Přejít na obsah

Seiko Sportura (nebo alternativa)


Commander

Doporučené příspěvky

Dobry den,

 

tak jsem zase nekolik noci nespal a procital chronomag. Jsem pred koupi svych prvni drazsich hodinek (timex to jistil) a prozivam dilema a muka. Chtel jsem sportovnejsi, nejlepe tmave (nebo nejak zajimaveji resene - ne pouze stribrne), s datumem, na plavani a idealne alespon stopky. Chci rucickove, z displaye jsem jiz vyrostl. Nicmene jsem nevyrostl z quartzu. Mechaniky uznavam, a jednou... jedou si je urcite poridim. Ale bohuzel na ty Orisy F1 ani Carrery nemam.

 

Zatim jsem vybral Seika sportury, ktere se mi moc libi. Nicmene kazdy model ma neco do sebe, a neco mi vadi, chtelo by to nejak skloubit :)

 

1) Seiko sportura SNA 749

SNA749P1.jpg

 

2) Seiko spurtura SNA 595

SNA595P1.jpg

 

 

Osobne mi elegantnejsi prijdou druhe, prvni sedi lepe na ruce. Prvni maji nejaky kaucokovy tah, a to je zasadni "problem". Netusim, co mohu od takove veci ocekavat. Videl jsem kaucukove ktere maji sponu jako kovove, ale tenhle ma pouze takovy ten zobacek, a prijde mi to dost neprakticke, ze se budu ruzne zasekavat atd, protoze i kdyz zastrcim konec do spony tak mirne vycuhuje. Je fakt, ze pro hodinky ktere se budu snazit sundavat co nejmene a jine mit nebudu je mozna pohodlnejsi nez kov. Na druhou stranu se bojim plandani kovoveho tahu, jelikoz kdyz mi natece ruka (cviceni atd) tak me mohou skrtit atd.. pri jizde na kole pry dost mlati... Dalsi vec je, ze ten kovovy tah mi prijde elegantnejsi napriklad ke kosili. Jak to tak pisu vypada to at si koupim druhe, jenze vsichni z meho okoli rikaji ze des, a ze ty prvni jsou lepsi. Jsem zoufaly. Ma zde nekdo tyto (asi jsem naivni ze?)? Popripadne zkusenosti/doporuceni/alternativa? Cenove bych se chtel vejit pres internet do 10 000.-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Mno u toho se zase bojím že bude smrdět, a navíc v reálu se mi tento řemen vůbec nelíbí

Zase mi připadá černá luneta a černé indexy mnohem hezčí. S červenou barvou je to moc cirkusové.:( Stačí červené ručky IMHO. A kůže bych se nebál, vypadá solidně, má větrání a je podšitá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den,

 

tak jsem zase nekolik noci nespal a procital chronomag. Jsem pred koupi svych prvni drazsich hodinek (timex to jistil) a prozivam dilema a muka. Chtel jsem sportovnejsi, nejlepe tmave (nebo nejak zajimaveji resene - ne pouze stribrne), s datumem, na plavani a idealne alespon stopky. Chci rucickove, z displaye jsem jiz vyrostl. Nicmene jsem nevyrostl z quartzu. Mechaniky uznavam, a jednou... jedou si je urcite poridim. Ale bohuzel na ty Orisy F1 ani Carrery nemam.

 

Zatim jsem vybral Seika sportury, ktere se mi moc libi. Nicmene kazdy model ma neco do sebe, a neco mi vadi, chtelo by to nejak skloubit :)

 

1) Seiko sportura SNA 749

http://www.altro.cz/altro/gifs/seiko/big/SNA749P1.jpg

 

2) Seiko spurtura SNA 595

http://www.altro.cz/altro/gifs/seiko/big/SNA595P1.jpg

 

 

Osobne mi elegantnejsi prijdou druhe, prvni sedi lepe na ruce. Prvni maji nejaky kaucokovy tah, a to je zasadni "problem". Netusim, co mohu od takove veci ocekavat. Videl jsem kaucukove ktere maji sponu jako kovove, ale tenhle ma pouze takovy ten zobacek, a prijde mi to dost neprakticke, ze se budu ruzne zasekavat atd, protoze i kdyz zastrcim konec do spony tak mirne vycuhuje. Je fakt, ze pro hodinky ktere se budu snazit sundavat co nejmene a jine mit nebudu je mozna pohodlnejsi nez kov. Na druhou stranu se bojim plandani kovoveho tahu, jelikoz kdyz mi natece ruka (cviceni atd) tak me mohou skrtit atd.. pri jizde na kole pry dost mlati... Dalsi vec je, ze ten kovovy tah mi prijde elegantnejsi napriklad ke kosili. Jak to tak pisu vypada to at si koupim druhe, jenze vsichni z meho okoli rikaji ze des, a ze ty prvni jsou lepsi. Jsem zoufaly. Ma zde nekdo tyto (asi jsem naivni ze?)? Popripadne zkusenosti/doporuceni/alternativa? Cenove bych se chtel vejit pres internet do 10 000.-

Před pár dny tu prodával někdo téměř nové Seiko Arctura, tak zkus ty.

Budeš mít nové hodinky za relativně málo peněz a tomu, co sháníš, se docela podobají, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty SNA XXX maji kalibr 7T62, datum přechází plynule cca od 11 do půlnoci a neví, jak dlouhý je který měsíc. Osobně se mi na 7T62 moc líbí pohyb stopkové vteřinovky "tiká" 5x za vteřinu, takže se pohybuje jako vteřinovka na mechanikách. Mám tyto SNA 411 momentálně na kůži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tyhle se ti nelíbí připadají mi super http://cgi.ebay.com/2006-SEIKO-PILOT-WORLD...1QQcmdZViewItem Zd jfk

dík za tip, me prijdou preplacane a s displejem :(

Nejlepší je vidět hodinky v reálu fotka zkresluje.Hold každý má jiný vkus já třeba nyní kupuji automaty Seiko SKZ221K1,ale ty jsi psal,že automaty nechceš :o). Ahoj jfk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi Vy mě zase donutíte koupit další časoměřič ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tyhle se ti nelíbí připadají mi super http://cgi.ebay.com/2006-SEIKO-PILOT-WORLD...1QQcmdZViewItem Zd jfk

dík za tip, me prijdou preplacane a s displejem :(

Nejlepší je vidět hodinky v reálu fotka zkresluje.Hold každý má jiný vkus já třeba nyní kupuji automaty Seiko SKZ221K1,ale ty jsi psal,že automaty nechceš :o). Ahoj jfk

Ja jsem je videl... Automaty maji samozrejme "dusi", a sel bych do nich, ale jak rikam jediny co znam a libi se mi jsou carrery a ty jsou uplne mimo rozpocet :(

Dost se mi taky libi Volmax Aviator III B, ale to jsou zase manualy, a natahovat se mi fakt nechce :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...