Přejít na obsah

Fotka

Novinky Laco

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#81 Marhi

Marhi

Marhi

• Member_50
  • 860 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:v prvním patře
  • Fanoušek značky:eberhard, Sinn a strejda Laco. Také fandím štajnům za přínos pro nemajetné uživatele.

Publikováno 2.prosinec.2017 - 20:10

Já jen rozporuji že když tam z boku bude FL 23883 tak je to nesmysl.

Historicky.  což se v tomhle počítá.  Jinak ať si kdochce cochce  vyrábí.

In vino veritas

#82 El Nano

El Nano

meganezávislák

• Member_50
  • 2 300 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 2.prosinec.2017 - 22:40

To, že během WW2 urcite bronzove pilotky nebyly, je fakt. Ale neni pravda, ze to nikdo nikdy nepoužil. Ale pokud chceš být takhle striktní, tak se nemůže vyrýt FL23883 na většinu dnešních pilotek už jenom kvůli průměru 55 mm.

Moje fotogalerie a instagramy: El Nanovlákno   El Nanostagram     Chronoshop_cz

#83 Marhi

Marhi

Marhi

• Member_50
  • 860 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:eberhard, Sinn a strejda Laco. Také fandím štajnům za přínos pro nemajetné uživatele.

Publikováno 3.prosinec.2017 - 08:04

Ok uznávám že velikost nesedí,  jinak vše ostatní ve vzhledu ano.  Někde na trubce je video Page and Cooper a tam je rozhovor s někým z Laca.  Nejspíš majitel.  Ten tam vysvětluje,  že své historické modely se snaží co nejvíce přiblížit originálu.  Ovšem limitní je ta velikost, tudíž z té ustoupili.  Ale tvar pouzdra, materiál a řemen jsou vyráběny jako replika.  To je to zásadní čím se odlišují od konkurence.  Takže když použijí bronz, což dle vkusu každého soudruha,  na to historické pouzdro,  tak mě to nebere.  Navíc je to už docela rána.  Na to že to jsou hodinky do boje a ne na ples.

Kolik lidí,  tolik chutí.  Jestli je kucí z dělostřilen naskladní,  tak se možná na ně při příští návštěvě podívám a změním názor.

Když jsem tam byl naposledy,  nechal jsem si ukázat ty macky.  To je tak na stůl jako budík.  Jsou brutální a nádherné k tomu.  Na fotkách tak nevyzní.

In vino veritas

#84 JaRooN

JaRooN

Bibendum hodinkum ;)

• Member_50
  • 6 430 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Tábor
  • Fanoušek značky:Seiko
    What Else?

Publikováno 3.prosinec.2017 - 08:12

Velikost 55mm je absolutně mimo mísu. Měl jsem tu "čest" vyzkoušet na ruce 57mm DOXA a i když mám zápěstí jak slon a hodinky do velikosti 52mm mi nedělají problém, tak v tomto případě to bylo něco absolutně mimo. Nechápu tyto snahy. Připomíná mi to hádku v mateřské škole o to, koho táta má větší penis...
<p>seikokot.jpg seikokot_reference.jpg ]|[ Sháníte pružinku a kuličku do lunety starých Seiko potápek? Napište si, pošlu vám zdarma 16x16_smiley-wink.gif

#85 Marhi

Marhi

Marhi

• Member_50
  • 860 příspěvků(y)

Publikováno 3.prosinec.2017 - 08:23

Nevím to stopro, ale laco vyrobili origo velikost,  jako poctu originálu.  A jen pár kusu.  Myslím že deset.  Taková raritka.

Jo a 57 nosí kamarád.  Co bys řekl  Diessely.  A proč?  Sem se kouknul na obchodní název a bylo mi to jasný.  Debata byla ukončena když sem mu řekl že to taky může pověsit krávě na krk.  Jako zvonec.  Kvalita a velikost stejná.

In vino veritas