Přejít na obsah

Servis


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 312
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dobry den, mam mozna takovej asi hloupej dotaz, ale stale se v tech Primkach jeste rozkoukavam. Porad se tu diskutuje o presnostech hodinek atd. Chtel jsem si taky namerit o kolik sekund se mi pripadne zpozdujou, jen jsem jaksi nepochopil, jak zastavim vterinovou rucicku. Abych zacal pekne od 12ctky. Diky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastavit se to dá jemným tlakem vytaženou korunkou proti směru hodinových ručiček, jako kdybys chtěl vrátit čas, musíš najít tu správnou polohu, je to takový pseudo hacking... 

 

To jde jen u strojků v perfektní kondici, když je trochu oběhaný, tak už to nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jde jen u strojků v perfektní kondici, když je trochu oběhaný, tak už to nefunguje.

Potom mám asi strojky v perfektni kondici, zkoušel jsem to dnes s centrální vteřinovkou i mimostředkou a všechny jsem zastavil (všechny dvoje tedy, co jsem zkoušel  :angel:  )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Taky jsem v této oblasti úplný začátečník. Koupila jsem nedávno své první mechanické Primky - funkční, v hezkém stavu, ale nejsou údajně nijak čištěny. Četla jsem nějaké diskuse, kde se různí názory na to, jestli dávat hodinky preventivně čistit nebo ne... Zkusím se tedy ještě zeptat na názor tady. A pokud byste vyčištění doporučili, myslíte, že bych je mohla svěřit jakémukoliv hodináři, na kterého u nás v Náchodě narazím, nebo je třeba dát si pozor? Díky za případné rady a zkušenosti!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak první dilema vyřešeno - hodinky koupené jako funkční se sice chvíli jako funkční tvářily, ale pak se náhle zastavily. Po ťuknutí se sice rozběhnou, ale za chvíli se zase zastaví. Takže k hodináři půjdou každopádně, jen musím vybrat kam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak první dilema vyřešeno - hodinky koupené jako funkční se sice chvíli jako funkční tvářily, ale pak se náhle zastavily. Po ťuknutí se sice rozběhnou, ale za chvíli se zase zastaví. Takže k hodináři půjdou každopádně, jen musím vybrat kam.

 

Ještě jeden postřeh. Možná dlouho stály a je jen zatuhlý olej. Zkus je plně natáhnout a poté potřesením rozeběhnout. Potom drž korunku pod tlakem do směru natahování. Hodinky by v tu chvíli měly běžet zhruba dvoj až troj násobnou rychlostí. Podrž je tak zhruba minutu a potom nech normálně jít. Tím by se měl rozhýbat zatuhlý olej a mohlo by být po problému. Jestli to nepomůže, tak hodinář a vyčištění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...