Přejít na obsah

Junghans Meister Handaufzug


MarvinX

Doporučené příspěvky

Junghans přidal do řady Meister, která volně navazuje na klasiku Max Bill z let šedesátých další docela povedený kousek, kterým jsou hodinky Junghans Meister Handaufzug. Jak už sám název nám němčinářům napovídá, jedná se o hodinky s ručním nátahem a mimostřednou vteřinovkou. Ve skutečnosti tak vznikla jakási svatá trojice hodinek z řady Meister - automaty, chronografy a nyní i manuální nátah. :)

 

Základní údaje

- Průměr pouzdra 37,7 mm

- Rozteč nožiček 20 mm

- Strojek Junghans J815.1 (via Peseux 7001) s manuálním nátahem

- Ocelové pouzdro ve variantách: ocel / žluté zlato / růžové zlato

- Sférické plastové sklíčko

- Dýnko s průhledem z minerálního skla na strojek

- Kožený řemínek (koňská kůže nebo krokodýl)

- Vodotěsnost 30m / 3 atm

 

Datum uvedení na trh: září 2012

 

Hodinky Junghans Meister Handaufzug zatím nejsou v prodeji, takže zde nemohu uvést žádné dlouhodobé zkušenosti, měl jsem možnost je zatím jen krátce vyzkoušet, takže prosím vše co dále píši berte jen jako mé prvotní dojmy z těchto hodinek.

 

Opět Junghans nezklamal, hodinky působí podobným dojmem jako všechny předchozí z řady Meister, dýchne na vás klasika minulých let, tentokrát umocněná i mimostřednou vteřinovkou, ale i přesto na mě hodinky působí moderním dojmem. Vše je výborně zpracované, nádhera = kombinace bílého číselníku, plastických indexů a zahloubení vteřinovky. Osobně se mi nejvíce líbí model s klasickým ocelovým pouzdrem a kvalitním hladkým tmavě hnědým koženým řemenem, ten nemá chybu. Zlato, zvláště to růžové v kombinaci s krokodýlem není moje krevní skupina, ale jestli patříte mezi příznivce této kombinace přijdete si na své. Opět je použito sférické plastové sklíčko, bohužel ani v tomto případě nepůjde objednat safír.

 

Další o čem bych se chtěl zmínit je strojek. Jedná se o typ J815.1 jak uvádí Junghans, ve skutečnosti to je převlečený Peseux 7001. Strojek je standardně zdobený (modřené šroubky, ženevské pruhy). Strojek má přesný chod a krásný zvuk při natahování. Moc pěkně se poslouchá a ještě pěkněji se na něj dívá a to díky průhledu z minerálního skla, kterým je opatřeno dýnko hodinek.

 

Pozor na menší rozměr hodinek, pouzdro má jen 37,7 mm, hodí se proto spíše na menší zápěstí.

post-727-035281900 1335944484.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 140
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vážení kolegové, dovoluji si vás pozvat na "Představení současné kompletní kolekce hodinek Junghans včetně předpremiéry novinek roku 2012", kterou pořádáme v Praze 15. května 2012.

Všechny hodinky si budete moci naživo prohlédnout a vyzkoušet. Více informací v samostném vláknu věnovaném této akci http://forum.chronom...na-vlastni-oci/

 

MarvinX

HODINKY-JUNGHANS.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Oloušek

MarvinX:

 

Ahoj,

 

ještě jednou moc děkujeme za pozvání na dnešní akci. Hodinky byly nádherné, perfektní místo a také jsem si skvěle pochutnala!

Na fotkách i článku pracujeme, plánujeme fotografie uvolnit k volnému využití.

 

Olie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne neco takovyho snanim na ruku!! proc az rijen? ://

 

mate nejaky podobny tip, krome frederique constant slim line? diky

 

Říjen podle plánu výroby, dřív nestihnou Meister Handaufzug vyrobit, i když podle neověřených zpráv by mohly být o něco dříve :) více v SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

...i když podle neověřených zpráv by mohly být o něco dříve :)

To budeme jedině rádi, protože vydržet do podzimu, to bude nadlidskej výkon :D

 

Našel jsem ještě jednu fotku, kde je kompletní trojka: ocel + žluté zlato + růžové zlato. A za sebe musím říct, že i to růžové zlato s krokoušem není úplně od věci ;)

 

edit: Jsem do těch hodinek ulítlej jenom já, nebo se líbí ještě někomu dalšímu???

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Vlcak: Fotečka dýnka by nebyla, myslím, že ze strany dýnka je nikdo nefotil. Jen pro představu, dýnko je prosklenné s průhledem na strojek.

 

A způsob přípevnění dýnka - závit nebo šroubky? Dík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...