Přejít na obsah

Jak poznat padělek Breitlingu


Chronomag

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kravicka

ahoj nevím zda ti pomuze tato adresa www.volny.cz/navitimer/ ale je to stranka kde si muzes objednat padelky asi vsech hodinek :-) a maji fotky coz by ti mohlo pomoci pri rozeznani plagiatu!! jinak asi nereknu nic noveho kdyz podotknu ze padelky maji na scitacich chronografu jine udaje a funkcnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejmarkantnější to je vidět na sklíčku. Pokud nechcete otvírat vnitřek hodinek. Většina originálních modelů má antireflexní multicoatingovou vrstvu. Obvykle slabě namodralou. Vzhledem k tomu, že se jedná o náročnou technologii nanášení mikronové vrstvy kovu na sklo, většina "fejků" má průzračně čisté, obvykle i podivně vypouklé sklíčko. Dalším poznávacím znamením, je pod lupou viditelná neostrost hran čísel, a nápisů, nepřesné loga a často i absenci gilošování nebo jiných úprav ciferníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Lachtan

Cetl jsem clanek http://www.chronomag.info/clanek/2005-05-0...ne-hodinky.html a tam je zmineno:"...aby zkusil zachránit kšeft, vytáhl letecké Breitlingy, originál, bohužel ne dle mého gusta." Nemate nekdo aktualni tip, kde by se po Praze daly starsi Breilingy sehnat? Ale tak aby to nebyl take padelek... ;-) Proste by se mi libily Navitimery, ale na nove nemam. :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník k.karel

www.volny.cz/navitimer/ :-) Fakt zajímavá stránka, nezkoušeli jste někdo fyzicky porovnávat nějaký ten originál a "repliku". Ne že bych toužil natřásat se s falešným strojem na ruce, ale zajímalo by mě jak dopadne porovnná kvalita/cena u obou soutěžících .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

www.volny.cz/navitimer/  :-) Fakt zajímavá stránka, nezkoušeli jste někdo fyzicky porovnávat nějaký ten originál a "repliku".

O Breitlingu nic nevím, ale na uvedené stránce jsem našel dva jiné zázraky. Tady je Lange (http://www.volny.cz/navitimer3/alange01.jpg) , který má tu vlastnost, že neodpovídá ničemu známému, ale zato je ale obdařen nádherným nápisem SWISS MADE na ciferníku. Vidět to Sasíci z Glasshütte, asi je klepne.

 

Spíš si ale lámu hlavu nad tímhle:

 

patekphi01.JPG

 

Že to není Patek je jasné na první pohled, ale kdo to vyrobil, musel být děsně zhulený. Vypadá to totiž na Schauery, u kterých někdo vyměnil ručičky a korunku, přidal pouťová tlačítka a (z nějakých důvodů jen částečně) přemaloval ciferník. A když to pak zase utahoval, tak drážky šroubů srovnal do kolečka, což Schauer u originálů nedělá.

 

Proč by ale někdo ničil Schauery za 3000+ EUR, aby z nich udělal podivný fake Pateka za $100? Takže špatný Patek fake vyrobený kýmsi v záchvatu šílenství z dobré kopie Schauera? Hm, je to záhada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vlastním jedny Breitlingy Navitimer a dnes se mi dostala do ruky kopie i když ne úplně totožný typ. Musím říct, že pokud leží vedle sebe nemám o plagiátu na první pohled nejmenší pochybnosti:

1. Kovový náramek, na první pohled levná napodobenina z lehkého kovu, první článek u pouzra je výlisek, není poskládaný z dílků. Spona vypadá docela pěkně.

2. Malé ručičky na ciferníku mají odlišné funkce než originál.

3. Sklíčko není antireflexní, při určitém natočení ciferník zbělá i když ručičky lze dobře odečíst. To se u originálu nestane.

4. drobné rozdíly na ciferníku

Řekl bych, že pokud je k dispozici katalog, nebo větší obrázek z internetu lze repliku celkem jednoduše poznat.

 

Cena této repliky byla prý asi 3000 Kč. Musím uznat, že pozdro hodinek vypadá velice pěkně a ciferník taky. Pro člověka který Breitling příliš nezná nebo nevlastní a nemá možnost si repliku prohlídnout zblízka, tak asi nepozná, že to není originál. Navíc tato replika je quartz takže hodinky asi půjdou docela přesně.

http://www.breitling.com/en/models/navitim...imer/navitimer/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdil mezi Breitlingy original a fake je zasadni, a srovnavat je mezi sebou je jako srovnavat osla se zavodnim konem. Z velke dalky to to vypada podobne, jedno beha vyborne, druhe tak trochu leze, kdyz se mu zrovna chce. Jedno stoji za par kacek, druhe stoji balik. Ne kazdy ma na to aby mel zavodniho kone, to neni ostuda, ale osla za dostihoveho kone vydava zase jen osel. Osel nejakou tu praci taky zvladne, ale tak trosku se za nej kazdy stydi. Kdyz si osel zlomi nohu, skonci na kafilerii, kdyz se totez stane zavodnimu koni, skonci u specializovaneho veterinare. Parkrat jsem to uz tady psal. Nez utratit 3.000,- za falesnou cetku, kterou kazdy kdo trosku vi, odhali na metr, to radeji jedny nefalsovany Swatchky, a lahev dobryho Chandon Moaet nebo PRIMKY sport automat a jeste mi zbyde na listky do kina ve VIP Lounge. A za oboji se stydet nemusite. Swatchky nosi u nas treba Vaclav Havel, a to ma nekolikery mnohem drazsi hodinky. Plagiaty, vetsinou velmi nekvalitni, udelaji ze slusneho cloveka, tak trochu saska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych se touto cestou Vás všech zeptal. Jaké hodinky kolem 60 000Kc zvolíte ocel, safír, chronograf, automat dáte přednost nějaké specialitě nebo profláklejší značce, luxusnější nebo levnější cena 60t je myšlena kolem můžete odpovědět že za méně peněz více muziky atd diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Swatchky nosi u nas treba  Vaclav Havel, a to ma nekolikery mnohem drazsi hodinky. Plagiaty, vetsinou velmi nekvalitni, udelaji ze slusneho cloveka, tak trochu saska.

Z nákupu plagiátu značkových hodinek snad nemůže být ani radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník M.flirtik

Reakce: několik měsíců vlastním fake Breitlingů Olympus a jsem s nimi naprosto spokojen, všem okolo mě se velmi líbí a na dotaz klidně odpovídám že nejsou pravé.....fake si lidé nepořizují aby svému okolí dokazovali že jsou něco víc než oni!!! Hezké vkusné hodinky jsou dobrý doplněk vašeho image (pokud bych si, nedejbože, vzal montérky, tak je samozřejmě sundám!!!)a jen absolutní vůl může napsat, že nákup takových nemůže udělat majiteli radost..... :-/))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělat radost můžou tedy těm, kteří nějaké originály slušných značek neměly ještě na ruce.

Jsem přesvědčen, že většina zde by si kopii nekoupili.

Bohužel také záleží, kde se ve společnosti pohybujete a věřte, že ne vždy by kopie hodinek mohla nějak vylepšit váš image či být jeho dobrým doplňkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reakce: několik měsíců vlastním fake Breitlingů Olympus a jsem s nimi naprosto spokojen, všem okolo mě se velmi líbí a na dotaz klidně odpovídám že nejsou pravé.....fake si lidé nepořizují aby svému okolí dokazovali že jsou něco víc než oni!!! Hezké vkusné hodinky jsou dobrý doplněk vašeho image (pokud bych si, nedejbože, vzal montérky, tak je samozřejmě sundám!!!)a jen absolutní vůl může napsat, že nákup takových nemůže udělat majiteli radost..... :-/))

Prosim, snazme se udrzet diskuzi na urovni bez napadani kohokoiv za jeho nazor (navic spravny), jinak se budou prispevky mazat a provinilcum zakazovat pristup! A vzhledem k tomu, ze zde falzifikaty nechceme, bylo by dobre zdrzet se podobnych obhajujicich komentaru. Fake je proste fake a na tomto foru si o nich precteme radi jen pripade, ze nam pomuzou vyvarovat se "vyhodnemu" nakupu ;)

 

Falzifikat nikomu ve spolecnosti, ktera se vyzna, rozhodne dobre jmeno neudela, naopak, je to spolehliva cesta jak se spolehlive ztrapnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Falzifikat nikomu ve spolecnosti, ktera se vyzna, rozhodne dobre jmeno neudela, naopak, je to spolehliva cesta jak se spolehlive ztrapnit.

No nejen ve společnosti... Já bych se cítil blbě i osobně. Mám (relativně kvalitní) fake Rolexů Submariner jako hodinky pracovní na sekání zahrady, hrabání se v autě atd. ale mezi lidi bych to nevzal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...