Přejít na obsah

PRIM SPORT II.


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny! :rolleyes:

Získal jsem Primky Sportky viz fotky. Kromě toho, že kompas na řemínku není funkční jak by měl (je řemínek vůbec originál k Primkám? Kompas byl jen u leteckých, ne), tak je u těchto hodinek další pro mě záhada. A to: chovají se (zatim) jako automaty. Nejdou dotáhnout - mohl bych je natahovat týden a nedotáhnu. A v noci se po předchozím asi pětihodinovém natažení a nošení zastvily. Je možné, že je tam nějaký nový strojek, který se takto chová? Přikládám fotku, zda by někdo neposoudil pravost - originalitu strojku. Je to primácký stroj? Dle mě asi ano, ale možná po renovaci. Na pohled moc pěkné Prim Sport II, ale pochybuji o tom zda to není nějaká "splácanina" Jaký máte názor vy?

Děkuji :notworthy:

post-21199-031331500 1330593340.jpg

post-21199-016740800 1330593345.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 55
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Moc díky.. myslíš, že mají v tuto chvíli cenu osmset korun?

 

Teď jo...teď už zase ne...teď ne...teď jo...Teď 900,-...teď 300,-... neřeš to, jestli jsi je tak koupil, tak buďto kontaktuj prodávajícího, ať Ti dá slevu na opravu, nebo kup šrot s dobrým strojkem a přehoď ho. A jestli jsi je kupoval, abys vydělal, tak asi momentálně nevyděláš, možná ani moc neproděláš a jinak počkej pár let a TŘEBA vyděláš. A příště, než nakoupíš, tak to tady pořádně přečti ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pitoma před týdnem to samé, koupil jsem je v zastavárně, zkoušel jsem, koukal na všechno možný a stejně se nechal nachytat, až doma jsem zkusil plný nátah a mohl jsem točit do aleluja, prasklý pero a chod vydržel pouze 5 hodin jako tobě. Teď je mám u hodináře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pitoma před týdnem to samé, koupil jsem je v zastavárně, zkoušel jsem, koukal na všechno možný a stejně se nechal nachytat, až doma jsem zkusil plný nátah a mohl jsem točit do aleluja, prasklý pero a chod vydržel pouze 5 hodin jako tobě. Teď je mám u hodináře.

 

Tak v tom nejsem sám..:smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj přehodit pérovník není tak složitý.To se vyjme strojek ,sundá se vložka (to je ten kroužek co vymezuje vůli mezi strojkem a pouzdrem) potom se sundá to velký ozubený kolo -vyšroubovat šroubek a lehce podebrat šroubováčkem. Potom se vyšroubují dva šroubky co drží tu destičku(můstek pérovníku),ze které jsi před tím sundal to kolečko.Na můstku(destičce) zůstane přišroubované druhé menší ozubené kolečko a západka toho velkého.Těch si navšímej ,není třeba je demontovat. Destička se opatrně sundá buď pujde sama lehce a nebo se jí opět pomůže zlehka šroubováčkem.Pod ní už je takový velký jakoby bubínek na dolí straně po obvodu ozubený .To je ta součástka co je nemocná.Ta se celá vymění z jiných hodinek stejného typu a vše se zase v opačném pořadí smontuje dohromady.Je to operace cca na 15 min.Celé je to lepší dělat ,když hodinky nejsou natažené .Jde to lehčeji od sebe a nemusí se nic páčit.Jinak jak už bylo napsáno kup si jiné Primky se stejným kalibrem a přehoď je.Nemusí to být nutně sportky .Tyto kalibry se hojně používaly v různých typech Primek.Přeji mnoho zdaru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj přehodit pérovník není tak složitý.To se vyjme strojek ,sundá se vložka (to je ten kroužek co vymezuje vůli mezi strojkem a pouzdrem) potom se sundá to velký ozubený kolo -vyšroubovat šroubek a lehce podebrat šroubováčkem. Potom se vyšroubují dva šroubky co drží tu destičku(můstek pérovníku),ze které jsi před tím sundal to kolečko.Na můstku(destičce) zůstane přišroubované druhé menší ozubené kolečko a západka toho velkého.Těch si navšímej ,není třeba je demontovat. Destička se opatrně sundá buď pujde sama lehce a nebo se jí opět pomůže zlehka šroubováčkem.Pod ní už je takový velký jakoby bubínek na dolí straně po obvodu ozubený .To je ta součástka co je nemocná.Ta se celá vymění z jiných hodinek stejného typu a vše se zase v opačném pořadí smontuje dohromady.Je to operace cca na 15 min.Celé je to lepší dělat ,když hodinky nejsou natažené .Jde to lehčeji od sebe a nemusí se nic páčit.Jinak jak už bylo napsáno kup si jiné Primky se stejným kalibrem a přehoď je.Nemusí to být nutně sportky .Tyto kalibry se hojně používaly v různých typech Primek.Přeji mnoho zdaru

 

no to je fakt že je lepší to dělat když to není natažený, ostatně jako skoro všecko. Ono to při rozebrání udělá takový nepříjemný ŠPRONG, něco odletí... Jak už jsem psal v duplicitním vlákně, bude to chtít vyčistit a namazat, kdoví co to má za sebou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S troškou brutality to jde udělat bez vyjmutí strojku z pouzdra, ale je samozřejmě lepší to vyndat a sundat i rámeček strojku.

Fotky jsem si zapůjčil zde na fóru a jen popsal

 

 

post-5320-048388500 1330617297.jpg

post-5320-039130500 1330617304.jpg

post-5320-006400000 1330617310.jpg

 

 

Edit: to kelečko na obr. 3 není žádný důvod sundavat, ale je dobré to s tím obráceným závitem vědět, jinak budeš potřebovat jiný můstek.

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rady! :clap:

 

Ak budeš mať natiahnuté pero v perovníku a nevyberieš najprv to menšie koliesko so skrutkou s troma zárezmi /znamená to ĽAVÝ ZÁVIT/, tak pri vyberaní perovníka môžeš dopadnúť aj takto

a ešte ho budeš hľadať po celej izbe. Pozor si daj pri vyberaní toho malého, najmä na vyskočenie tej vymedzovacej podložky pod skrutkou.

post-14366-090913800 1331224040.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To malé se sundávat nemusí a pokud jsou natažené tak stačí trochu natáhnout a podržet korunku ve stavu , kdy třízubá západka bude jakoby uvolněná a potom malým šroubováčkem ji uvolnit úplně a brzdit prstem korunku ,která se bude v tom okamžiku točít a bude se vytáčet pero v pérovníku.Až se zastaví tak je pero dotočené na konci. Potom se dá to velké kolečko povolit a sundá se celý můstek pérovníku.i s tím malým a třízubým kolečkem.Je to sice taková menší prasečinka, ale pořád rychlejší než čekat několik hodin až hodinky přestanou tikat nebo než najdu vystřelený kolečko i se šroubkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...