Přejít na obsah

Proč mám rád quartzové hodinky.


rejan

Doporučené příspěvky

Doba jde dál a dál. Mechanické hodinky sice tu tzv.duši mají / Tikot je tikot// to je fakt,ale již se nijak dál nevyvíjejí,což je taky fakt. Ono totiž už není kam se vyvíjet. Řemeslo je staré století,materiály už asi vylepšit moc nejde a maziva to je problém od samého počátku. Tak proč ne Quartz technologie?

Všichni co máte a používáte auta jste nadšeni z nových elektronických fičur které v autě jsou/palubní pošítače a pod./

Docela tedy nechápu,proč se na Q. hodinky jen neustále plive. Jdou velmi přesně i když leží odložené a nenošené, pouzdra mají stejná jako automaty a jsou výrazně levnější než automaty,nevyžadují tu tolik diskutovanou G.O každých cca 5-8 let která je tak drahá jako velmi slušné nové hodinky v quartzu. Mají mnoho funkcí o kterých se mechanickým hodinkám nebude nikdy ani zdát,protože to IMHO ani technicky není možné. Jednou za cca 2 roky vyměnit bateriii .... kdo je zručnější cca 50,- a sám doma.

Omlouvám se za asi OT,ale zastat jsem se jich musel mám je rád .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechanické hodinky sice tu tzv.duši mají, ale již se nijak dál nevyvíjejí,což je taky fakt. Ono totiž už není kam se vyvíjet. Řemeslo je staré století,materiály už asi vylepšit moc nejde a maziva to je problém od samého počátku. .

 

Nesmysl, vývoj jde u mechanických hodinek imho velmi slušně dopředu.

 

A to píšu i jako zastánce HE a vintage quartz..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Například perpetual kalendar u mechanik? To máš pravdu to opravdu klobouk dolů to je velká věda,jenže to umí skoro každé quartz a za zlomek ceny. Psal jsem to hlavně proto,že kdo má hodinky a nosí je proto,aby splnily hlavní funkci a to je čas a datum a jiné komplikace musí uznat, že elektronika prostě vede a jinak to už nebude.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miloval jsem své Revue Thommen Airspeed xxl v automatu Eta 2836-2 stejný strojek jak ve Fortiskách,nebo v Oriskách atd ,došlo k poruše a hodinky se zastavily. jsou tedy na opravě a to už 3 měsíce!!!! Oprava mě vyjde cca na 5000,- Kč jelikož mě ostatní hodinky co jsem měl nějak neoslovovaly tak jsem koupil Tag Heuer F1 quartz jako prozatimní řešení,aby bylo co nosit.

No a je to tady, elektronika vyhrála a automaty už nikdy nekoupím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není doměnka je to jen past na money,ono se to fakt už nemá kam vyvíjet. Logicky vzato co by se ještě dalo čekat od mechanického strojku? Perpetual už je, budík taky /fáze měsíce atp. to mě fakt nebere/ale bez možnosti volby opakování,teplota,kompas,tlak vzduchu,výškoměr,to nebude nikdy a není to technicky možné, tak co se má vyvíjet? a kam? Snad ,že konečně někdo vyrobí takový materiál,který nebude vyžadovat údržbu a mazání? no to by bylo fajn..... a co ta přesnost chodu?

Hodinky za x litrů a každý týden kroutit korunkou a na těch "hnusnejch digi" lovit přesný čas aby mé automaty šly jakž takž přesně? EEEEE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mou maličkost jsi vlastně odpověděl hned v prvním postu.

Nechci říkat plivu, jak jsi napsal, ale nemám ho rád možná právě proto, že jsem přesycenej fíčurkami v autě a mobilu a všude kolem. I když je mám docela rád, do hodinek nepatří. Pamatuju doby, kdy jsem míval digi s možností uložit asi 20 telefonních čísel a kontaktů. Umřel bych ale dřív, než bych je v tom telefonu pomocí čtyř čudlíků vyhledal.

 

A co se týká vývoje, ten já vidím. Prodloužení servisních intervalů, přesnost v řádu sekund týdně, ne desítek sekund denně atd...

A to nezmiňuji to kouzlo mechanik :-)

Já chci od hodinek vědět, kolik je hodin a vlastně ani to ne, chci se na ně jen tak dívat. Vše ostatní mi řekne mobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já přidám ještě názor. Mechaniku opravíš pokud se po...re, ale s quartzem je to horší. Tam ti většinou vymění celej strojek a cena opravy je pak zas úplně jinde proti mechanikám. Jinak mám rád oboje, ale pokud bych si měl koupit nějakej dražší superquartz, tak z toho bych měl docela strach. Po 10 letech ti náhodou odejde strojek u Q drahejch hodinek. Cena opravy, pokud ti je vůbec opraví bude skoro stejná jako cena nových.Mechaniky ti většinou opraví i po 50 letech a cena nebude tak závratná pokud se spokojíš s neznačkovým, byť kvalitním servisem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne taky automaty nebaví - nejraději mám naprosto přesný čas a quartzky mi chodí s odchylkou kolem 3 sec. za rok. Nejvíc mne zajímají hodinky s různými quartzovými vychytávkami jako termokompenzace nebo hydro u Sinn (bohužel tyto Sinn jsou na moji ruku příliš velké). Teď mám SMPéčka v quartzu, tedy žádný high-end quartz, ale to hlavní pro mne splňují - naprosto přesné, líbí se mi a sedí mi i velikost. Vyhovuje mi bezstarostný provoz quartz hodinek, i když u těchto mnou zmiňovaných modelů je potřeba taky jednou za pár let počítat s nějakými provozními náklady.

 

EDIT: Můj vztah k hodinkám je daný asi tím, že po práci rád zapomenu na to, že mám mobil (vždy je poblíž, kdyby něco, ale ne na očích). Vpodstatě jsou pak pro mne hodinky jediná technická vychytávka, kterou mám stále u sebe.

Upraveno uživatelem Tomak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rejane ale to prostě neni pravda, přečti si něco o Spring Drive, Maurice Lacroix Memoire, Mikrotimeru od Tag Heuer.. A pokud se budem držet víc při zemi, křemíkový vlásky setrvačky třeba, patenty od Damaska.. Jo a mechanickej teploměr jsem měl na Ballech, ovšem k čemu by to mělo bejt dobrý, nějak nevim:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezstarostný provoz - já tedy taky nemám s provozem cca pěti mechanik nejmenší starost.

Prostě jedny vezmu a dám na ruku. Ty co na ruce nemám uklidím do natahovače.

Nepotřebuju řešit baterku a následně vodotěsnost.

 

Jediné s čím mám nejvíc problémů, jsou paradoxně mé jediné digitálky, kde se mi vybíjí baterka a nyní jsem ve fázi, kdy jsem zkusil asi 5ks po různu koupených 2032 a stále mám na displeji ikonku slabé baterie.

 

Tolik mi to ale zase nevadí, protože je beru jako tool na měření tepu při mém lehkém sportování.

Nejsou pro radost, čistě pro funkci.

Vím v jaké jsem nadmořské výšce, kolik je stupňů, jak rychle mi tluče srdce a další ohromující funkce, ale rád je nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mou maličkost jsi vlastně odpověděl hned v prvním postu.

Nechci říkat plivu, jak jsi napsal, ale nemám ho rád možná právě proto, že jsem přesycenej fíčurkami v autě a mobilu a všude kolem. I když je mám docela rád, do hodinek nepatří. Pamatuju doby, kdy jsem míval digi s možností uložit asi 20 telefonních čísel a kontaktů. Umřel bych ale dřív, než bych je v tom telefonu pomocí čtyř čudlíků vyhledal.

 

A co se týká vývoje, ten já vidím. Prodloužení servisních intervalů, přesnost v řádu sekund týdně, ne desítek sekund denně atd...

A to nezmiňuji to kouzlo mechanik :-)

Já chci od hodinek vědět, kolik je hodin a vlastně ani to ne, chci se na ně jen tak dívat. Vše ostatní mi řekne mobil.

 

Sám to píšeš, přesnost v sekundách týdně to je právě to co je na Q dobrý na to prostě mechanika nemá a na mobil fakt celekem s...e.r.u. hodinky jsou hodinky

Omlouvám se za překlepy.

Upraveno uživatelem rejan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám to píšeš, přesnost v sekundách týdně to je právě to co je na Q dobrý na to prostě mechanika nemá a na mobil fakt celekem s...e.r.u. hodinky jsou hodinky

 

Nerozumněl jsi mi. Přesnost v řádech sekund (konkrétnně +2s) mám týdne na mechanice s kalibrem 2500.

Bylo to v kontextu srovnání toho pokroku, kdy před lety dělaly mechaniky třebas 20 sekund denně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerozumněl jsi mi. Přesnost v řádech sekund (konkrétnně +2s) mám týdne na mechanice s kalibrem 2500.

Bylo to v kontextu srovnání toho pokroku, kdy před lety dělaly mechaniky třebas 20 sekund denně.

 

Rozuměl,na Qurtzu mám odchylku 2 sec. za měsíc. Máš asi Omegy s kalibrem 2500 ,jsou to asi jedny z nejdokonalejších mechanik co se vyrábí. Co-axial atd. servis cca 8000,- a o to právě jde. i levnější Quartz za cca 25k jsou cca 10x přesnější a servis celkem 0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono si treba uvedomit, ze mechanicke hodinky su casto skor "vasen" ako racialna volba.

 

Je to nieco podobne ako zberatelsto, alebo autoveterany. Niekdo sa stara o ford mustang rocnik 1964, pricom za jeho cenu + prevadzkove naklady by mohol mat kludne nove auto vyssej triedy v plnej vybave. Ja napr. zbieram platne, nepohrdam elektronikou, ale ked mam cas, pustim gramofon, lahnem a pocuvam. Ten pocit je uplne o niecom inom a za tie peniaze mi to stoji.

 

Osobne od hodiniek ocakavam, ze budu zive (ergo v nich tlcie mechanicke srdce), ze budu ukazovat cas, v noci svietit, a ked boh da, tak nech ukazuju datum. Presnost +- niekolk sekund denne mi problem tiez nerobi. Kvarc by som nechcel ani zadarmo.

 

Zaver je taky, ze na toto forum chodia vo velkej vacsine mechanici, takze je logicky ich postoj, ale hodnotit to racionalnymi argumentami je nezmysel (aj ked sa urcite nejake najdu). Moja najcastejsia odpoved na otazku, ze preco som si za taku cenu kupil mechaniky, ked som mohol mat aj 2 kvarcy, ktore vedia to a ono a este su aj presnejsie je: lebo sa mi pacia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...