Přejít na obsah

Doxa SUB


Návštěvník km.kmk

Doporučené příspěvky

Tak daj se sehnat i za normální peníze v rozumnym stavu, ale je pravda, že cifr a ručky na těch Michalovejch jsou hodně dobrý...a k těm na ebayi- cena není lidová, ale zase Aqualungy jsou holt sběratelsky zajímavější, takže i ceny tomu odpovídaj...mně by se z vintage líbily klasický původní tříkila s vypouklým plastem, ale ty už jsou úplně někde jinde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 293
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak daj se sehnat i za normální peníze v rozumnym stavu, ale je pravda, že cifr a ručky na těch Michalovejch jsou hodně dobrý...a k těm na ebayi- cena není lidová, ale zase Aqualungy jsou holt sběratelsky zajímavější, takže i ceny tomu odpovídaj...mně by se z vintage líbily klasický původní tříkila s vypouklým plastem, ale ty už jsou úplně někde jinde

Díky všem. Ještě že jsi se rozhodl si pořídit nové, asi bych teď trochu naříkal  :D

Jinak na ebay chodí Suby (Aqualungy) za hrozný rakety.

Tady jedny skoro za čtvrt míče funglovky Sharkhuntery

a tady jedny oranžový skoro za půl míče  :death:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michale, na to jak jsou staré vypadají super, ta lumi na ručce je prasklá opravdu stářím, ale není to nic hrozného a pokud svítí, tak bych výplň neměnil. A pouzdro sice přeleštěné, ale.... jsou to prostě Doxa Sub, jedny z původních :-). A pokud budeš moc chtít, tak Jarek dokáže vážně divy, měl v rukou mé Hamilton Riva a ta změna je neuvěřitelná. Mám tu k nim i vlákno. Teď jsem mu dal do parády své "nové" Doxa ultraspeed, tak se na ně těším. 

 

A fakt se mi na nich líbí ten tah! Nová korunka je šroubovací? Co sklíčko, materiál je co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michale, na to jak jsou staré vypadají super, ta lumi na ručce je prasklá opravdu stářím, ale není to nic hrozného a pokud svítí, tak bych výplň neměnil. A pouzdro sice přeleštěné, ale.... jsou to prostě Doxa Sub, jedny z původních :-). A pokud budeš moc chtít, tak Jarek dokáže vážně divy, měl v rukou mé Hamilton Riva a ta změna je neuvěřitelná. Mám tu k nim i vlákno. Teď jsem mu dal do parády své "nové" Doxa ultraspeed, tak se na ně těším.

 

A fakt se mi na nich líbí ten tah! Nová korunka je šroubovací? Co sklíčko, materiál je co?

Lumi sviti, ale chvili a malo, ale ja davam prednost puvodnimu stavu, takze o relumi neuvazuju.

Nova korunka je sroubovaci, je hodne podobna originalu, je nepatrne nizsi a pochopitelne neni signovana.

A sklicko, popravde, nevim. Musim nastudovat. Safir to nebude, tipuju nejaky mineral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsících...

No jo nějak to tady usnulo skoro na rok.

Ta modrá je úžasná, už jsem Ti je chválil.

Oranžová je taky úžasná, ale na ni se naštěstí můžu koukat každý den.

Musím říct, že mě ty moje starý Doxy zase tak chytly, že nenosím skoro nic jiného. Už jsem tento týden dával pár fotek, tak je hodím i sem.

Ta kombinace odolného pouzdra a pohodlného (a přitom bytelného) beads of rice tahu s geniální sponou je prostě super. A ta oranžová po 50 letech :smile_anim: to bych se opakoval...

 

post-20760-0-51849400-1585296213_thumb.jpg

 

post-20760-0-23745600-1585296234_thumb.jpg

 

post-20760-0-60992900-1585296259_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ty tve stare maji koule jak bejk.

 

Doxa Sub jsou proste nej oranzove hodinky, ktere znam. Druhe bych pak zaradil Seiko Monster druhe generace (SRP309), kde je ta oranzova hodne podobna.

Díky Ondro. Koule mají, ale taky bohužel trochu necitlivě přeleštěné pouzdro a neoriginál korunku. Jinak je tam všechno, jak má být - luneta je na tom hodně dobře, ciferník úžasný (takový jsem jinde neviděl, a jako reprint to rozhodně nevypadá) a ten tah - no to už jsem se rozplýval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě to lupnu sem z vlákna Co máte právě na ruce, kam taky jinam že:

Vít mě upozornil, že ve filmu Sahara nosí Doxy hlavní hrdina Matthew McConaughey a Villain83 pak doplnil.

Doxa prý dodala pro natáčení jedny Sub 300t a jedny Sub600t.

Tady je odkaz.

Na první fotce to nepoznám, na druhé fotce jsou novodobé 600t. Ale má je na nějaké jiné gumě, tak to skoro vypadá, že je nosí soukromě.

Tohohle maníka mám rád.

 

post-20760-0-87462400-1585553112_thumb.jpg

 

post-20760-0-16708800-1585553124_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tý druhý fotce působí ta ručka spíš jako černá, než kovově lesklá, tak těžko říct, jak jsem psal, já oranžový pětilitry měl a v tubě bylo psáno, že hrály v tomhle filmu. Teda alespoň myslím:-)

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jedna zajímavost, která mi až teď docvakla:

jestliže ve filmu Sahara je hlavní hrdina Dirk Pitt (já jsem ten film neznal), tak to je dvorní hrdina spisovatele Cliva Cusslera, který Doxy 300t nosil půlku života a málem mu je ztratili při poslání do servisu ve Švýcarsku.

Tady si o tom můžete něco přečíst.

Clive Cussler hodně tyhle hodinky proslavil a proto je tedy ani Dirk Pitt nemá na ruce zřejmě náhodou.

Bohužel zrovna před měsícem zemřel

 

post-20760-0-10765500-1585554124_thumb.jpg

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna to jen chci videt, ale na te prvni fotce mi prijde, ze ty Doxy maji mensi cifr a klenute sklicko, coz by odkazovalo na 300T.

Na druhe fotce urcite nejsou 5000T, ale spis neco z rady s cernou ruckou, jak zminuje Michal.

 

Pokud se nemylim, tak 600T mela prave edici na oslavu Clive Cusslera a Dirka Pitta. Tady je k tomu neco vic: http://www.doxa300t.com/sub600t/600tnew.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...