Přejít na obsah

Replika a remake modelu SPORT II.generace (soudek)


Doporučené příspěvky

V návaznosti na k diskusi o velikosti jedna poznámka: Byl vyjádřen názor, že velké hodinky jsou otázkou módních trendů. K tomu jen toto:

 

a) hodinky s velkým diametrem (kolem 42 a více) stály na začátku současné podoby "náramkových hodinek". Předělávaly se z kapesních. Stejným způsobem, tj. působením módy se prostě a jednoduše začali zmenšovat. "Návrat" k větším rozměrům je prostě návrat k něčemu co tu bylo a děje se tak ve veškeré módě. V oblečení, boty, auta...

 

B) Pokud se budou nové hodinky Prim Sport vyrábět na úseku časové osy kterému se říká "současnost" budou muset respektovat současné trendy. Jinak si je koupím třeba jenom jako vzpomínku, ale nebudu je nosit. Občas si je vezmu na procházku se psem... a tam další klienty pro Prim nezískám. :-)

 

c) Velké hodinky vůbec nejsou nepohodlné. Mám hubenou ruku. Měl jsem obavu, zda by se hodinky s diametrem 45 dobře nosily. Koupil jsem si na zkoušku hodinky Aviator které mají diameter 45 mm. Nemám s nimi jediný problém. Naopak už se na mně v baru nalepila díky nim jedna pěkná slečna... "Jéje, pane vy máte ale velký hodinky.. " "To mám proto abych .... " :-)

 

Navíc u toho setu dvou hodinek si dokážu představit dvojici "syn a táta" :-) Synátor repliku, tatík remake... "Hodinky Prim spojují generace.... Kluci milují pěkné hračky"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 87
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

dobrá, obávám se však, že změnšování hodinek bylo prostě pouze praktické, mám větší hodinky suunto (no hodinky - spíš comp.) tuším, že je to asi 42 mm a zavadím s nimi uplně všude, kde to jde :-) jsou dost domlacený - naštěstí jsou to hodinky do hor a tam to nevadí, jinak mám hodinky průměr 38, vyška 10 a nemám problém - větší bych nechtěl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš na ruce něco co je vysoké jako dort ze kterého vyskakuje blondýna na podnikové oslavě tak se není co divit, že občas zachytneš :-)

 

Je to ale opravdu o zvyk. S kravatou se také neskláníš ani nad polévkou a ani nad drtičkou papíru... :-) Pokud by si všechno podřídil pohodlí tak budeš chodit teplákách jako taxikář a na ruce nebudeš mít hodinky, ty máš přece v mobilu a nebo hned vedle taxametru :-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že se vám míchám do diskuze. I já mám trochu obavu, že naše snaha vyjít vstříc zde hlasitému požadavku na větší hodinky, může směrem k širší veřejnosti narazit.

 

To co mne trápí ze všeho nejvíc jsou proporce. To co dělá hodinky krásné jsou jejich vyvážené proporce. Když udělám hodinky větší a zároveň je nechám na původní výšce pouzdra, nemusí to vypadat dobře. U leteckých hodinek by mě diametr 42mm neděsil, ale trochu se bojím, že 44mm u Codenisu II už bude na širší veřejnost moc.

 

Tam ale zase chci mít prostor i pro extrémní technologie. Například pneumatický tlumič rázů a vibrací a absorbční kapsli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť ale právě ta široká veřejnost velké hodinky kupuje! I holky si dnes kupují hodinky s diametrem větším než klasické pánské hodinkyz produkce Prim... S tou výškou bych byl opravdu opatrnější, nelze zachovat původní poměry jednotlivých rozměrů, ale bát se diametru 42? Spíše bych se zkusil zamyslet nad větší plochou číselníku při zachování diametru 42 (možná by stálo se nad poměrem diametr a průměr číselníku zamyslet obecněji) ... U těch leteckých by opravdu neměl být důvod nejít i do větších rozměrů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To PRIM: muzete sem dat fotku tech puvodnich hodinek? Myslim ze vim o jaky model jde, ale neni to na 100%. Jinak jsem pro 42, ale nevidim zasadni rozdil mezi 41 a 42 a vlastne ani mezi 40 a 42, jde i o vysku hodinek, tedy pomer promer x vyska.

 

P.S. varianta b nema sice zadny hlas, ale nakonec bude pocet hlasu pro a a pro c prakticky stejny a b bude pro vsechny prijatelny kompromis :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me osobne se velke hodinky moc nelibi. Nestrasnejsi co jsem kdy drzel v ruce byli nejake Honkongy chronografy asi o prumeru 45. Vymakany kalibr co ukazoval na samostatnem ciferniku asi i kdy ma clovek zajit na zachod a jestli neni uplnek, ale jinak . . . . . . . takze a)

na druhou stranu 42 mm jeste neni takova hruza. A mozna by to pomuze "utopit vysku". Verim ve vyvazenost lidi od primu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znovu zdůrazňuji, hodinky budou i nadále existovat ve své původní podobě jako replika. Ta bude mít dosavadní rozměry. Otázka zněla, jestli remake, tedy hodinky rozvíjející odkaz zmíněných hodinek mají být o 4mm nebo o 6mm na průměru pouzdra větší.

 

Myslím, že 42mm je na hranici nositelnosti pro běžného smrtelníka. Kdo bude chtít více, bude mít v naší kolekci nezvykle silnou nabídku:

 

Codenis II / Yacht II / a další odvozené hodinky - průměr bez korunky cca 44mm

Extrem - průměr bez korunky cca 46mm

Extrem OD - průměr bez korunky cca 50mm

Rider a Rider II - 50mm

 

Fotku sem mohu nějak dopravit, ale až zítra, protože teď už musím na kutě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Onion: Varianta modelu Extrem pro použití přes oblečení bude mít průměr pouzdra 50mm, kdežto odvozená varianta pro použití na holém zápěstí bude mít 46, přičemž obě varianty bude možné použít i v druhém způsobu použití.

 

Ještě jednu věc se chci optat. Myslím, že jste to byl vy, kdo si zpracovával nějaký průzkum. Mohl byste mi zpřístupnit výsledky vaší práce? Velmi by mě to zajímalo. Dopředu díky.

 

To watch: jaké hodinky Sinn máte na mysli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem je na webu Sinnu nenašel.:(

 

Ale našel jsem je na jiném serveru. Jsou to hezké hodinky, takové velmi jednoduché. Trošku mi připomínají ty Lemanie našeho letectva. Zajímalo by mne, zda mají otočný vnitřní kroužek - tzv. zrcátko. Podle druhé korunky by to asi mělo jít. Pokud tam tento mechanismus mají, tak je to hezká hračka, a to myslím v dobrém. Přesto se ale domnívám, že klasický otočný kroužek je na manipulaci pohodlnější. Překvapuje mne i absence chráněné korunky.

 

Jinak výrobně je pouzdro velmi jednoduché a právě snaha o jednoduchost se mi u Sinnu líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to PRIM: Dávám sem jenom vyhodnocení jedné otázky a to:

 

1) Jaká kriteria zohledňujete při výběru hodinek?

 

a) cena

B) vzhled

c) značka

d) okolí (inspirace okolím)

e) popularita (vliv reklamy)

f) další?

 

Pro celkové vyhodnocení otázek se ukázalo určující kriterium č.4 ( Kolik jste ochotni investovat do nákupu jednoho kusu hodinek?). To rozdělilo respondenty na dva jasně separované tábory. Skupinu považující hodinky s cenou nad 5 000 za předražený luxus (připouštějící koupi dražších hodinek u významných životních jubileí jako jsou státnice apod.) a na kategorii potencionálních kupců začínajících na hodnotě nad 10 000 Kč s finální částkou končící u statisícových částek. Z dalšího hodnocení byly vyřazeni tři respondenti (dva považovali hodinky dražší než 1000 Kč za nesmysl, neboť i takové hodinky ukazují čas přesně a jeden respondent který měl na ruce hodinky Lange ?Sohne a jeho jediným kriteriem bylo, aby hodinky byly právě od této firmy). Do této chvíle se stalo obětí otázek 29 respondentů s průměrným ročním příjmem přesahujícím 500 000 Kč.

 

add a) bylo v podstatě vyřešeno bodem 4) a to následovně:

 

kategorie ?low? tj. hodinky do 5000 Kč ? 14 x

kategorie ?high? tj. nad 10 000 ? 15 x

Další odpovědi jsou již z kategorie respondentů ?high? J

 

add B)

 

-vzhled výrazný moderní až extravagantní (hodně barev apod.) ? 2 x

-vzhled výrazný, ale klasika (jako příklad bylo uvedeno IWC Big Pilot, Chronoswiss, výrazná korunka apod.) - 10 x

- vzhled decentní, nenápadný, větší důraz kladen na materiály - 2 x

c) ?nákup prestižní značky podmínkou? 12

d) 14 respondentů přiznalo, že ke koupi svých hodinek byli inspirováni právě svým okolím.

e) Pouze jeden respondent je pravidelným čtenářem či návštěvníkem periodik věnující se ?světu hodinek?. Jeden respondent si všiml hodinek v reklamě která byla v časopise věnující se drahým doutníkům a vínům, jeden si všiml reklamy na hodinky která byla obsažena v časopise o autech. Ani jeden nekoupili hodinky které v takové reklamě viděli, ale zamysleli se nad tím, zda nenazrál čas koupit si hodinky. Obecně byla vyjadřována myšlenka, že reklama na hodinky chybí a pokud je, tak postrádá vtip. Fotka hodinek nestačí.

f) Jako důležitou uvedlo 14 respondentů ?legendu? která je součástí hodinek. Pokud je legenda dostatečně zajímavá má schopnost ?nahradit? prestižní značku.

 

pozn.:

Pouze jediný respondent uvedl, že je pro něj jedním z hlavních kritérií "vnitřek" hodinek tj. kalibr :-)

 

 

 

Snad je to přehledné. Průzkum jsem pokaždé udělal formou rozhovoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem tedy to samé co Viktor - SINN 142 GSG9

 

Odkazy od watche jsem prohlížel a tady můžu souhlasit, že to jsou velmi střízlivé hodinky, které mají hodně podobných znaků jako Orlík. Odlišnosti, které by zabránily záměně tam však jsou dostatečné.:)

 

Se soudkovým sportem to však skutečně nemá narozdíl od pouzdra SINN 142 nic společného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...