Přejít na obsah

Timex automatic


Návštěvník vterina

Doporučené příspěvky

jaky mate zkusenosti popr. nazor na Timex automat? maji svuj kalibr? diky maji docela prakticke modely http://hodinky.insho...timex/automaty/

 

 

nevím, jaké máš nároky, ale jestli chceš poměrně slušné hodinky od Timexů, tak jedině TX

 

Edit: např zde nebo zde,

ale jestli chceš výhradně automaty, tak mi prosím tě uveď důvod, proč zrovna od timexů?

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vterina

me se libi na tech Timexech ze maji ukazatel rezervy chodu. orient to taky dela ale ten se mne nelibi designem. tak ale china strojek nechci. myslel jsem ze maji americani svuj kalibr. ktery se pouze dela v chine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základní automat SWATCH v plastikové přepravní krabičce stojí cca 150USD.

Já nic proti číně nemám, s chutí pozoruji jak se zlepšují, ale kombinace "značky" a číny mi přijde jako odrbávání zákazníků.

Lovil bych ve vodách Hamilton, jsou v něm výhradně ETA strojky.

 

V USA se velkosériově dneska žádné strojky nedělají, zruinovaly je levné švýcarské importy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vterina

V USA se velkosériově dneska žádné strojky nedělají, zruinovaly je levné švýcarské importy.

 

aha. ja jsem nekde prave cetl ze timex ma vyhradne svoje strojky jak analog tak digi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svoje strojky - záleží na tom, z které strany to vezmeš. Pokuď za vlastní strojek považuješ vyhotovení svého loga na rotor subdodávky, tak mají vlastní strojky. USA made (konstrukce a výroba) jsou kusové věci, a tam limitem nemíříš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šlo o rezervu nátahu, i když se do kondenzátorových dává něco podobného a funguje to podobně jako zcela mechanický automat, stále mi to nepřijde jako "strojek".

Já zase nevím quartzy. Mám dva, jeden svůj a jeden jsem vylosoval pro prevíta, shodou okolností byl s podsvícením od Timexu. Kdyby to Indiglo mělo být za víc jak 150CZK + práce + baterka, tak bych se ošíval, prostě standardní plastový strojek s nějakou elektro luminiscencí, sloužil dobře než ho ztratil.

Bráno pragmaticky, rezerva nátahu není moc zajímavá komplikace, tj. v ceně pod 15k půjde sehnat maximalně v nějakém asiatovi. Tj. designově to hrůza jak některé Invicta není, cena je mírná, tak proč ne.

Proč je rezerva nátahu nezajímavá - uživatelsky nic nepřináší, hodinky nosím pořád, u automatu je nezbytné dobře vyřešit efektivitu samonátahu a ojeté ETA, které jsem si vyčistil a opravil, jsou ve dne trvale velmi blízko maximálního natažení. Bulovy 1950-1960, jsou-li v A stavu, tak skoro taky. Jediné co by užilo indikaci je řada Felsa 690-4000.

Tj. raději budu mít hacking (posedlost přesností), skokovou změnu datumu (lup a je to, ne jak na soc. primkách 1/2 hodiny), quick set všeho, osobně bych užil GMT. Nebo klasické chrono. Power reserve je jenom převodní kolečko od pérovníku 5 ku 1/4 a rafička, nic "hodnotného" ve smyslu komplikace. Tj. raději lepší samonátah, než indikaci ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vterina

zajimavy postreh. ja prave automaty nechtel ze jsem mel obavu ze se muzou zastavit kdyz clovek nepozna kolik jsou natazene.

a pises ze ukazatel rezervy chodu je zbytecny, ze za den noseni se te natahnou skoro na max. dik za postreh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Točím těch automatů víc, chybí mi po servisu, když nemám odhad na kolik se natáhnou. Ale u stabilních kusů mi to nevadí, člověk si na to šáhne a nějak ví.

Vterina - pozor, moje hračky jsou buď SWATCH nebo Bulova, k nějaké číně se neustále odhodlávám a nějak jsem se ještě neodhodlal ... Třeba 2892 má vůči některým čínám opravdu obří pérovník - je i pod rotorem a soukolí odpovídá tak 8ligne strojku. Navíc vývoj SWATCH za posledních x let šel především směrem efektivita samonátahu a samokompenzační materiály. Ani jedno není na první pohled vidět.

 

Efektivita samonátahu ve smyslu soukolí, chybí mi správný slovník ...

Upraveno uživatelem Rs.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Koukám jako blázen. Index je namalovaný jako den/noc, vykrojení cifru zase jako mívá měsíční fáze (ta to nebude, nešla by pořádně odečíst). Co v tom je za kalibr proboha? V tom je nějakej háček bo to není možné!!! Navíc u Timexu!

 

Nebo je v tom čína? Připomíná mi to s tím 24h ukazatelem jeden čínský kalibr co jsme si nedávno dělali srandu, páč pod cifrem byl schovaný zrouna takový den/noc ukazatel:-))

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100m vodotěsnost, datum i s rokem, docela pěkně vypadaj, velikost taky dobrá, cena v poho. Jestli to není uplně zoufalá kvalita, tak by mně zajímaly. Stejně bych ale raděj vyslech názor nějakého majitele. Už tehdy jsem díky znalcům z chronomagu vyloučil nákup Ingersoll,

Upraveno uživatelem pionyr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus dát fotku a dotaz do čínské sekce. Kolegové to mají zmáknuté, určitě použitý strojek odhalí.

Ještě si vybavuju, jestli já ten kalibr neviděl u MPM-Prim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...