Přejít na obsah

Identifikace kapesních Longines


Dr.Gr33nthumb

Doporučené příspěvky

A co bys o nich chtěl vědět? Výrobce už znáš. Vypadají dost staře, na netu se dá snadno vyhledat firemní databáze výrobních čísel, kde zjistíš přibližné období výroby. A materiál pouzdra je často napsaný na vnitřní straně zadních deklů, tak si to tam přečti, já tipuju alpaku, nikl, nebo něco takovýho. No a ještě se dá zjistit typ strojku (každý výrobce vyráběl několik typů a každý měl své firemní označení), to se dá opět dohledat na internetu, ale bude to o poznání usilovnější hledání, než v případě databáze výrobních čísel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce. Omlouvám se za umístění tohoto tématu ale vůbec jsem si první stránku neprojel až dolů. Vidím longines, tak jsem to tam hned dal. Moje chyba :D

Na základě výrobního čísla mi tato stránka: http://www.vintagewatchresources.com/year_identifier.php vyplivla že jsou vyrobené asi v roce 1906 což hlavně chtěl vědět. Na víčku je ze zadní strany napsané METAL ARGENTE takže na nich asi troška stříbra bude. Nevíte jaká by dnes byla jejich hodnota vyjádřená v penězích? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Metal argente je označení pro napodobeninu stříbra, doslova stříbrný kov. Prostě levnější náhražka stříbra, nějaká alpaka, z fotek je to zřetelné. A aby nemohlo dojít k záměně (hlavně úmyslné) za skutečné stříbro, tak je tam tento nápis. U skutečného stříbra by tam byl (opět aby nemohlo dojít k záměně) punc a označení ryzosti.

No a o tržní hodnotě takových hodinek ti řeknou nějaké prodejní a inzertní stránky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...