Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem zpet z Kyrgyzstanu, 

 neco klaplo, neco ne... po pocatecnich problemech s bagly, byl jeste trochu problem se snehem, byl vsude nad 3000 - holt pulka cervna, takze trek co jsme meli naplanovany padnul. Ale misto toho jsme videli jina mista.

 

Uzasna krajina, asi jedna z nejhezcich co jsem kdy videl. I lide super, snad jen priste si pujcit jine auto nez UAZ buchanka :D, jeste ze kamos je automechanik protoze nejvic zazitku bylo s autem..

 

Jeste bych tam chtel minimalne parkat :D, dost me laka Pamir, kamos byl na Piku Lenina, a rikal ze je to vicemene chodak, jen musi byt perfektni aklimatizace.

 

Fotky zde : https://lightroom.adobe.com/shares/9932d387b8d34f0abb39f2ce162bbfef

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, s tím dost bojuju. Já jsem odkojeny černobílou fotkou, ale ostatní ji moc nemusí tak je to spíš takový cernobilo barevný pelmel dost často i duplicitní.

 

Pro sebe jsem měl ještě středoformát s černobílým filmem.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro sebe jsem měl ještě středoformát s černobílým filmem.

Fakt? Tak tie by ma zaujímali :)

 

Problém miešania ČB a farebných fotiek v jednej sade je ten, že ČB síce majú o dosť lepšiu atmošku, ale fotka vedľa je farebná a púta viac pozornosti. A pre bežných ľudí je farebná zaujímavejšia, lebo poskytuje reálnejší pocit, ako to tam vlastne vyzeralo... A keď je všetko v jednej sade, navzájom sa to bije. Ale ako píšem - to je len môj pocit, každý to môže mať inak.

 

Ak by si mal ten stredoformát nejako slušne zdigitalizovaný (čo pochybujem, prečo by to vôbec niekto robil :)), fakt by som si ho kukol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Prochy: Jé, můj nejoblíbenější kopec :-)

 

To Z.Paul: Kazbeg jsme tedy naplánovali na druhou polovinu Července 2020. Jsme čtyři, polezeme navázaný po dvou, takže s kamarádem se klidně můžete připojit. Nákup letenek vidím tak na leden, tak pokud se rozhodneš, dej mi vědět a musíme to nějak synchronizovat. Jinak kamarádi zůstanou asi déle, projedou si Gruzii, já po výstupu valím zpět, jelikož chci stihnout ještě nějaké další věci...no, možná se nechám ukecat, jelikož ta země je úplně luxusní, bylo by zajímavé přespat i v Ushguli a udělat tam nějaké treky :-) Jo a polezeme bez průvodce jak psal Petr11, prošli jsme si to celé a nebude potřeba, pouze dobré počasí a to bude jelikož letím já :-)

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Prochy: Jé, můj nejoblíbenější kopec :-)

 

To Z.Paul: Kazbeg jsme tedy naplánovali na druhou polovinu Července 2020. Jsme čtyři, polezeme navázaný po dvou, takže s kamarádem se klidně můžete připojit. Nákup letenek vidím tak na leden, tak pokud se rozhodneš, dej mi vědět a musíme to nějak synchronizovat. Jinak kamarádi zůstanou asi déle, projedou si Gruzii, já po výstupu valím zpět, jelikož chci stihnout ještě nějaké další věci...no, možná se nechám ukecat, jelikož ta země je úplně luxusní, bylo by zajímavé přespat i v Ushguli a udělat tam nějaké treky :-) Jo a polezeme bez průvodce jak psal Petr11, prošli jsme si to celé a nebude potřeba, pouze dobré počasí a to bude jelikož letím já :-)

Dam vědět co nejdřív, díky za info a zes nezapomel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Březnu, Dubnu 2020 organizuji šestnáctidenní výlet do Nepálu, který bude obsahovat velmi oblíbený trek okolo Annapuren a návštěvu národního parku Chitwan. Pokud by jste měl někdo zájem jet s námi, kontaktujte mě v SZ kde Vám dám detaily cesty které se tedy ještě trochu dolaďují, ale základ už vím, rád pošlu. Jelikož tam mám už velmi dobré kontakty, asi nejzajímavější na tom všem bude dobrá cenovka :cheers:

post-364-0-01814100-1562672022_thumb.jpg

post-364-0-87549300-1562672026_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Prochy: Jé, můj nejoblíbenější kopec :-)

 

To Z.Paul: Kazbeg jsme tedy naplánovali na druhou polovinu Července 2020. Jsme čtyři, polezeme navázaný po dvou, takže s kamarádem se klidně můžete připojit. Nákup letenek vidím tak na leden, tak pokud se rozhodneš, dej mi vědět a musíme to nějak synchronizovat. Jinak kamarádi zůstanou asi déle, projedou si Gruzii, já po výstupu valím zpět, jelikož chci stihnout ještě nějaké další věci...no, možná se nechám ukecat, jelikož ta země je úplně luxusní, bylo by zajímavé přespat i v Ushguli a udělat tam nějaké treky :-) Jo a polezeme bez průvodce jak psal Petr11, prošli jsme si to celé a nebude potřeba, pouze dobré počasí a to bude jelikož letím já :-)

 

Trhliny jsou dobře viditelný, je to choďák, trochu výška a na konci je celkem exponovanej výšvih, kde je blbý když potkáš skupinu co jde proti (kor když vidíš, že ten druhej proti tobě šlape v mačkách nejistě:-). A Ushguli je fakt super. Zdrželi jsme se o den dýl než jsme plánovali. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Březnu, Dubnu 2020 organizuji šestnáctidenní výlet do Nepálu, který bude obsahovat velmi oblíbený trek okolo Annapuren a návštěvu národního parku Chitwan. Pokud by jste měl někdo zájem jet s námi, kontaktujte mě v SZ kde Vám dám detaily cesty které se tedy ještě trochu dolaďují, ale základ už vím, rád pošlu. Jelikož tam mám už velmi dobré kontakty, asi nejzajímavější na tom všem bude dobrá cenovka :cheers:

jaky mas plan? proc se ptam, loni jsem to sel z Chame do Jomsonu, s odbockou k Tilicho (což je vlastně asi na tom nejlepší) přes Kagbeni s jedním dnem navíc v Muktinahtu a vyšlo to tak na 13 dní cca (z hlavy) tak 16 mi prijde dost na tesno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trhliny jsou dobře viditelný, je to choďák, trochu výška a na konci je celkem exponovanej výšvih, kde je blbý když potkáš skupinu co jde proti (kor když vidíš, že ten druhej proti tobě šlape v mačkách nejistě:-). A Ushguli je fakt super. Zdrželi jsme se o den dýl než jsme plánovali.

Jasný, děkuji za informace :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaky mas plan? proc se ptam, loni jsem to sel z Chame do Jomsonu, s odbockou k Tilicho (což je vlastně asi na tom nejlepší) přes Kagbeni s jedním dnem navíc v Muktinahtu a vyšlo to tak na 13 dní cca (z hlavy) tak 16 mi prijde dost na tesno...

Plán se stále ladí, mám tři lidi a zatím všichni toho chtějí z Nepálu víc jako Chitwan, Kathmandu památky a další, to vše v nejkratším čase, protože práce jim víc neumožní, takže Trek okolo Annapurny základ bez jakéhokoli protahování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se i mně pomalu, ale jistě blíží datum odletu na Manaslu Circuit (22.9.), vyvstávají dotazy ohledně výbavy a rád bych se o tom s vámi poradil.

 

1) Péřovka

V současnosti nemám žádnou tlustou péřovku, mám jen lehoučkou (a rozumně hřejivou) Mountain Hardwear Ghost Whisperer. Uvažuji o koupi Sir Joseph Terag, ale zajímalo by mě, jestli je to skutečně nutné, či zda postačuje kombinace stávající bundy a fleece mikiny (plus případně goráčovku navrh), nebo zda byste koupi teplé bundy skutečně doporučili.

 

2) Spacák

Vzhledem k tomu, že mám zatím jen lehčí textilní spacák Boll (na letní Island byl velmi hraniční...), zvažuji koupi péřového spacáku. Vyhlídnutý mám SJ Rimo II 600. Předpokládám, že overkill to není a aspoň v noci nebudu mrznout. Zde asi není co řešit, nebo?

 

3) Solární panel

Rád bych na treku natáčel na GoPro přes gimbal a s ohledem na zkušenosti z minulé cesty, kdy mi zkolabovala karta a všechny záznamy zmizely, bych rád průběžně i zálohoval alespoň do mobilu - budu tedy potřebovat dobíjet (nevím jak často) tři zařízení (foťák beru kinofilmový pentax na AA baterky, takže ten řešit nemusím). Jaké jsou možnosti dobíjení zařízení v teahousech? Bývá to možné a bývá to zdarma? Zvažuju kvůli jistotě pořízení solárního panelu Goal Zero set Guide 10 Plus Adventure Kit. Myslíte, že to má smysl nebo je to zbytečný a dobíjet se dá průběžně?

 

Případně kdybyste měli jakékoliv tipy či postřehy k Manaslu treku (Afri?  :)  ), budu strašně rád!

 

Dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...