat šroubek, tak si do toho s lupou na oku 3x šťouchnu nosem a 5x mi ten šroubek někam spadne, jsi dobrej :clap:

 

:D ja to teda nabuduce nieco natocim, nech vies ako sa to robi. Je pravda, treba mat naozaj dobre oci, ktore zatial mam (aj v robote pozeram na ultra male SMD suciastky) dufam, ze mi zrak bude dlho sluzit. a hlavne pevnu ruku (ktora sa mi tak ci onak trasie). Ale mam aj vypomoc, priblizovacie skla s celenkou na hlavu.

 

 

Tak tohle je teda něco :smile_anim: Stejný hodinky co si pamatuji nosil táta, než změnil značku. Budu mu to muset ukázat. Paráda.

 

Dakujem Radek, som velmi rad ze sa ti to paci :) mozno táta, ked uvidi tie foto, tak hned bude hladat stare Prim hodinky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...