Přejít na obsah

Prim 68.3


Doporučené příspěvky

Ahoj. Potřebuji poradit. Dostali se ke mě tyhle Primky. Kalibr 68.3. Na pouzdru je ve vybrání pro řemínek u stěžejky vyraženo P15 (podobně jako se značí např. pozlacení). Najde se někdo kdo by tušil co tahle značka u hodinek Prim znamená? Za odpověď předem moc děkuji. (Pokus o nafocení značky nevyšel)

post-11168-021144600 1336230784.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi. Takže pro mě vyřešeno. "P" jako pozlaceno (... možná plague) a "10" jako počet mikronů. Mrknul jsem na svoje Pižama a mám tam P 10 EL (našel jsem to až po řádném očištění pouzdra nehtem). Tak zase nevím co by mohlo být to EL. Napadá mě označení použitého postupu pozlacení (pokovení) ... ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi. Takže pro mě vyřešeno. "P" jako pozlaceno (... možná plague) a "10" jako počet mikronů. Mrknul jsem na svoje Pižama a mám tam P 10 EL (našel jsem to až po řádném očištění pouzdra nehtem). Tak zase nevím co by mohlo být to EL. Napadá mě označení použitého postupu pozlacení (pokovení) ... ???

 

"P" - ve starém katalogu Primek je pro slovo "pozlacené" používáno počeštěné slovo "plaké? (z francouzského "plaqué").

 

"EL" by pak mohla být zkratka od "elektrolyticky", neb pozlacení se provádělo v elektrolytu během procesu odborně nazývaného "galvanického pokovování".

 

Nejlepší přehled o tom, jak se to dělalo, je uveden na stranách 238-240 v referenční publikaci Jaroslava Vajsara ?Technologie výroby náramkových hodinek PRIM?. Malý úryvek jedné pasáže je v tomto vlákně o životnosti povrchových úprav (PÚ) hodinek PRIM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tyto Primky,mezi nožkami pouzdra mají také P 15. Je to pozlacení o tloušťce 15 micronů./řekl mi starší zlatník/.

Nevím co je to za typ, jsou z roku asi 1974 a je v nich kalibr 68.4.na dýnku není vůbec nic,žádné číslo a je šroubovací nerezové.

post-17556-092087700 1336412628.jpg

Upraveno uživatelem rejan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dámských s kalibrem 50 1 mám značení "PRIM PLAGUE G2". Význam dle mě zlaceno 2 gramy. Zjistím jak je to s přesunem do fora Prim. Možná by to jěště mohlo někoho zajímat.

 

Plaqué není zlato je to pokovení nějakým jiným kovem i metodou. šperky a hodinky "pozlacené "tímto způsobem se prý velmi brzy odřou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

mno, puvodni zlaceni ci pokovovani primek P20 zlatem vydrzelo dodnes.Tedy normalni noseni,ne brouseni o kamen atd.Prechodem na elektrolyticky zpusob se tloustka snizovala a tyto tloustky uz moc nevydrzely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...