Přejít na obsah

Servis


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 312
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Chlapi můžete mi někdo zjistit, či nemáte přehled co patří za hřídel korunky na tyhle 68.4? 10,8mm, 11mm, 12mm atd?

http://forum.chronom...01357219798.jpg

Hřídel korunky? Co to je?

Pokud myslíš natahovací hřídel tak záleží na tom jakou seženeš korunku, ta na tvém obrázku by chtěla vyměnit. Tady byla původně korunka s dlouhým krčkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hřídel korunky? Co to je?

Pokud myslíš natahovací hřídel tak záleží na tom jakou seženeš korunku, ta na tvém obrázku by chtěla vyměnit. Tady byla původně korunka s dlouhým krčkem.

 

Ano, myslím natahovací hřídel. Myslel jsem, že bych si ji sehnal a vyměnil, neb ji mam ´vylomenou´. Nicméně tedy budu ji shánět současně s korunkou. Zase o něco chytřejší. Dík.

 

PS: obrázek jsem si jen půjčil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Měl bych obecnou otázku, mám zde troje Primky u kterých, když s nimi zahrkáte je uvolněný vnitřek-strojek s ciferníkem. (neznám terminologii)  Zrovna tak, když vezmete za korunku, tak to poznáte. Jedná se o různé verze kal 68.

a) dají se takové hodinky nosit bez rizika, že dojde k nějakému poškození?

bé)  v případě opravy, jak složitá je to práce?

c) dobrý hodinář v HK? (nikoli ten v G. kasárnách, tam se čeká na opravu měsíce, jak jsem pochopil z rozhovoru s ním)

díky

Upraveno uživatelem RHx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už dva roky se mi honí hlavou pořídit si Prim televize a pak si s nima trochu "pohrát". Jelikož jsem ale totální začátečník (co se týče hrabání v hodinkách), potřeboval bych poradit- chtěl bych si nechat pouzdro pochromovat (já vím, není to ideální ale zrovna v tomto případě mi výsledek nepřijde ještě tak hrozný), budu schopen z pouzdra dostat strojek s cifrem a sklíčko aniž bych je zdemoloval. Myslím, že jsem celkem manuálně zručněj  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zkusil na souk. radu pohnout šroubky, co strojek upevňují a nevypadá to, že bych tomu pomohl, navíc nemám ani kvalitní šroubovák konkrétního rozměru

Počítám, že hodinky zabalím do látky a přinesu hodináři, aby je prohlédl, jednoho už domluveného mám.

 

-

Jinak přicházím na to, že starý Primky jsou velmi fajn, jedny na denní nošení, jedny dělnický s patinou (snad je někdo nosil bez sklíčka, neboť mají poškrábaný ciferník) a jedny na večer - kompletní sada za pár korun, jen některé potřebujou nějakou údržbu, což je pochopitelné po těch letech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle jsem se ztrapnil u hodináře u jedněch Poljotů. Myslel jsem, že je potřeba sundat sklo "pavoukem" a on ho přede mnou odloupl nožíkem jakoby nic.

 

:-)

 

Sklíčko je v rámečku, který je naklapnutý stejně jako dýnko. Ten musíš také sundat a strojek se vyndavá horem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Ahoj

 

Mám Prim Diplomat které  po natažení běží , ale za chvíli se zastaví , když s nimi pohnu tak popoběhnou a zastaví se .....

V čem by mohl být problém a jaká by byla cca oprava u hodináře ?

 

Předem děkuji

Vyčistit. Asi 200-350 v káčé. Pokud je tam nějaká jiná závada než špína, hodinář to při čištění zjistí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no mě se teď stalo něco podobného s hodinkami s kalibrem 66. Mám starého pana hodináře (rodinný známí) a vyčistili jsme je spolu a poté taky neběželi jak mají - zastavovali se. Po mém dlouhém pátrání jsem zjistil, že je prasklý kámen na jednom můstku - po výměně vše funguje jak má. Takže i takováto "malá" závada (byl pouze z jedné strany naprasknutý, obě půlky tam byly) udělá hodinky nefunkční...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...