Přejít na obsah

Proč mám rád quartzové hodinky.


rejan

Doporučené příspěvky

Chytit signál z jiného vysílače se za určitých klimatických podmínek může "povést". Je to ale spíš unikátní situace. Na německém UhrForu k tomu svého času bylo i celé vlákno, v němž si majitelé RC hodinek sdělovali, na jak velkou vzdálenost se jim jejich hodinky ještě nařídily. Jeden z členů psal o tom, že se mu signál z německého vysílače DCF77 podařilo zachytit až kdesi v Kanadě, ale cíleně se o to snažil. Podle mě by teoreticky neměl být prblém zachytit u nás signál z Británie, protože vzdálenost pro vlny v AM pásmu to není zas tak velká. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty lineage ti stejne neukazou (aspon ty moje) ze ktereho vysilace chytli signal. U jinych Casii, kde vidim i vysilace, to primarne chyta nejsilnejsi, tedy nemecky vysilac a pokud se po cca 10 minutach nepodari, zkousi z UK. Cili by teoreticky mohlo dojit k posunu o hodinu. Ja ovsem bydlim v Beskydech, takze skoro v Asii a UK nejsem schopen ani cilene chytit. Jak to je ale na druhe strane republiky nevim. Ale, ze by se hodinky posunuly o x hodin je tezko problem vysilace, tam to vidim na problem hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze pokud hodinky nepoznaji polohu kde se nachazis nemuze dojit k posunu casu na zaklade jineho vysilace, ktery vysilaji vsechny jednotny UTC cas. GPS hodinky treba umi poznat ze si v jine zemi s jinym casovym pasmu a sami ti posunou cas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediny problem s radiem rizenymi hodinkami muzes mit v indii nebo ve venezuele, hodinky totiz umi posuny pasem pouze po hodine, ale v indii a venezuele je posun jeste k tomu pulhodinovy. Takze jestli na ciferniku neni presne definovane pasmo pro indii tak pak jedine rucne. Spis tam ale clovek nechytne zadny vysilac :) takze rucni nastaveni cloveka stejne nemine a bude odkazan jen na quartzovou presnost. Ja sen bojim u techto 4 tlacitkovyh hodinek s mnoha budiky si pak nekde bez navodu vzpomenout jak vubec cas seridit :))

Upraveno uživatelem bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem neměl na mysli problém hodinek, ani vysílače, ale souhru "nešťastných" okolností, kdy na určitém místě v určitou dobu, né neustále, ale z nějakých důvodů, které neumim nazvat (vysvětlit,možná vojenské manévry) přijmou nebo se snaží příjmout hodinky "poškozený" signál, prostě nějakým způsobem neodpovídající skutečnosti a pak hodinky ukazujou třeba co jsem měl k večeři, ale určitě ne skutečný čas.

Psal jsem to spíš z legrace, jako reakci na 5min. zpoždění za měsíc :guitar:  neznám nikoho, komu by se to přihodilo dvakrát a nic proti RC nemám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chytit signál z jiného vysílače se za určitých klimatických podmínek může "povést". Je to ale spíš unikátní situace. Na německém UhrForu k tomu svého času bylo i celé vlákno, v němž si majitelé RC hodinek sdělovali, na jak velkou vzdálenost se jim jejich hodinky ještě nařídily. Jeden z členů psal o tom, že se mu signál z německého vysílače DCF77 podařilo zachytit až kdesi v Kanadě, ale cíleně se o to snažil. Podle mě by teoreticky neměl být prblém zachytit u nás signál z Británie, protože vzdálenost pro vlny v AM pásmu to není zas tak velká. 

Měl jsem Lineage MB 6, pravidelně 100 km za Prahou chytaly jak MCF, tak i DCF. Rozhodně to nebyly speciální klimatické podmínky a hodinky jsou na to i uzpůsobeny (při příjmu MCF si automaticky dopočítají hodinu navíc).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze pokud hodinky nepoznaji polohu kde se nachazis nemuze dojit k posunu casu na zaklade jineho vysilace, ktery vysilaji vsechny jednotny UTC cas. GPS hodinky treba umi poznat ze si v jine zemi s jinym casovym pasmu a sami ti posunou cas.

Silně se mýlíš. Nevysílají všechny vysílače UTC čas, ale právě čas platný pro danou časovou zónu. Vyjímkou je MCF, kdy hodinky u nás dopočítají automaticky chybějící hodinu, viz výše. Jinak s tím GPS je to tak, typicky Astrony nebo Satellite Wave-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem si kolem toho neco nastudoval, a vysilace primarne vsechny vysilaji UTC plus spousty dalsich casovych signalu v evrope treba jeste casy SEČ a SEČL, ZEČ atp a dalsi signaly jakou jsou vsechny casove pasma a datum atp. Ale hodinky treba casio si z toho berou UTC proto si u nich musis nastavit rucne pasmo. Neznamena to ale ovsem ze kdyz prijedes do anglie a chytil by si anglicky vysilac ze se ti hodinky sami posunou o hodinu, protoze si z vysilace vemou UTC a tvuje nastavene pasmo na hodinkach. To by lidi hodinky mohli treba ve meste Calais ve francie vyhodit :) kdyz by se jim treba jednou hodinky chytli na angliji a pak zas na nemecko :) Nevim vsak ale jak pracuje obyc radiem rizeny budik ktery zadny nastaveni pasma nema jak vi ze ma nastavit nase pasmo a co s stane vezmu-li si ho treba do bulharska nebo portugalska :) Vysilac v nemecku nemuze poznat ze jsem se premistil :) Pravdepodobne tam ma fix pasmo podle toho do jake zeme nebo pasmo je urcen prodej.

Upraveno uživatelem bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mozna trochu OT a po osmi mesicich , ale treba se bude hodit...

Resil jsem to nedavno u nastenych hodin(jinych nez dole), -hledani mne zavedlo na foru az sem, tak jen doplnim -staci spravne nasadit hodinovou ...

 

...apropo ty dcf strojky jdou koupit u nas treba a samozrejme taky v cine a tak si vlastni oblibene prestavet...

...tyto stare Prim bezi min. 15let... na chlup presne...

 

post-46138-0-33898500-1533976376_thumb.png

-u techto jde nastavit posunuti o X hodin, dle nastaveni pri serizovani se hodiny nastavuji na nejblizsi celou hodinu a az zachyti signal seridi se, -tzn. ze muzu dat schvalne rucicky o treba hodinu zpet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že před pár dny se téma dostalo navrch tak, až jsem ho zaznamenal, dovolím si upozornit, že jeho nadpis zní "Proč mám rád quartzové hodinky". Jak jsem to tak (pravda, zběžně) pročetl, většina diskutujících zvysoka zadání ignorovala a psala odpovědi typu "Proč quartz stojí za prd a je třeba mít rád mechaniky". A v závěru se to zvrhlo na jakési konzultace ohledně nastavení rádyjo kontroul...

Dovolím si tedy vlastní odpověď na téma v záhlaví a snažně prosím přítomné gentlemany, aby si odpustili pindy, které s tématem nesouvisejí; hlavně pindy, proč jsou mechaniky lepší, neb to s tématem opravdu NEMÁ SOUVISLOST. Nuže, quartz mám rád proto, že:

1. Byl jsem kluk, když první quatzky vznikly; prvně jsem o nich četl v časopise ABC a okamžitě se nadchnul;

2. V ČSSR samosebou žádné nebyly; pak si je spolužák přívezl z dovolené (laciné digi, ale ukazovaly čas, datum, měly stopky a svítily!) Nebylo cesty zpět!

3. Ta touha byla celkem spalující, žebral jsem u rodičů, že bych je taky chtěl... Nedopřáli mi je. O pár let později - na černým trhu od Vietnamců - stály totéž, co tehdy Prim Sport II - 400 korun, což byla cca ŠESTINA platu mojí mámy - zdravotní sestry.

4. Ano, k patnáctinám jsem je dostal - Montana 7 melodies! Mý štěstí bylo nevýslovný :-))

 

Ano, od té doby jsem trochu (ne moc) rozumově dospěl. Ale na quartzky (a speciálně digitálky) mi nešahejte! A hlavně nežvaňte, že k nim člověk nemůže mít ten "správnej" vztah!

Upraveno uživatelem Tos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První digitálky s melodiemi jsem si koupil v r.1982, stály 600 Kčs, což bylo dost peněz a mám je někde ještě doma. Pak mě digi provázely celý můj život, alespoň jedny jsem vždy měl. V současné době mám jedny a nosím je do práce. Protože naše firma pracuje s tzv. " vykládacími a nakládacími okny", které jsou pevně určené, tak se mi v nich s digitálním časem lépe orientuje. Zkoušel jsem i ručičkové, ale pro okamžité odečtení času, který se zapisuje jsou pro mne tak nějak nenahraditelné, nehledě na to, že pod časem mám na displayi i datum. 10 let chodí bez problémů a mají už i tu správnou patinu.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

já mám jak quartz hodinky tak mechanické s ručním nátahem ale mám i automaty a musím říct že i když mám quartz rád tak mě vždy nadchne natáhnout mé oblíbené Prim Sport 1 nebo koukat na ručičku na sa Aquaracerech ale zase naopak bych si nikdy nekoupil Hamilton ventura automat byli to hodinky quartz od jakživa a prostě to knim patří :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...