Přejít na obsah

Hodinky s man.nátahem a strojkem 18 000 kyvů/hod.


Otto

Doporučené příspěvky

Rozhodl jsem se, že příští hodinky budou pouze a jedině s ručním nátahem a frekvencí 18 000 kyvů. To proto, že těch 18 000 se mi pěkně poslouchá ( 28 800, které je nejběžnější mi přijde už jako drnčení a ne tikot ).

 

Takže asi strojek UNITAS 6497-1. Je tedy fakt, že zase tolik se toho s man.nátahem nedělá. Našel jsem např.:

http://www.chrono24.com/web/cz/suchen/u/in...nzahlgesamt=106

 

MIDO dělá man.nátah ETA, ale ten má 28 800 kyvů, asi vše ze skupiny SWATCH dělá jenom ETA strojky s 28 800. Ještě vím, že odklízeč má ZENA, ty mají UNITASy.

 

Dejte ještě tip. LINEA l.e.40 nechci neb tam lze dát kal.66 (nechci nové hodinky za cca 16 000,-Kč s letitým použitým strojkem - jeden mám doma a občas se mu nechce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci vypadat jako úchylák, ale zjistil jsem, že dokonce různé hodinky se stejným ETA strojkem 2824-2 mají různý zvuk - ne frekvenci, ale zvuk. Některé mají takový kovový tikot spojený s takovou zvonivou ozvěnou, jiné mají tikot jemnější jako promazaný. Je to asi dané typem pouzdra a utěsněním celého mechanismu, má na to vliv i množství volného místa v pouzdře. Ale každopádně (cituji z obálky knihy SVĚT HODINEK od Jeana LASSAUSSOISE a Gillese LHOTA) "Mít na zápěstí legendární hodinky, to pro vášnivé milovníky znamená mít kousek podivuhodné historie hodinářského řemesla, jejíž uklidňující tik tak, znějící jako tlukot srdce, mohou slyšet v každé sekundě." - konec citátu. No nevím, mně těch 28 800 moc neuklidňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci vypadat jako úchylák...

 

To není nic úchylnýho, já taky přemýšlel jak asi budou moje Aviatory znít :-) až mi dorazí. Nejdřív jsem je prohlíd, pak rychle na ruku, jestli mui nebudou vělký a hnes potom jsem je seřídil, natáhl a poslech. Mají frekvenci 21 600. Když jsem hodinky vybíral, chtěl jsem původně kvůli plynulosti vteřinovky 28 800 (pochopte první mechaniky a prvni chronograf) ale stejně ho vlastně nepouštím a tak jsem rád za ten jejich uklidňující koncert :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...