Přejít na obsah

Dotaz na administrátora ohledně koupě a prodeje


Doporučené příspěvky

Jsem tu nový a zaregistrovaný jen pár dnů, ale už mne to dost poznamenalo. Rád bych se proto zeptal na jednu věc, která už tady asi zazněla. Trochu mi uniká smysl půlroční registrace, abych mohl zakoupit hodinky nabízené v sekci prodej. V případě prodeje to chápu a rozumím tomu, ale jako potencionální kupec ne. Všiml jsem si, že některé nabídky jsou bez odezvy a třeba spousta zde zaregistrovaných kratší dobu by zájem měla. A je asi cílem každého, kdo tady hodinky nabízí, aby je i úspěšně prodal. Trošku mi to zavání takovým snobismem, že pokud je tu někdo zaregistrován půl roku, tak už je hoden si koupit hodinky a je na té úrovni a ona to vůbec nemusí být pravda. A člověk, který je tu pár dnů může mít k hodinkám mnohem lepší vztah než člen zaregistrovaný třeba dva roky. Moc se omlouvám, nechci se nikoho dotknout a důvod, proč to tak je jsem nikde nehledal, tak mne možná uvedete na pravou míru. Jen mne napadlo, jestli je to kvůli tomu, aby si nejprve mohli vybrat dlouholetí členi, jestli by v případě jejich nezájmu nemohli dostat možnost i ti nově zaregistrovaní. Znovu podotýkám, plně to chápu v případě prodeje. Pokud to tedy tak je a nedá se s tím nic dělat (myslím pravidla fora), je nějaká šance kontaktovat majitele nabízených hodinek jiným způsobem než přes prodejní vlákno a nechat na jeho uvážení, zda se rozhodne prodat či nikoliv a nebo je to prostě na chronomágu úplně vyloučené? Moc děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 119
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hele, důvody, proč je tu nové pravidlo fungování na fóru déle než 6 měsíců a už ne více než 50 příspěvků pro sekci nákup/prodej tu byly rozebírány opravdu důkladně, ty už sis přečíst přece musel ...

 

Ten důvod není nějaké elitářství, ale zadělávání fóra šmelinářskými šmejdy, co se nám to tu snažili zasekat svými kvalitními rychlopříspěvky ...

Nehledě na to, že pokud zde někdo funguje delší dobu, něco zde už zanechal, někdo s ním už pravděpodobně něco úspěšně zobchodoval, určitě si od něj koupíš hodinky raději než od někoho, o kom vůbec nic nevíš ...

 

To už bych ale rozebíral dávno rozebrané a opakoval dávno opakované ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

to, že si nováček nemůže založit vlákno v sekci prodej a v sekci koupím rozhodně neznamená, že by si nemohl koupit někým jiným nabízené hodinky, nebo nabídnout někomu soukromě své hodinky, v případě, že je někdo poptává. Máme tady takovou věc, říká se jí SZ. Když klineš na ikonku obálky pod avatarem každého člena, můžeš mu napsat osobní zprávu. Takto se dá komunikovat s kýmkoliv a klidně se i dohodnout na koupi/prodeji přímo s prodávajícím/kupujícím.

 

Smyslem půlročního omezení zakládání prodejních vláken je zamezit prodeji fejků a celkově pozdvihnout úroveň fóra co se týče prodeje. Nechceme tady z toho mít Aukro s 95% fejků v nabídce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To rorda a Jay Doll: Moc děkuji za rychlou odpověď, co píšete jsem samozřejmě pochopil. Pokud jste pozorně četli můj příspěvek, dvakrát jsem psal, že to naprosto chápu v případě založení Prodejního vlákna, tj. když někdo hodinky nabízí a to mohu jen pochválit, to je velmi dobře ošetřené a nemám s tím problém. Vyjádřil jsem pouze lítost nad tím, že nováček nemůže hodinky nabízené zasloužilým členem přes vlákno koupit, čímž by snad nijak nemohl zaplevelit tento server, když nic nenabízí a jen kupuje. Za navedení na SZ děkuji, ač to zní trochu neuvěřitelně, nejsem zrovna velký kamarád s PC a radši bych se vrátil do doby psacích strojů, tak mi tento podrobný návod přišel opravdu vhod. Tím pádem vím vše, co jsem potřeboval a může se to tady uzamknout. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravim, nechcem zakladat zbytocne nove vlakno, tak to pichnem sem. Nebolo by nejak mozne, aby si nadpis v inzeratoch mohli menit aj uzivatelia, ktory dany inzerat pridali a nie iba moderatori? Nemam problem poziadat o zmenu nadpisu moderatora, ale takto by sa predislo jeho zbytocnej praci, ak by si to uzivatel mohol zmenit sam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, nechcem zakladat zbytocne nove vlakno, tak to pichnem sem. Nebolo by nejak mozne, aby si nadpis v inzeratoch mohli menit aj uzivatelia, ktory dany inzerat pridali a nie iba moderatori? Nemam problem poziadat o zmenu nadpisu moderatora, ale takto by sa predislo jeho zbytocnej praci, ak by si to uzivatel mohol zmenit sam :)

 

urcite jsem proti, trebas ja bych si vsechny uskutecneny svoje inzeraty prejmenoval na polib mi, ciste z pleziru :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Zdravím zdejší členy. Připadá mi taky nesmyslné, aby "nováček" (rozuměj člen s méně než 50ti posty) nemohl reagovat v sekci prodeje.

Já jsem tu registrovaný od roku 2008 (čili téměř 8 roků), ale pro fórum jsem stále jen nováček. A to jen proto, že nespamuju témata, protože všechno, co jsem potřeboval vědět, jsem doposud na fóru našel. Už jsem tu koupil dvoje hodinky od členů, ale vždycky mi nezbylo než komunikovat přes SZ. A co až budu chtít nějaké prodat? To mám na prvních 46 témat prsknout smajlíka nebo palec nahoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicméně si přiznejme, že jsou tu někteří "tisícipříspěvkoví" členové, jejichž nezanedbatelný objem příspěvků tvoří pouze párslovný příspěvek s pochvalou typu "super", "gratuluji", "moc pěkné foto", "paráda, jako vždy", atd. Nechápu tudíž ten kousavej tón, protože smajlík nebo palec nahoru mají v tomhle případě téměř stejnou vyjadřovací schopnost jako uváděné příklady některých příspěvků :) A do odborností např. co se strojků týká si netroufám ani já po možná šesti letech na fóru.

 

Na druhou stranu ale myslím, že SZ je ideální kanál pro komunikaci s prodejci, takže nemožnost přispívat (i když ne přímo prodávat) do prodejních vláken není překážkou v případě zájmu o koupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím zdejší členy. Připadá mi taky nesmyslné, aby "nováček" (rozuměj člen s méně než 50ti posty) nemohl reagovat v sekci prodeje.

Já jsem tu registrovaný od roku 2008 (čili téměř 8 roků), ale pro fórum jsem stále jen nováček. A to jen proto, že nespamuju témata, protože všechno, co jsem potřeboval vědět, jsem doposud na fóru našel. Už jsem tu koupil dvoje hodinky od členů, ale vždycky mi nezbylo než komunikovat přes SZ. A co až budu chtít nějaké prodat? To mám na prvních 46 témat prsknout smajlíka nebo palec nahoru?

A čim bys chtěl do těch vláken reagovat? Všichni používaj SZ, samozřejmě.

 Pokud ti místní pravidla vaděj, asi sem nemusíš chodit a můžeš prodávat na aukru, žejo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasika. Sosáš vědomosti, kupuješ, využíváš fórum ve svůj prospěch, ale sám ničím nepřispěješ. Co takhle recenze, nějaké fotky... 

Až budu mít k recenzi něco, co tu ještě není, rád to udělám. Zatím však nemám nic, co by tu už nebylo. A plevelit vlákna bezduchými příspěvky není můj styl. Ano, tady sosám, protože mě to zajímá, avšak v oboru hodinek jsem laik. V jiném oboru přispívám a sosají zase jiní. A nikdo jim to nevyčítá...

No a mám další post... Třeba to časem na tu padesátku dotáhnu. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jakém oboru přispíváš? Možná se tady někomu hodí tvé vědomosti a rozproudí se diskuze ;)

No jestli IT, virtualizace a tak podobně někoho zajímá, tak možná jo. Ale taková diskuse zrovna tady - při zdejší "přísnosti" :notworthy:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...