Přejít na obsah

Nomos Glashutte - Zurich


funf5

Doporučené příspěvky

Ne neprodaly.

 

 

ty jsi na nich taky hodně tratil, že? A to jsi měl model se zadním průhledem, pokud si správně pamatuju. Přičemž zrovna tyto tmavé kluby bez data atd.. jsou absolutně dokonalé hodinky. Za tu katalogou cenu perfektní poměr cena/výkon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já ti nevím.... Oriony jsem prodal s hodně velkou ztrátou.... ale možná to bylo tím samotným modelem. Tangente nebo Club by se asi prodaly za více

 

Domnívám se, že Zurich se prodají celkem dobře.

1. Průměr 39,70mm je pro většinu lidí v pořádku.

2. Jsou to automaty.

 

Oriony mají pouze 35mm (což je pro většinu lidí málo) a ruční nátah (lidi jsou líní).

 

Zrovna ty Zurich mi přijdou prodejné dobře, ale Tada říká, že nikoliv, tak to tak asi bude :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modrá je krásná.

 

Hmmm, ta modrá má něco do sebe, přidávám ji do poolu.

 

Při prodeji nových Nomosů budeš ztrácet tak 30-40% ceny

 

Nebudu je prodávat nové, jestli vůbec, uvidím.

 

Tak ale to u skoro všech hodinek, vyjma R a PP, ne?

Mně se naopak zdá, že třeba na ebay Nmosky drží cenu dobře. Určitě srovnatelně s Longineskama a možná i Omegama.

 

Podle chrono24 nepadají úplně na hubu.

 

Kup si Nomos, když se Ti líbí. Budeš mít něco "vyjímečného" (mimo hlavní proud).

Přeci si nekoupíš "tuctovky" Rolex nebo Omega "jenom" pro ten fakt, že maj lepší resale value, když se Ti víc líbí Zurich.

 

Až tak to úplně neberu, ale prostě se mi tento model líbí. Je to podobné, proč jsem si pořídil Sinn, přes varování, že jsou to nejnudnější hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pěkně se to tu rozjelo... Obecně hodnota při prodeji je vždy otázka nabídky a poptávky v daný moment. Ano je pár značek, které si "lépe" drží hodnotu, ale nákupka nových je jednak vyšší a spolu se značkou souvisí jakési automatické zařazení majitele do nějaké škatulky. Nikdy jsem to neměl a nebudu mít rád. Ale vratím se k hodinkám, jak napsal NiG, jsou to vlastně největší Nomos a automaty. To jim v jejich kategorii oblekovek dává jistou šanci při případném prodeji. Co ten kalibr epsilon, nějaké zkušenosti, co se týká přesnosti, spolehlivosti a výdrže při delším užívání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nomos Club Automat Datum jsou vetsi, ale to je jen detail. Ja se obavam, ze tratit budes. Ale to se tyka vsech znacek krome Rolexu a relativni ztrata nebude vyssi nez u beznych znacek.

 

JJ, na Club jsem trošku zapoměl a tratíme všichni (kluk z Dallasu a pár vintage nadšenců se snad neurazí :P), nebudem si přece lhát :smile_anim: náš koníček není, jako každý jiný úplně zadarmo...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pěkně se to tu rozjelo... Obecně hodnota při prodeji je vždy otázka nabídky a poptávky v daný moment. Ano je pár značek, které si "lépe" drží hodnotu, ale nákupka nových je jednak vyšší a spolu se značkou souvisí jakési automatické zařazení majitele do nějaké škatulky. Nikdy jsem to neměl a nebudu mít rád. Ale vratím se k hodinkám, jak napsal NiG, jsou to vlastně největší Nomos a automaty. To jim v jejich kategorii oblekovek dává jistou šanci při případném prodeji. Co ten kalibr epsilon, nějaké zkušenosti, co se týká přesnosti, spolehlivosti a výdrže při delším užívání?

 

V prípade týchto hodiniek podľa mňa nie je na mieste riešiť hodnotu pri predaji. Buď sa ti páčia a chceš si ich nechať, alebo ich nekupuj. Ako som už písal vyššie, ponúkajú všetko čo majú mať "definitívne" hodinky - spracovanie, inhouse aj kus histórie. A budeš mať niečo, čo nemá každý.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

podle mě nejhezčí oblekovky vůbec a jedny z mála hodinek, které bych chtěl s bílým ciferníkem. 39,7mm je pro mě osobně dokonalá velikost.

 

na ebay se v aukci moc neobjevují, ale pokud se spokojíš s Tangente, tak těch je dost a cena použitých klesá dramaticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...