Přejít na obsah

Fotka
* * * - - 2 Hlasů

Nové přírůstky do kapsy

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
380 odpovědí na toto téma

#1 kutilprim

kutilprim

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 468 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:HK
  • Fanoušek značky:Všechno možné a hodinky PRIM

Publikováno 14.květen.2012 - 18:09

Zdá se mi, že poslední dobou je tato sekce na bodu, kdy se tu už nic neděje. Občas sem nějaký nováček hodí gigantické fotky hodinek, které chce ocenit, aby je mohl následně speněžit. No, prostě chce to tu trochu oživit. Pokud by se chtěl někdo pochlubit novým přírůstkem do sbírky, tak toto vlákno je tu právě na to. A podotýkám, že hodinky na chlubení nemusí být ty nejlepší a nejdražší, ale prostě ty co vám udělaly radost, ať už jsou v jakémkoliv stavu :clap: .
  • 0

#2 NIGHTinGALE

NIGHTinGALE

ETERNAL

• Member_50
  • 7 455 příspěvků(y)
  • Bydlí:země Oz ;o)

Publikováno 14.květen.2012 - 18:22

Počítá se to? :)
Rezerva chodu přes dva dny a jdou minutu do plusu :)

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  1.JPG   338,58K   2 Počet stažení

• 0
Dickens si prohlížel záhyby černého pláště, který halil Poeovy ruce. Poe z nich s úsměvem vytáhl černou kočku.
„Pro jednoho z našich hostů.“
„A pro ty ostatní?“
Poe se opět rozkošnicky usmál. „Předčasný pohřeb?“

#3 Dantechno

Dantechno

Vycucjogurt od vedle

• Member_50
  • 9 095 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ano
  • Fanoušek značky:Přikázaný směr jízdy

Publikováno 14.květen.2012 - 18:23

Nigu, Antichoc - Neznamena to Anticokolada? :D
  • 0

Seiko.jpg          244egw6.jpg         https://www.instagram.com/jelenihlen/

#4 NIGHTinGALE

NIGHTinGALE

ETERNAL

• Member_50
  • 7 455 příspěvků(y)
  • Bydlí:země Oz ;o)

Publikováno 14.květen.2012 - 18:28

Dane, to je zámek od Fazerovýho pásu cudnosti.
Jestli chceš, za pětikilo ti ho prodám. A čokoládu přidám zdarma :)
  • 0
Dickens si prohlížel záhyby černého pláště, který halil Poeovy ruce. Poe z nich s úsměvem vytáhl černou kočku.
„Pro jednoho z našich hostů.“
„A pro ty ostatní?“
Poe se opět rozkošnicky usmál. „Předčasný pohřeb?“

#5 Dr.Gaga

Dr.Gaga

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 385 příspěvků(y)
  • Bydlí:Prague
  • Fanoušek značky:Přítelkyně, hudba, hodinky, foto.

Publikováno 14.květen.2012 - 19:15

Taky se pochlubím novým přírůstkem - dostal jsem 3, ale vintage je jenom 1. Asi se časem pochlubím celou sbírkou...

No, už jsem to psal do Obecné diskuze o hodinkách, ale tam praví vintage-fajnšmekři nechodí! Takže kopíruji sem:

Štěstí se na mě zasmálo a to tak, že pořádně. V první řadě se omlouvám za mizerné fotky, fotil jsem jenom tady na stole v rychlosti.

Jak to vlastně bylo? Můj profesor zde ve Švédsku ví, že jsem hodinkový guru a že to doho i trochu dělám. Pochlubil se se mnou jednomu němci z pinkpongového klubu, ve kterém oba hrají. A němec řekl, že se mu válí doma nějaké hodinky, tak že mi to posílá, že to stejně nefunguje. Už mě trochu překvapilo, když mi profesor hlásil do telefonu značky hodinek, které se mu zatím jen tak válely v batohu bez jakéhokoliv obalu. Myslel jsem, že to jsou padělky. Jaké bylo moje nadšení posléze, když mi profesor jen tak strčil do hrsti tři stříbrné miláčky:

1) Swatch chronograf - trojitý s datumem. Nejde, má zřejmě vybitou baterku. A přetržený tah.
2) Longines Conquest VHP Perpetual Calendar - raritní Longines z roku 2002, již se nevyrábí. Termokompenzace a perpetual date! Quartz strojek dotažený do dokonalosti - to nejlepší, co mohu z Quartzu mít... Vybitá baterka, jinak v pořádku - ale dost opoužívané, škrábanec na safíru
3) Fabre-Leuba - Deep Blue date - nejlepší na konec. Neuvěřitelně vzácné hodinky z 60. let!!! Automat, vodotěsné - šroubovací korunka, spíš takové polopotápky s otočnou lunetou. Tyhle hodinky jsou luxus a totální rarita. Bohužel nejdou - ty pujdou asi k mechanovi. Ty si nechám do sbírky svých vintage hodinek!

Úžasné! Dostal jsem stipendium v podobě hodinek. :-)
  • 0
10690156_667541600032746_168441490903499

#6 Rs.

Rs.

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 498 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 14.květen.2012 - 20:38

Kapesky nafocené nemám, ale tohle jsem seskládal naposledy. Původně jsem z nich byl zklamaný protože je v nich pouze ETA a moc se k světu neměly, ale po vyčištění ožily a za poslední týden dělají méně než +30 sec. Dobře jsem se s nimi pobavil, protože jsem si říkal, že obyčejnou ETU poskládám z paměti a mechanismus datumu jsem předělával 3x ... Ujetá datumovka se po standadním překlapnutí srovnala, fotka je těsně po poskládání. Ještě je potřeba posunout rafičky, nějak jsem se ze změnou datumu trefil na 23:20. Samotný mechanismus okamžité změny je udělaný tak, že excentr natahuje cca 3 hodiny vypouštěcí páku s pružinou a zub na excetru to najednou vypustí, takže to má zvuk jak vystřelovací nůž.
Byl to hezký zvyk, dávat prestižního národního výrobce jako věrnostní odměnu ... i když v té době H už vlastní kalibry prakticky nevyráběl.
Přiložený soubor  thin1.jpg   147,23K   2 Počet stažení
Hamilton Thin-o-matic cal 64 (694, ETA 2452)
10-years award watch
ETA 2452, cca 1965, 17J

Features
automatic, sweep second, date: set by changing 21-24h

Data
11.5''', Dm= 25.6mm, Do= 26.0mm
H= 5.3mm
F= 1.4mm
T= 1.9mm
f = 18000 A/h
power reserve 42h
  • 0
reference ebay: r_stekly, aukro: r_stekly, sbírám Bulova, Hamilton, Illinois, Rado, mám rád čistě konstruované designové věci.

#7 Radim01

Radim01

Učedník

• Member_50
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 17.květen.2012 - 12:30

Počítá se to? :)
Rezerva chodu přes dva dny a jdou minutu do plusu :)

...tak tohle je ten "časový zámek" o kterém píší na poště... :-)))
  • 0

#8 B.F.G.

B.F.G.

• Member_50
  • 3 857 příspěvků(y)
  • Bydlí:město Bé
  • Fanoušek značky:Steinhart

Publikováno 28.květen.2012 - 21:50

Tak já tady mám pár hodin z krabice, jak jim říkám :) Ty první dvoje jsou ještě ve stavu jak byly po koupi, Movada jsou už léta vyléčená.

Přiložený soubor (y)

• 0
Fortuna nimium quem fovet, stultum facit.

#9 Jay Doll

Jay Doll

Člen, co neumí odvyknout od hodinek ˁ˚ᴥ˚ˀ

• Member_50
  • 4 983 příspěvků(y)
  • Bydlí:Prague
  • Fanoušek značky:Watches

Publikováno 28.květen.2012 - 22:00

Sorry za OT, ten dlouhý název vlákna se nedá ani zobrazit. Maličko to upravím
  • 0

#10 kutilprim

kutilprim

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 468 příspěvků(y)

Publikováno 28.květen.2012 - 22:23

Pěkné hodinky , ty Movado mají krásný strojek, určitě jdou i přesně. Taky něco přidám, jenom si musím udělat čas a něco vyfotit.
  • 0

#11 kutilprim

kutilprim

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 468 příspěvků(y)

Publikováno 28.květen.2012 - 22:25

Sorry za OT, ten dlouhý název vlákna se nedá ani zobrazit. Maličko to upravím

To je v pohodě, takhle je to lepší, než před tím.
  • 0

#12 B.F.G.

B.F.G.

• Member_50
  • 3 857 příspěvků(y)
  • Bydlí:město Bé
  • Fanoušek značky:Steinhart

Publikováno 28.květen.2012 - 23:03

Pěkné hodinky , ty Movado mají krásný strojek, určitě jdou i přesně. Taky něco přidám, jenom si musím udělat čas a něco vyfotit.

Jj Movada jsou určitě zajímavé. Taky cena, byly za 500,Kč z Aukra :)
  • 0
Fortuna nimium quem fovet, stultum facit.

#13 Javert

Javert

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 421 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Staré krásné věci

Publikováno 31.květen.2012 - 15:50

I já se pochlubím se svou troškou, kterou jsem nedávno získal:

1. Stříbrné kapesní hodinky Vigilant, které ještě čeká renovace. Bohužel jim chybí korunka a mám problém s jedním kolečkem, kterému chybí ozubení, takže nejdou natáhnout. Jedná se o kolečko, které je na jakémsi "vahadle". Rozměry mohu poslat. Kdyby někdo z vás měl přebytečné kolečko, koupím. Sehnat ručičky a sklíčko by měl být problém nejmenší.Hodinky mají nádherné gravírování, takže se těším, až budou po renovaci a já je vytáhnu do společnosti.
Přiložený soubor  P1130571.JPG   87,01K   3 Počet stažení Přiložený soubor  P1130572.JPG   71,57K   2 Počet stažení Přiložený soubor  P1130574.JPG   86,34K   2 Počet stažení Přiložený soubor  P1130576.JPG   76,81K   2 Počet stažení

2. Stříbrné Longines. Pěkné hodinky, kterým k dokonalosti chybí 100% stav ciferníku a 100% stav pouzdra, přesto jsou funkční a parádu ještě udělají.

Přiložený soubor  P1130563.JPG   60,92K   2 Počet stažení Přiložený soubor  P1130564.JPG   69,94K   2 Počet staženíPřiložený soubor  P1130565.JPG   75,57K   2 Počet stažení Přiložený soubor  P1130566.JPG   73,58K   2 Počet stažení Přiložený soubor  P1130567.JPG   75,28K   2 Počet stažení Přiložený soubor  P1130568.JPG   90,59K   3 Počet stažení

3. Stříbrné hodniky, jejichž výrobce by měl být, dle značení na ciferníku, Johann Jorgo. Podle mě opravdu zajímavé hodinky, které také čeká renovace. Ciferník není v 100% stavu, je vidět drobná prasklina. Chybí jim korunka, kterou musím sehnat i s hřídelkou. Stejně tak musím sehnat ráfek na sklíčko, takže to bude běh na dlouhou trať. Každopádně se budu snažit je nechat uvést do funkčního stavu.

Přiložený soubor  P1130580.JPG   76,66K   3 Počet stažení Přiložený soubor  P1130582.JPG   71,75K   2 Počet stažení Přiložený soubor  P1130583.JPG   74,51K   2 Počet stažení Přiložený soubor  P1130587.JPG   88,07K   2 Počet stažení Přiložený soubor  P1130591.JPG   90,22K   2 Počet stažení

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od Javert: 31.květen.2012 - 15:57

• 0

#14 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 056 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 31.květen.2012 - 17:39

Hmm, moc hezké kousky. Stříbrné hodinky jsou podle mě ze všech nejhezčí. Zkus z těch hodinek Vigilant vypreparovat to bezzubý kolečko a pak ho detailně vyfoť a změř, určitě ho někdo mít bude, sám mám doma krabici koleček, ať se mám čeho chytit...
Longines jsou hodně staré (jestli internetové databáze nekecají, tak jsou z roku 1885!), no a ty od hodináře Jorga jsou s největší pravděpodobností vyrobené firmou Tavannes.

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od Karlos: 31.květen.2012 - 17:44

• 0

HodinkY dnes dorazilY.

Koho - mě

Komu - mně

#15 kutilprim

kutilprim

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 468 příspěvků(y)

Publikováno 31.květen.2012 - 18:36

Pěkné kousky :clap: . To kolečko bych možná taky našel, možná i vrak strojku.
  • 0

#16 Javert

Javert

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 31.květen.2012 - 21:43

Dávám tedy do placu rozměry kolečka:

průměr 7 mm, průměr vnitřní dírky 2 mm, šířka 0,5 mm, zubů 26

Přiložený soubor  P1130598.JPG   86,48K   2 Počet stažení

Přiložený soubor  P1130605.JPG   51,23K   2 Počet stažení

Stejně tak by se hodila i hřídelka s korunkou. Ovšem nevím, jaká hřídelka by tam měla být. Vrak strojku by tedy byl fajn. Ale budu rád i za to kolečko. Díky pánové, že se podíváte. Posted Image
  • 0

#17 Javert

Javert

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 31.květen.2012 - 21:44

Hmm, moc hezké kousky. Stříbrné hodinky jsou podle mě ze všech nejhezčí. Zkus z těch hodinek Vigilant vypreparovat to bezzubý kolečko a pak ho detailně vyfoť a změř, určitě ho někdo mít bude, sám mám doma krabici koleček, ať se mám čeho chytit...
Longines jsou hodně staré (jestli internetové databáze nekecají, tak jsou z roku 1885!), no a ty od hodináře Jorga jsou s největší pravděpodobností vyrobené firmou Tavannes.

Díky Ti za informace! Hodíš mi, prosím, odkaz na ty internetové databáze?
  • 0

#18 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 056 příspěvků(y)

Publikováno 31.květen.2012 - 22:07

Do internetového vyhledávače zadej Longines serial number a pak už si stačí jen vybrat.
  • 0

HodinkY dnes dorazilY.

Koho - mě

Komu - mně

#19 kutilprim

kutilprim

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 468 příspěvků(y)

Publikováno 1.červen.2012 - 10:27

Tak jsem prošel zásoby dílů co mám, ale stejné kolečko jsem nenašel :sad01_anim: . Když seděl průměr, tak zas neseděl počet zubů a tak podobně.
  • 1

#20 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 056 příspěvků(y)

Publikováno 1.červen.2012 - 14:16

A ani já bohužel nemám.
  • 0

HodinkY dnes dorazilY.