Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahoj, dnes jsem na tomto fóru poprvé, tedy nevím, co už se řešilo či neřešilo...

 

Nicméně, v Číně (Beijing) jsem byl loni v květnu a nákupům "zaručeně pravých hodinek" odolal :o)

Něktré "Rolexy" byly za pár dolarů, jiné za pár desítek a některé dokonce za pár stovek.

Kvalita se lišila na první pohled a u nejlevnějších nefungovaly většinou komplikace.

Ale modely kolem sto dolarů a více vypadaly velmi slušně a kdyby je měl člověk na ruce, tak by si s nimi ostudu před většinou populace neudělal.

 

Jediné hodinky, které jsem si koupil (cenou si už nejsem jist, ale mám dojem, že to bylo kolem 10 či 15 dolarů) jsou mechanické hodinky "Chairman Mao". Tento typ se mi líbil nejvíc, jiné (levnější) byly dost odfláknuté.

Tyhle hodinky samozřejmě nenosím, je to spíše recese a úlet.

Na ciferníku je velký vůdce Mao, který kyne davům rukou (ruka se skutečně hýbe). Vteřinová ručička je ukončena červeným letadýlkem. Na pevné lunetě (snad to nazývám správně) jsou kolem dokola rudé hvězdy. Řemínek je černá imitace kůže a na zadním víčku je opět portrét vůdce.

 

Dal bych sem i fotku, ale nevím jak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem ty "hodinky" zkusil vyfotit.

Berte to jako recesi, je mi jasné, že s hodinařinou to asi nemá moc společného, ale jako suvenýr z cest je to super, ne: :o)

Jsou skvělý! Mao tou rukou kyne davům pořád, nebo jenom v každou celou, jako kukačka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem ty "hodinky" zkusil vyfotit.

Berte to jako recesi, je mi jasné, že s hodinařinou to asi nemá moc společného, ale jako suvenýr z cest je to super, ne: :o)

Jsou skvělý! Mao tou rukou kyne davům pořád, nebo jenom v každou celou, jako kukačka?

Kyne pořád a docela rychle.

 

Samozřejmě kyne jen tehdy, pokud jsou hodinky natažené a jdou. Dokonce ani velký Mao nedokáže kynout ze zastavených hodinek :o) :o) :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...