Přejít na obsah

Replika a remake modelu SPORT II.generace (soudek)


Doporučené příspěvky

Abych vás překvapil, tentokrát tady není názor, se kterým bych nesouhlasil - raritka.

 

Jen se pojďme dohodnout: Výška hodinek podle mě označuje vzdálenost mezi nožičkami na výšku zápěstí - a je podle mě pro eventuální přesah hodinek přes zápěstí rozhodující. Třetí rozměr hodinek bych raději označil za hloubku nebo tloušťku. Abychom si pro příště rozuměli.

 

Moje hlasování: Bude-li to set, bude poté logičtější, aby se rozměry hodinek zásadně lišily. Tedy nové v té největší variantě - myslím c). To uspokojí téměř všechny a pro více příležitostí.

 

přimluvil bych se za černé pouzdro, jako ty sinn, jen by bylo třeba najít trvanlivou technologii. Třeba ani ne tak úplně čenou - co třeba jako kroužek orlíků?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 87
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Celkem se zajemem ctu tuhle diskuzi a musim rict, ze mne osobne by zajimala jina vec ;) Proc padla volba repliky/remaku na II generaci? Mozna jsem to jen ja, ale prvni generace, tedy kompletne kulata s orlik rucickama, se mi osobne zda mnohem pritazlivejsi? I luneta je v pripade I generace zajimavejsi/kvalitnejsi (kovova) oproti plastove ve II generaci? Takze celkove na mne osobne pusobi I generace mnohem solidnejsim dojmem? Prave jsem obdrzel jeden kousek II generace ve skvelem stavu, takze si ho asi necham, ale prece jen, neni to ta krasa kulateho modelu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Souhlasím s odklizecem, také se mi líbí kulaté víc než soudkovité, speciálně u Prim Sport. A že jsou u I. generace hezčí ručičky a indexy, o tom snad ani nemá cenu diskutovat :)

 

2 odklizec: už jsi je sehnal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odklízeči, odpověď je na snadě - prima zajímá právě to soudkové pouzdro - je trendy, a taky generace II je právě ta prčovní kultovní věc. Generace I je o moc vážnější a ještě ji lze brát seriozně, moje cirkusy humberto II generace jsou prostě tak ironické a vícevýznamové - jako kofola, například - nebýt jen té komunistické pachuti, ale taková je prostě naše historie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Kamil..

Bohuzel, jen druhou generaci. Sice skvely stav, ale neni to ono :( Leda tak jako doplnek k prvni generaci. Bohuzel, ted jse v Ziline a tady je houby vyber. V tomto ohledu zlata Ostrava.. ;)

 

to cigi..

Ani ti nevim.. Mne proste ta I generace prijde podstatne serioznejsi a i hmatatelne kvalitnejsi. A nemuzu si pomoct, skoro vsechno na druhe generaci se mi zda jaksi "levnejsi" a bez duse...luneta..rucicky..a vlastne cele pouzdro? Proste cele zpracovani druhe generace vypada jokoby se podrizovalo snizenym vyrobnim nakladum. Ale treba je to jen muj pocit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem kdysi měl SPORT II a žádné nadšení. Používal jsem ho na všechny vodní aktivity a pravidelně tak po roce se do něj vždy dostala voda, takže vodotěsnost nic moc. Teď jsem sehnal SPORT I, ale chybí mi luneta. Kdyby někdo ze zůčastněných měl jednu navíc.... Uvažoval jsem i o přestavbě, ale zatím si tím nejsem moc jistý. Raději bych měl ty původní v provozuschopném stavu. Nostalgie. Líbí se mi prostě víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lm..

sdilim tvuj pocit, ze hodinky maji byt pokud mozno v puvodnim stavu, ale nekdy se to neda. A kdyz jsou nove dily vyrobene stejnym vyrobcem, tak to vlastne neni podvadeni? ;) Jinak Prim ma velmi dobry a cenove priznivy program restaurace tehle Sportu, ktery zahrnuje kompelet nove nerez pouzdro s lunetou a pokud mas pouzdro osoupane a luneta ti chybi, asi bych na tvem miste nevahal a nechal si je zrestaurovat. Ta cena je fakt OK!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to odklízeč a lm......vždyť já s váma naprosto souhlasím, ale všechno, co píšete dělá právě z generace II ten kultovní normalizační prčovní šmejd, po které se lidem nostalgicky stýská - pochopitelně s velkou dávkou ironie - pak teprve vynikne ten rozdíl, přece.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jenze jak to chapu ja, v pripade remaku pujde o vetsi (a jsem si jisty ze v mnoha smerech urcite lepsi) variantu puvodniho modelu. Ale co mne se tyka, soudkovity tvar pouzdra, rucicky ani luneta tohoto modelu mi osobne nic nerika a je celkem jedno, o kolik vetsi bude pouzdro noveho modelu. Velikost v tomto pripade nebude duvod, proc bych nad danym setem uvazoval. Ovsem ja nejsem jediny potencialni zakaznik a verim, ze mnoho lidi ma soudkovity model vylozene zamilovany ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To cigi: o rozměru remaku zřejmě není důvod dále hlasovat. Na základě vašich názorů (vyjasnili jsme si, že část těch, která hlasovala pro a) byla vlastně pro původní rozměry, které splní replika) jsem se přiklonil k rozměru 42mm a zadal jsem je do plánu inovací.

 

Co se týče černění, tak do toho nepůjdu. V konečném důsledku to vyjde stejně jako zlacení. Jde o povrchovou úpravu, která při sebemenší ráně způsobí morální degradaci hodinek. Je v zásadě jedno, zda použiji metodu nitridace titanem nebo povrchového kalení. Navíc v takové ploše to nelze udělat stejnou technologií jako kroužek. Tedy ne! Tímto směrem se vydávat nebudeme. Cigi, při vší úctě, nebudeme něco dělat jen proto, že to dělá Sinn. Reprezentuji svébytnou značku a udělám vše proto, abysme na trh přišli s něčím pokud možno originálním. Vím, že je to těžký úkol. Ale věřím, že mi pomůžete.:)

 

To odklizec: Proč soudkový sport? Protože model Sport I. generace je už vlastně hotový. V zásadě je možné ho už objednat. Sice zatím jen jako renovaci nebo stavbu na bázi vlastního kalibru (protože je pouzdro zkonstruováno zatím pouze ve variantách tehdy používaných primáckých kalibrů), ale už jsou hotové! Hrát si pak můžeme ještě s barvami číselníků.:):)

 

Samozřejmě jde o velikostně stejný model jako původně, ale je. Kdybychom ho zvětšovali, tak by se trošku křížil s Orlíkem a pak i s Codenisem II (s tím ale jen vzdáleně).

 

Pro soudkové sporty jsem se rozhodl už proto, abych vyslyšel volání po leteckých hodinkách. Jediné letecké primky byly vyrobeny na bázi soudkového pouzdra Sport II.generace, takže volba pro remake byla jasná. Navíc tyto letecké hodinky letos oslaví 30 let své existence, a tak je oslavíme 30ks limitovanou sérií (set dvou hodinek - repliky a remaku). Krom toho, letecké hodinky PRIM mám detailně zdokumentované, takže je i dobrý materiál na malou knížečku o těchto hodinkách.

 

Zajímavé bude i sledovat kontrast moderního remaku a repliky (pro účely setu bude mít původní plastový kroužek, jinak se začne prodávat samostatně s kalibrem 73 a s nerezovým otočným kroužkem ve stylu Sportů I. Tedy tak jako by byly původně vyrobeny, kdyby soudruzi nezačali experimentovat s plasty.:). Chtěl bych to udělat tak, aby byl vidět markantní rozdíl. A věřte mi, že bude!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to prim...černá pouzdra dělají skoro všichni výrobci leteckých a sportovních hodinek (PVD potažení a tak..) myslím, že zejména k soudkovým pouzdrům se to hodí (jsou velká a kov se bliští i když je matovaný). Ale viděl jsem už i jiné barvy pouzder - bílá, červená - respektovanějších výrobců, než sinn - to fakt není ten důvod, proč mě to napadlo. Možná by ale barevná (olejování nebo co... já jsem fakt diletant) mohla být ta replika, aby se odlišila od tuctového chromovaného originálu. Potíž je opravdu trvanlivost - ale není to spíše výzva? Prime, já vás teď nepoznávám.... :)

Ta modelová koncepce s různými generacemi sportů, codenisů a orlíků je precizně promyšlená, gratuluji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou výzvy, které nemá smysl následovat. Jakékoliv povlakování nebo zbarvování povrchu materiálu, který je ve své hmotě "stříbrný" bude při mechanickém poškození znehodnoceno a degraduje celý výrobek do kategorie laciných asijských hodinek.

 

To není ta pravá výzva. Jsou jiné.:) Například v těch směrech, kde se v zahraničí ještě nerealizovali.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to prim.....Jestli vaší argumentaci dobře rozumím, nehodláte pouzdra nijak povrchově upravovat a nechat vyniknout jejich materiál - to je velmi chválihodná zásada, kterou plně vyznávám. Bravo!

mám jen červíčky:

Proč tu zásadu nerozšíříte i na strojky, cifrníky a ručky - to by teprv byla výzva, taková zásada!

Nebo máte zásadu, že vaše pouzdra budou vždy pouze kovová? Myslím budou mít kovovou barvu (nerez, zlato...). To bych považoval za konzervatismus, protože moderní plasty mohou být ta výzva, o které mluvíte - zejména pro repliku sportovních hodinek - a technologie máte, jak se zrovna právem chlubíte jinde. Možná by se s tím svezla i nějaká ta zajímavá barvička - přistoupil bych k tomu naprosto bez předsudků - v nejhorším na té replice není moc co zkazit.

 

Tomu bych už nerozuměl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč nerozšíříme naší filozofii i na ostatní díly hodinek? Snadná odpověď!:) Protože nejsou vystaveny přímému ohrožení v podobě mechanického poškození. Nehrozí tedy morální stárnutí výrobku. Alespoň do doby, kdy se v hodinkách začne vrtat někdo nepovolaný.:)

 

Jiné moderní plné materiály mne zatím nelákají. Alespoň ne ty, které nemohu zpracovávat technologiemi, které mám k dispozici. Ale to se může v budoucnu změnit. Až budeme opět v čele evropského vývoje, určitě na to budeme mít vyhražené fondy.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sporty budou doufám v pochromovaném pozdře?! Osobně jsem nepřítel vzhledu nerezu na Prim sport konce 90 tých let. Právě jsem držel jedny v Prioru v Ostravě v ruce a opravdu oproti origo sportum co jsem měl na zápěstí . . . . chybí tomu lesk. Jinak budu mít velice zajímavé sporty :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sporty budou doufám v pochromovaném pozdře?! Osobně jsem nepřítel vzhledu nerezu na Prim sport konce 90 tých let. Právě jsem držel jedny v Prioru v Ostravě  v ruce a opravdu oproti origo sportum co jsem měl na zápěstí . . . . chybí tomu lesk. Jinak budu mít velice zajímavé sporty :-)

Co tím myslíš? Nějaké vlastní extra provedení nebo nějakou raritu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...