Přejít na obsah

Bogner by Junghans


MarvinX

Doporučené příspěvky

Ještě před zítřejší prezentací hodinek Junghans, na kterou jste srdečně zváni viz. vlákno o této akci http://forum.chronom...na-vlastni-oci/ si vám dovoluji představit poslední novinku letošního roku z produkce značky Junghans a tou je řada sportovních mechanických hodinek Bogner by Junghans, která vznikla ve spolupráci firmy Junghans a oděvní značky Bogner. I tyto budou 15.5. na prezentaci k vidění a vyzkoušení :)

 

K dispozici budou 4 varianty těchto hodinek:

 

Willy Chronoscope (Mechanické chronografy)

- Průměr pouzdra 44,5 mm

- Rozteč nožiček 22 mm

- Strojek Junghans J880.1 (via eta 7750 Valjoux) s chronografem

- Ocelové pouzdro

- Luminiscenční ručky

- Safírové sklíčko

- Dýnko s průhledem z minerálního skla na strojek

- Kožený řemínek z krokodýlí kůže nebo ocelový tah

- Vodotěsnost 100m / 10atm

- Hlavní charakteristika: Opravdové mačo hodinky, velký průměr, robustní, nepřehlédnutelné, nevhodné pro útlejší jedince, hrozí převažování těla na stranu s hodinkami!!! Robustní jedince budou naopak příjemně vyvažovat.

 

Datum uvedení na trh: červenec 2012

 

 

Willy Automatic 42

- Průměr pouzdra 41,8 mm

- Rozteč nožiček 22 mm

- Strojek Junghans J800.1 (via eta 2824), centrální vteřinovka, datum

- Ocelové pouzdro

- Luminiscenční ručky

- Safírové sklíčko

- Dýnko s průhledem z minerálního skla na strojek

- Kožený řemínek z krokodýlí kůže nebo ocelový tah

- Vodotěsnost 100m / 10atm

 

Datum uvedení na trh: červenec 2012

 

 

Willy Automatic 38

- Průměr pouzdra 38 mm

- Rozteč nožiček 20 mm

- Strojek Junghans J800.1 (via eta 2824), centrální vteřinovka, datum

- Ocelové pouzdro

- Luminiscenční ručky

- Safírové sklíčko

- Dýnko s průhledem z minerálního skla na strojek

- Kožený řemínek z krokodýlí kůže nebo ocelový tah

- Vodotěsnost 100m / 10atm

 

Datum uvedení na trh: červenec 2012

 

 

Willy Blue Automatic

- Průměr pouzdra 41,8 mm

- Rozteč nožiček 22 mm

- Strojek Junghans J800.1 (via eta 2824), centrální vteřinovka bez datumu

- Ocelové pouzdro

- Otočná luneta

- Luminiscenční ručky a indexy

- Safírové sklíčko

- Dýnko s průhledem z minerálního skla na strojek

- Ocelový tah

- Vodotěsnost 100m / 10atm

 

Datum uvedení na trh: září 2012

post-727-096443800 1337008260.jpg

post-727-062227900 1337008266.jpg

post-727-050098300 1337008272.jpg

post-727-008823100 1337008279.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stoprocentní souhlas s Nigem. To B je opravdu nehezké (vida, před zítřejší prezentací volím diplomatické výrazivo :-). Tak trochu mne, právě v případě této značky, napadá, že to je možná potřebou sebeprezentace návrháře, namísto preference designu výrobku. Nemusím asi nikomu napovídat, že za pojmem design výrobku stojí Max Bill, a jeho funkcionalistická kreace (IMHO dokonalá). Snad ještě jedna paralela - mohlo to dopadnout i hůř. Vzpomeňme jenom na obludná loga na cifernících MPM vzniknuvší při spolupráci s módním "guru" JK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To B je logo značky Bogner http://www.bogner.com/en/#!/Main a být tam asi musí. Jsem zvědavý jak na vás bude B na ciferníku působit až je uvidíte na vlastní oči, protože v reálu je B na cirernících mnohem méně výrazné než na fotkách.

 

NIGHTinGALE: Já jsem rád, že Willy Blue nemá datumovku, nechybí mi tam a ještě raději bych byl, kdyby to byl manuální nátah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ta oranžová je hodně provokativní, ale vyčnívá z davu. Jsou dost drsné.

 

Asi nebudu úplně souhlasit, třeba tyhle mi, myslím, slušely.

 

Olie

 

post-3335-070345000 1341446506.jpg

 

Upraveno uživatelem voyageusedutemps
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Po zhruba roce bych rád oživil toto vlákno věnované hodinkám, které vznikají ve spolupráci firmy Junghans a pana Willyho Bognera. Důvodem k oživení jsou letošní novinky v kolekci Bogner by Junghans, které bych zde rád představil. Konkrétně se jedná o modely Junghans 027/4377 Willy Automatic a Junghans 027/4363 Willy Chronoscope.

 

Hlavní vlastnosti nových modelů hodinek Bogner by Junghans jsou stejné jako u ostatních modelů, liší se hlavně v povrchové úpravě hodinek a luminiscenci. Povrchová úprava je obou modelů stejná, matná černá barva v PVD provedení, což není až tak neobvyklé, ale samotná ocel pouzdra hodinek i tahu se před nanesením barvy jemně brousí, takže výsledný efekt je docela zajímavý, hodinky nejsou na omak hladké, ale sametově drsné, povrch působí spíše titanově než ocelově. Je to docela neobvyklé řešení, se kterým se příliš často nesetkávám. Tento efekt je doplněný ještě zajímavou luminiscenční barvou, u modelu 027/4377 (automaty) je barva zelená, u modelu 027/4363 (chrona) nádherně modrá, u obou modelů je výrazně svítivá. Musím přiznat, že osobně mě hodinky z této řady moc neoslovili, dost mi tam vadí to výrazné B na ciferníku, ale u těchto dvou modelů bych jim to díky barvě a provedení pouzdra a tahu a luminiscenci snad i odpustil. :)

 

Detailní info o modelech:

 

027/4377 http://hodinky-junghans.cz/bogner-by-junghans-willy-automatic/5010013-junghans-0274377-willy-automatic-4000897389291.html

027/4363 http://hodinky-junghans.cz/novinky-junghans-2013/5010019-junghans-0274363-willy-chronoscope-4000897389284.html

post-727-0-20093300-1376937828_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po 4 týdnech...

No já nevím, jestli je to dobrý nápad.  :blink:

To si mám jako začít šetřit na sportovní verzi Junghansů?

Toto bych si uměl představit na hřišti s dětmi a na jiné outdoorové aktivity.

http://www.bogner.com/de-at/herren/schuhe-accessoires/uhren/uhr-willy-automatic-42-mm-silver-black-40743.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...