Přejít na obsah

Junghans Spektrum


MarvinX

Doporučené příspěvky

Hodinky Junghans Spektrum jsou na trhu už od loňského roku, ale možná jste o nich zatím neslyšeli a to je škoda, protože jsou to hodinky, které za pozornost rozhodně stojí.

 

Nejprve stručné shrnutí základních faktů:

- Hodinky mají průměr pouzdra 41,6 mm

- Strojek J615.84 je quartzový multifrekvenční rádiem řízený na solární pohon

- Číselník je tvořen solárním panelem, ručky mají centrální vteřinovku, hlavní indexy a ručky jsou luminiscenční, datum ve variantě big date je zobrazeno na víceúčelovém digitálním displeji

- Pouzdro hodinek je v kombinaci ocel - keramika

- Sklíčko safírové

- Tah je zakončen motýlovou sponou, PU řemen klasickou sponou

- Vodotěsnost 10 ATM

- Základní předpoklad využití těchto hodinek je volný čas a sport u modleu 018/1120 směle i do kanceláře

 

Tolik základní fakta, ke kterým bych rád přidal i pár svých osobních dojmů.

 

Junghans Spektrum se vyrábějí ve třech variantách:

Model 018/1120 - varianta keramika / ocel s největším zastoupením keramiky ze všech modelů řady Spektrum. Keramika je použita na lunetě a ve velké míře i na tahu, který je keramicko-ocelový.

Model 018/1121 - varianta ocel / keramika. Zde je keramika použita jen na lunetě tah je ocelový.

Model 018/1122 - varianta ocel / keramika. Keramika jen na lunetě, nemá ocelový tah, ale PU řemínek (nicméně velmi kvalitní).

 

Nejzajímavější je model 018/1120 s keramicko-ocelovým tahem, keramika těmto hodinkám velice sluší a kombinace keramiky s ocelí na tahu je dobrý nápad, tyto hodinky si můžete vzít i k obleku a ostudu vám neudělají. Zajímavé jsou tyto hodinky i s PU řemínkem, který jim dodává hodně sportovní ráz. Varianta s celoocelovým tahem je nudná, podle mě jsou to vyhozené peníze. Ocelový tah je sice výborný, přesně zpracovaný, ale upřímně řečeno, za ty peníze bych si koupil asi úplně jiné rádiem řízené hodinky, které by byly něčím zajímavé.

 

A nyní k samotnému strojku, ten je, myslím si, na těchto hodinkách asi nejzajímavější. Multifrekvenční rádiem řízený, na solární pohon. Převedeno do normální řeči, tyto hodinky jsou pro lenochy, samy si nastavují přesný čas včetně přechodu zimní / letní čas a přechodný rok, nemusíte s nimi běhat k hodináři na výměnu baterií a díky použití keramiky je dost pravděpodobné, že i za 10 nebo 15 let budou vypadat pořád velice dobře (tedy pokud si nevyberete model s celoocelovým tahem:) ). Ještě upřesním pojem multifrekvenční, v případě řady Spektrum to znamená, že se dokáží kontaktovat s vysílači signálu - Evropa DCF 77, Japonsko JJY40 a JJY60 a USA WWVB. Na jaký vysílač jste zrovna připojeni si můžete zobrazit na digitálním displeji, který zobrazuje datum (mimochodem tento displej nemá zrovna nejlepší čitelnost, takže za horších světelných podmínek vidíte leda tak... ehm, nevidíte úplně jasně datum).

 

A posledních pár osobních poznatků. Každý z výše uvedených tří modelů řady Spektrum má mírně odlišnou barvu solárního panelu na číselníku, ničemu to nevadí jen nechápu důvod. Zpracování těchto hodinek je vynikající, zvlášť model 0181120 vypadá díky velkému poměru keramiky výborně a pro mě osobně je tím nejlepším. Výborná je i možnost zamknutí horního tlačítka, které ovládá ruční synchronizaci s vysílačem rádiového signálu.

 

To je zatím vše.

post-727-036073400 1330801152.jpg

post-727-029261700 1330801158.jpg

post-727-006573300 1330801168.jpg

post-727-002627200 1330801173.jpg

post-727-072473500 1330801180.jpg

post-727-025472500 1330801186.jpg

post-727-008044900 1330801192.jpg

post-727-018336600 1330801197.jpg

post-727-056964000 1330801202.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mě, jak dlouho by měl nominálně vydržet ten solární článek.

 

Tak to netuším, ale tipoval docela dlouhou životnost. Na patnáct let starých Junghansech jsou solární články naprosto v pořádku a nevidím důvod proč by tento neměl vydržet minimálně stejnou dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

jinak tech 10 ATM je oproti force o dost uzitecnejsi. neb 5 ATM neni moc. skoda pac ta celokeramika u force nema chybu a je nadherna.

 

Vyšší vodotěsnost u Spekter je daná tím, že mají sportovnější konstrukci a předpokládá se, že jejich majitel je bude nosit třeba i do vody, kdežto Force jsou ryze společenské hodinky, tam 5 ATM bohatě stačí (osobně by mi trhalo srdce kdybych si měl Force vzít do bazénu nebo do moře). Ale v zásadě s tebou souhlasím, vodotěsnosti není nikdy dost, čím více tím lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Vážení kolegové, dovoluji si vás pozvat na "Představení současné kompletní kolekce hodinek Junghans včetně předpremiéry novinek roku 2012", kterou pořádáme v Praze 15. května 2012.

Všechny hodinky si budete moci naživo prohlédnout a vyzkoušet. Více informací v samostném vláknu věnovaném této akci http://forum.chronom...na-vlastni-oci/

 

MarvinX

HODINKY-JUNGHANS.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Zdravím všechny příznivce Junghans.

Měl bych dotázek. Vlastním spektra zhruba rok. Z počátku jsem je nosil sporadicky, nyní pár týdnů intenzivněji a všímám si, že jsou chvíle, kdy minutová ručička má takové cukání dopředu a zpět . Pohyby jsou synchronní s pohybem vteřinovky .Děkuji tedy za případné názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohodle jsem si všiml i u jiných quartz strojků , je to asi vůle v ozubení. Mám Junghans Mega cca rok a tam je to v pořádku. Možná záleží jak je minutová ručka poháněna, jestli odvisle od sekundovky nebo má vlastní  pohon. U mých Mega se  minutová ručka posuneí jen po minutě (t.j. celých 59sekund ukazuje na celou minutu), u některých strojků to je po dvaceti sekundách a u některých je to stejné jako u mechanických strojků. U rok "starých" hodinek v týhle cenový relaci by to asi být nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pánové, hodinky jsem předal prodejci v rámci reklamace. Po měsíci se vrátily / z Německa / a bylo mě řečeno, že jsou v pořádku. Cukání podstatně ubylo, ale ne zcela, což přiznal i prodejce. Dal jsem si oddychový čas . Nyní po pár měsících strojovna šlape bez jediného škubnutí,. Krásný pohled na klidnou minutovou ručku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...