Přejít na obsah

Fotka
* * * * * 2 Hlasů

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
808 odpovědí na toto téma

#801 African

African

MEGAZÁVISLÁK

• Member_50
  • 13 828 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 13.září.2018 - 18:41

Děkuji za Vaše informace kluci. O víkendu máme sezení s kamarády, tak jim to tam vše podám i Vaše rady. Mě osobně hora duchů láká, je fascinující :-) Četl jsem tvůj celý report wawricku a Dhaulagiri vypadá super, ale není to krátký? Zvládl jsi to za devět dní, my tam budeme dvacet. K Annapurnam jít nechci, protože celý okruh plánujeme s manželkami v řádu několika let. Navíc kluci chtějí zázemí, střechu nad hlavou, jídlo a pivko :-) Zeptám se na ten okruh ještě našeho šerpy :-) Zajímavý nápad. Jinak Manaslu trek co tak čtu je oproti b.c. Everestu a Annapurny které jsem absolvoval prázdný, v březnu úplně protože tam je všude ještě haldy sněhu.

Jsem pyšný na tyhle nádherné kapesní hodinky. Dědeček mi je prodal na smrtelné posteli.
Woody Allen

Narodíte se, žijete, a nakonec zemřete. Naneštěstí příliš mnoho lidí mine tu prostřední část.
Chris Ferro

Kdo nikdy nebyl dítětem, nemůže se stát dospělým"

Charles Spencer Chaplin

#802 wawrik

wawrik

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 413 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:wawrik.blogspot.com

Publikováno 13.září.2018 - 18:45

Aha, keď chceš full support, Dhaulágirí trek nie je to, čo chceš, to máš pravdu. Je to o dosť drsnejšie a dobrodružnejšie. V takom prípade je Manaslu dobrý nápad.

Inak, možno sa to už medzičasom zmenilo, ale pokiaľ viem, posledná noc pred sedlom Larkya La bývala v stanoch.

Môj cestopisný blog najmä o Nepále a Islande

#803 African

African

MEGAZÁVISLÁK

• Member_50
  • 13 828 příspěvků(y)

Publikováno 13.září.2018 - 18:58

Jasný, nechám to na nich a osobně chci, aby byli spokojený :-) Co ta Aconcagua, nechceš ze srandy info do emailu? Bude to mazec :-)

Jsem pyšný na tyhle nádherné kapesní hodinky. Dědeček mi je prodal na smrtelné posteli.
Woody Allen

Narodíte se, žijete, a nakonec zemřete. Naneštěstí příliš mnoho lidí mine tu prostřední část.
Chris Ferro

Charles Spencer Chaplin

#804 wawrik

wawrik

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 413 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:wawrik.blogspot.com

Publikováno 13.září.2018 - 19:02

Dík za ponuku, ale ani nie. Na mňa takéto väčšie akcie nie sú :)

Môj cestopisný blog najmä o Nepále a Islande

#805 Petr11

Petr11

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 87 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:omega,breitling

Publikováno 13.září.2018 - 20:58

Mě zase bylo doporučena trek kolem anapurny. Afri za kolik ta aconcaqua? Tu nechceš dát na vlastní pěst v náký bandě?

#806 African

African

MEGAZÁVISLÁK

• Member_50
  • 13 828 příspěvků(y)

Publikováno 13.září.2018 - 21:58

Určitě ne, už hezkých pár let se o ni zajímám a bez člověka, který s ní má dlouholeté zkušenosti nahoru nejdu. Ač se jedná o šlapák pěkně až nahoru bez jakýchkoliv technických záležitostí, svým zrádným klimatem se vyrovná obtížností i velkým kopcům. Někteří výstup přirovnávají i k výstupu na osmitisícovku. I organizačně už je vcelku komplikovaná a za ty prachy si myslím že vcelku není co řešit. Celkové náklady by neměli přesáhnout osmdesát tisíc, záleží také na tom jak moc budeš lítat po wc, jelikož ty jejich musíš využívat a deset usd za jedno použití není málo :-)

Woody Allen

Chris Ferro

Charles Spencer Chaplin

#807 ivan_989

ivan_989

Status varování

• Member_50
  • 5 016 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava
  • Fanoušek značky:Cartier, Omega, Barbour, Fiskars, E15

Publikováno 15.září.2018 - 16:20

Trendy v cestovnom ruchu. V nepálskych Himalájach sa vo veľkom rozmohli podvody na turistoch, ktorí ak sa sťažujú trebárs len na bolesť hlavy, sprievodca ich presvedčí, že je nutná okamžitá evakuácia helikoptérou, nemocnica zinkasuje peniaze za poistku a sprievodca províziu. Nepálske ministerstvo uvádza, že sprievodcovia dokonca niekedy sami sypú horolezcom do jedla preháňadlá, aby výhody helikoptérového odvozu nenútene zdôraznili. (Outside Magazine)

#808 African

African

MEGAZÁVISLÁK

• Member_50
  • 13 828 příspěvků(y)

Publikováno 15.září.2018 - 18:06

To nemusíš do Nepálu, stačí zajet do Alp, tam se s tím horští vůdci už dnes také nepářou. Třeba na Matterhornu je lepší se vyhnout Švýcarům, lepší si vzít českého vůdce a ještě se na něj hodně informovat co je zač. On to je hlubší problém, který vznikl s počátku nezkušenými klienty, kteří sami obraceli v půlce, bylo jich strašně moc a horští vůdci si na to trochu zvykli. Někteří pak obrací i dobré lezce, kteří na to mají. Naštěstí recenze jsou rychlé a tito vůdci se dají rozpoznat, pokud výstup myslíš seriózně a trochu se informuješ. Ono je to vlastně celosvětový problém, ale nevidím v tom nějaký velký stresík, jsou dobré cestovky, špatné cestovky, dobří horští vůdci, no a pak ti špatní co to dělají hlavně pro prachy. Je na každém co si vybere :-)

Woody Allen

Chris Ferro

Charles Spencer Chaplin

#809 JaRooN

JaRooN

Bibendum hodinkum ;)

• Member_50
  • 6 430 příspěvků(y)
  • Bydlí:Tábor
  • Fanoušek značky:Seiko
    What Else?

Publikováno 15.září.2018 - 19:37

Kluci ušatí, objevil jsem jeden zajímavý starý cestopis. Nechcete někdo vyměnit za flašku dobré Pálavy?

Přiložený soubor  P_20180915_191230.jpg   320,74K   7 Počet stažení
<p>seikokot.jpg seikokot_reference.jpg ]|[ Sháníte pružinku a kuličku do lunety starých Seiko potápek? Napište si, pošlu vám zdarma 16x16_smiley-wink.gif