Přejít na obsah

Nomos Glashutte - Zurich


funf5

Doporučené příspěvky

Nomos Glashutte - Zurich Podle mého velmi povedený kousek, na zvyklosti výrobce má solidních 39,7 mm v průměru a získal letos i cenu za design. Uvnitř tiká krásně zdobený inhouse kalibr epsilon. Budu střádat a jakmile dospěji k potřebě oblekovek, tak to bude další akvizice. Jaký je váš názor na tento kousek v provedení anthrazit a kalibr epsilon vůbec? Fotogalerie je díky safimu k dispozici na fóru.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimo mainstream a inhouse to je to co mě na nich láká, ale bude to muset chvíli počkat, PRS-9 ala CAF na cestě, Nemo spěje ke konci, ale pokud si s touto dvojkou nepadnu je Zuerich na řadě. Začínám dávat dohromady informace, třeba je něco špatně a rád bych to věděl dopředu, jsou přece jen za víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Akorát se jich budeš blbě zbavovat. Nomos tady moc nefrčí, kor za tyhle prachy. Ale jinak na nich není nic, proč by měl člověk váhat - leda bys chtěl poskočit výš a za ty peníze pořídit nějaké Rolexky, což je věc, kterou bych asi udělal já, ačkoliv jsou NOMOS moje srdcovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Já si o Rolex myslím svoje... není to značka pro mě :P A co je na Rolex poskočení výš, mimo to, že je teď na fóru jaksi in?

 

Chronomag neber jako měřítko... Jsou in na celém světě už dlouhé desítky let, před kvarcovou krizí i po ní. Na tom něco bude :whistle:

 

Ale NOMOS Zurich mají taky hodně co do sebe, zajímavý strojek, zajímavě řešený samonátah, dobře vypracovaný design a není to masovka. Chybu neuděláš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chronomag neber jako měřítko... Jsou in na celém světě už dlouhé desítky let, před kvarcovou krizí i po ní. Na tom něco bude :whistle:

 

Ale NOMOS Zurich mají taky hodně co do sebe, zajímavý strojek, zajímavě řešený samonátah, dobře vypracovaný design a není to masovka. Chybu neuděláš :)

 

Ale jasně že na Rolexu něco je, o tom žádná... Dík za názory na Zurich ;)

 

Nemci oblekovky naozaj vedia a tieto hodinky sú toho žiarivým príkladom. A inhouse kaliber máš ako bonus, navyše nemá chybu ani opticky. Dizajn vychádza z filozofie Staatliches Bauhaus, čo im dáva ďalší, historický rozmer. Len tá cena :crying_anim02:

 

Bauhaus to se mi právě líbí no a cena, mohl bych mít pěkný nový Primky za stejný peníze :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ale to u skoro všech hodinek, vyjma R a PP, ne?

Mně se naopak zdá, že třeba na ebay Nmosky drží cenu dobře. Určitě srovnatelně s Longineskama a možná i Omegama.

 

 

já ti nevím.... Oriony jsem prodal s hodně velkou ztrátou.... ale možná to bylo tím samotným modelem. Tangente nebo Club by se asi prodaly za více

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

já ti nevím.... Oriony jsem prodal s hodně velkou ztrátou.... ale možná to bylo tím samotným modelem. Tangente nebo Club by se asi prodaly za více

 

Ne neprodaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...