Přejít na obsah

lacné automaty


Doporučené příspěvky

Neviete nejaké recenzie na tieto dva automaty od Timex : http://www.timestore.sk/Znacka/Timex-302/Timex-SL-Series-Automatic

: http://www.timestore.sk/Znacka/Timex-302/Timex-SL-Series

Tie prvé sú pekné,otvorené s power reserve ručičkou a tie druhé ukazujú všetko čo sa týka času,rok,mesiac,deň,dátum... to má skutočne málo hodiniek. čo vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridu mi dost preplnene a neprehladne... A ten strojcek neviem aky ma povod, ale za tie peniaze by som volil nieco ako seiko, orient a pod.

[/quote

 

jeden týpek na youtjuub nameral dennú odchylku do 5 sekúnd čo je v pohode aj u známych značiek swiss made... orient to má okolo 25 sekúnd za den a ked sa pozrieš tu po foorach tak samé negatívne reakcie...seiko je cenovo uplne inde a kinetik nie je asi to isté ako automatik a disajnovo pre mňa nič moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nebudeš trvat na nápisu Timex, hodinky s tímto strojkem se prodávají za cca 60-70USD. Je to PRC.

 

no,tak sem stým odkazom :) ako začiatočník sa musím spýtať čo znamená označenie PRC? alebo to znamená to čo naozaj vidím a počujem... čiže "je to prc" poprípade prd :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bývá obvyklé, že se nováčci snaží číst starší vlákna, aby pochytili základy.

 

Denní odchylka bez metodiky měření je na ho*no údaj. Já u svých Bulov a ETA mám 0-1s, mudruj.

Podstatný údaj není absolutní odchylka od časového normálu, to je ta nejjednodušeji seříditelná hodnota, ale rozdíly v polohách (např 10,15,-5) a to ještě po záběhu a daném natažení, lépe dle teplot.

Druhý podstatný údaj je servisovatelnost, tj. kde a za kolik ti provedou čištění/mazání a kupř. opravu ložiska nebo výměnu kotvy.

Třetí je zbytková cena. Seiko5 ji má okolo 500-1000CZK, ty Timexy imho se štěstím za 100-200.

 

PRC - china, viz výše

 

Moje preference jsou v mém podpisu, a raději mám solidní, i když ojetinu, než PRC. Ale i to má svoje minus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bývá obvyklé, že se nováčci snaží číst starší vlákna, aby pochytili základy.

 

Denní odchylka bez metodiky měření je na ho*no údaj. Já u svých Bulov a ETA mám 0-1s, mudruj.

Podstatný údaj není absolutní odchylka od časového normálu, to je ta nejjednodušeji seříditelná hodnota, ale rozdíly v polohách (např 10,15,-5) a to ještě po záběhu a daném natažení, lépe dle teplot.

Druhý podstatný údaj je servisovatelnost, tj. kde a za kolik ti provedou čištění/mazání a kupř. opravu ložiska nebo výměnu kotvy.

Třetí je zbytková cena. Seiko5 ji má okolo 500-1000CZK, ty Timexy imho se štěstím za 100-200.

 

PRC - china, viz výše

 

Moje preference jsou v mém podpisu, a raději mám solidní, i když ojetinu, než PRC. Ale i to má svoje minus.

 

Timex je niečo ako Citizen len američan ak dobre viem...proste je všade tak ten servis by nemal byť problém a ani cena. "Zbytková cena" čoho presne??? Inak kamarát má longines hydro. a nameral 2sec dennú a 12 sec týždennú odchýlku tie automaty sú už na inej úrovni...aspoň teda cenovo :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Timex je niečo ako Citizen len američan ak dobre viem...proste je všade tak ten servis by nemal byť problém a ani cena. "Zbytková cena" čoho presne??? Inak kamarát má longines hydro. a nameral 2sec dennú a 12 sec týždennú odchýlku tie automaty sú už na inej úrovni...aspoň teda cenovo :D

 

To snad ne... Citizen ma modely na ktere Timex jen zbozne vzhlizi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To snad ne... Citizen ma modely na ktere Timex jen zbozne vzhlizi...

 

nemyslel som to technicky,ale masovým predajom. Inak poznám velmi dobre citizeny. ešte pred pol rokom by som si kúpil jedny titánové eco drive,perpetual cal.,radio control,200m , safire glas...ale potom som začal čekovat swiss made a kupil som čo som kúpil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych měl srovnat ty Bulovy,co sem dal Fermuello a ty Timexy,tak Timex není v ničem lepší.Kvalita-jasně bulova,design-o ***ón bulova,vratná částka při případném prodeji-jasná bulova.

Pokud se ti ty Bulovy nelíbí,tak není co řešit.Pokud se ti líbí a jsi schopný se odprostit od datumu,což třeba mně by vůbec nevadilo,tak si myslím,že moc lepší hodinky nekoupíš,pokud trváš na tom průhledu.

Tím netvrdím,že je Timex úplný šunt,ale ta Bulova je jinde.A myslím,že ty Timexy ti budou za chvilku připadat kolotočářské,nepřehledné.

Abys nemyslel,nedělám tu fermuellovi reklamu,jen si myslím,že to je solidní nabídka.

 

Popř. zkus ještě něco pohledat,protože ty Timexy hezké opravdu nejsou...

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych měl srovnat ty Bulovy,co sem dal Fermuello a ty Timexy,tak Timex není v ničem lepší.Kvalita-jasně bulova,design-o ***ón bulova,vratná částka při případném prodeji-jasná bulova.

Pokud se ti ty Bulovy nelíbí,tak není co řešit.Pokud se ti líbí a jsi schopný se odprostit od datumu,což třeba mně by vůbec nevadilo,tak si myslím,že moc lepší hodinky nekoupíš,pokud trváš na tom průhledu.

Tím netvrdím,že je Timex úplný šunt,ale ta Bulova je jinde.A myslím,že ty Timexy ti budou za chvilku připadat kolotočářské,nepřehledné.

Abys nemyslel,nedělám tu fermuellovi reklamu,jen si myslím,že to je solidní nabídka.

 

Popř. zkus ještě něco pohledat,protože ty Timexy hezké opravdu nejsou...

 

pretože mám rád maličkosti tak sa mi páčia hodinky ktoré niečo ukazujú minimálne datum a deň ,čo si myslím sú dôležité info na deň,takže na hodinky bez dátumovky ma nenahovorí asi nikto,nech sú hocaké krásne a to fakt sú ,len...?!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď budeš mať hodinky z open hearton, tak čas zistíš, až keď sa tretíkrát pozrieš na hodinky :smile_anim:

 

možno,ale prejsť stým človek musí a ja si kupujem veci čo sa mi páčia....lenže na obrazovke je niekedy uplne niečo iné ako naživo aj ked som si vyberal naposledy a skoro pol roka surfoval na x-stránkach v predajni som zobral uplne iné. Jednoznačne vyskúšať na ruke a musí to buť "láska na prvý pohlad"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...