Přejít na obsah

Paypal


Doporučené příspěvky

ahoj,

 

prosím o radu s paypal účtem. Z mého aktuálního paypal účtu jsem dosud platil pouze po předchozím dobití převodem ze svého bankovního účtu.

Nyní už mám jinou platební kartu a chtěl jsem tedy začít platit s ní, kartu jsem zaevidoval, proběhla taková ta konfirmace pomocí stržení a vrácení padesáti koruny. No a chtěl jsem provést první platbu a neuspěl jsem.. hned při zadání platby to po mě chce takové ty kontrolní ověřovací odpovědi, jakože jaký je můj nejoblíbnější králík a který spisovatel je pro mě bůh... takové ty otázky, které jsem zapomněl okamžitě, co jsem si ten nový účet zřídil... pamatuji si sotva jednu správnou odpověď a oni chtěj aspoň dvě..

 

1) to je normální, že když chci platit z ověřené karty, že musím ještě odpovídat na tyhle ověřovací otázky ? nebo to je jenom poprvé ?

 

2) tušíte, jak si na paypalu zažádat o opravu/znovunastavení? v helpu jsou akorát nápovědy na zapomenutí přihlašovacího hesla, což není ono a pro řešení dalších otázek jsem našel pouze telefon, kam si mám v angličtině zavolat.. což je pro mě řešení pouze v nouzi nejvyšší..

 

přinejhorším zůstanu u dobíjení z účtu, koukám, že už mají už i účet přímo ve spořce, ale bez těch kontrolních otázek si nepřenastavím ani heslo apod... :-(

 

díky

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 160
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Normální to určitě není- přes PayPal platím skoro 6 let pouze a jenom z karty (tu jsem i asi 3x měnil při změně účtu) a nikdy po mně kontrolní otázky nechtěli. Klasicky jsem potvrdil kartu způsobem jak jsi psal a poté už jsem mohl platit bez jakýchkoliv limitů- respektive podle limitů mojí karty. Být tebou bych je zkusil zkontaktovat přes zprávu. Nechat se omezovat pouze dobíjením z účtu mi přijde nepraktický a hlavně zbytečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skontroluj certifikat toho servera, ale pride mi to ako podvrhnuty server. Pytat od teba naraz viac ako jednu kontrolnu otazku, to je typicke modus operandi takychto nepravych serverov.

 

To mi nepříjde, server je v pohodě, přihlášený jsem správně, otravuje mě to až u platby.. asi jsem byl vyhodnocen jako nějak podezřelý... nicméně přes noc dobito převodem z účtu a dneska zaplaceno.. zkusím jim poslat zprávu, ale nejsem si jist, zdali takováto věc půjde opravit bez telefonátu..

 

dneska už aby se jeden z těch všech hesel, pinů a přístupů docela zbláznil... :-o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Kluci dotaz, daj se nějak poslat peníze kámošovi bez poplatku? Bylo by to z mýho paypalu cca 600 GBP. Píše mi to tam že bych platil snad 20 GBP poplatek, i když jsem tam dal jako gift.

 

EDIT: koukám, že by tohle vlákno mohlo být v ostatní diskuzi, né o hodinkách...

Upraveno uživatelem Horhe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci dotaz, daj se nějak poslat peníze kámošovi bez poplatku? Bylo by to z mýho paypalu cca 600 GBP. Píše mi to tam že bych platil snad 20 GBP poplatek, i když jsem tam dal jako gift.

 

EDIT: koukám, že by tohle vlákno mohlo být v ostatní diskuzi, né o hodinkách...

ty 3,5 procenta poplatku se mi zdají ještě ok, já jsem tuhle platil za 150 ? poplatek 6,90 ?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A z čeho si myslíš, že paypal žije?

z poplatků, kde něco garantuje, ty procenta udělaj dost. u převodů bez jakékoli garance, navíc mezi účty na PP bych poplatky nečekal. Stejně jako v bance

 

ahoj, nedalo. jediny, co se da, ze to posles ze svyho paypal balance, pak je mensi ten poplatek, ale musis mit nabitej ucet. pak ti zbyva western union, ten ale neni o moc levnejsi rekl bych - nebo bank wire, ale to je zas tak tri ctyri dny do UK..

Už jsem to našel, akorát tomu zatím moc nerozumím. Těch 20 GBP to po mně chce, když bych platil kartou, když z účtu, nebo paypal balance, tak by to mělo být zdarma. Měl jsem strach pokračovat, abych zbytečně nevyhodil 600. 

Snad ten PP účet půjde z BÚ nadotovat rychle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže bez poplatku to jde. Musí bejt nabitej účet. Účet se dá dobít okamžitě:

 

1. Na stránce https://www.paypal-dobijeni.cz označíte svou banku a částku, kterou by ste chteli převést na svůj PayPal účet.
2. Přihlásíte se do systému PayPal k potvrzení Vaší totožnosti a ověření údajů.
3. Na následující straně zkontrolujete, zda jsou všechny zadané údaje správné.
4. Dokončíte převod ze své banky podle zobrazených pokynů.
a. Pokud máte bankovní účet v Komerční Bance nebo Raiffeisenbank, budou údaje potřebné k převodu automaticky uvedeny v převodním příkaze na stránce banky.
b. V případě České Spořitelny, ČSOB, Unicredit Bank, Sberbank, GE Money Bank, Fio banka , mBank , air bank, ZUNO a Equa bank Vám budou zobrazeny údaje potřebné k převodu. Tyto údaje musíte uvést do převodního příkazu na stránce své banky.
5. Peníze za několik minut přijdou na Váš PayPal účet, v některých případech až po 4 hodinách.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím převodem GBP je to složitější. Jak už zde bylo napsáno - pokud se mají peníze strhnout z karty, tak PayPal za to karetní společnosti něco zaplatí, tedy nemůže převést peníze zdarma.
Něco jiného je to u dobití převodem na účet (PayPal má účet u Unicredit Bank, ale přes zmíněný odkaz lze dobít i přes účty u jiných bank, jen si nejsem moc jist, jak moc je to bezpečné, asi to není služba přímo ve vlastnictví PayPalu).

V případě převodu na účet ale musíš dobíjet v českých korunách a když budeš chtít provést převod v GBP, tak se to přepočte kurzem PayPalu, který je docela špatný - takže nějakých 20 liber poplatek za převod bude nic, proti kurzové marži u osmi set liber. Další problém je v tom, že ten, komu peníze pošleš, bude řešit výběr z PayPalu na svůj účet.

 

U takhle velké částky, bych už opravdu volil raději nějakou devizovou společnost - http://trhy.mesec.cz/clanky/prisnejsi-podminky-procistily-trh-devizovych-spolecnosti-nektere-neprezily/ . I když převod do UK asi nebude zdarma, tak na kurzové marži ušetříš mnohem více (doporučuji volit převod typu OUR za paušál).

Pak jsou ještě další společnosti jako TransferWise https://transferwise.com/ , s tou ale nemám žádnou osobní zkušenost. Navíc neumí české koruny, tak bys musel volit nějakou složitou konstrukci typu přes devizovku (např. Easychange.cz, nebo jejich "light" službu Europlatba.cz) poslat eura na transferwise (výhoda je, že poslat eura umí Easychange zcela zdarma a s marží cca 7 haléřů na 1 euru ke středu) a následně je přes Transferwise konvertovat na GBP a poslat do UK. Je to ale takové drbání se pravou rukou za levým uchem.

Ještě lepší varianta by byla, domluvit se s příjemcem na převodu EUR místo GBP. Eura do UK přes Easychange převedeš zdarma a dobrým kurzem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím převodem GBP je to složitější. Jak už zde bylo napsáno - pokud se mají peníze strhnout z karty, tak PayPal za to karetní společnosti něco zaplatí, tedy nemůže převést peníze zdarma.

Něco jiného je to u dobití převodem na účet (PayPal má účet u Unicredit Bank, ale přes zmíněný odkaz lze dobít i přes účty u jiných bank, jen si nejsem moc jist, jak moc je to bezpečné, asi to není služba přímo ve vlastnictví PayPalu).

V případě převodu na účet ale musíš dobíjet v českých korunách a když budeš chtít provést převod v GBP, tak se to přepočte kurzem PayPalu, který je docela špatný - takže nějakých 20 liber poplatek za převod bude nic, proti kurzové marži u osmi set liber. Další problém je v tom, že ten, komu peníze pošleš, bude řešit výběr z PayPalu na svůj účet.

 

U takhle velké částky, bych už opravdu volil raději nějakou devizovou společnost - http://trhy.mesec.cz/clanky/prisnejsi-podminky-procistily-trh-devizovych-spolecnosti-nektere-neprezily/ . I když převod do UK asi nebude zdarma, tak na kurzové marži ušetříš mnohem více (doporučuji volit převod typu OUR za paušál).

Pak jsou ještě další společnosti jako TransferWise https://transferwise.com/ , s tou ale nemám žádnou osobní zkušenost. Navíc neumí české koruny, tak bys musel volit nějakou složitou konstrukci typu přes devizovku (např. Easychange.cz, nebo jejich "light" službu Europlatba.cz) poslat eura na transferwise (výhoda je, že poslat eura umí Easychange zcela zdarma a s marží cca 7 haléřů na 1 euru ke středu) a následně je přes Transferwise konvertovat na GBP a poslat do UK. Je to ale takové drbání se pravou rukou za levým uchem.

Ještě lepší varianta by byla, domluvit se s příjemcem na převodu EUR místo GBP. Eura do UK přes Easychange převedeš zdarma a dobrým kurzem.

Díky za info.

 

Já bych tomu Truspay i věřil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patriku, vyber z PayPalu na svuj ucet uz muze resit bud podle PayPal kurzu, nebo podle kurzu svy banky. Ja stejne nechapu, kdyz to tak nehori, proc proste neposlat prachy z banky do banky..

Přesně tak. Mikropatební společnosti (kam PayPal patří) se prostě hodí na mikroplatby. Na velké částky jsou tu buď banky, nebo, když chce ušetřit, tak devizové společnosti.

 

ono to hořet bude. jde o to, že chci něco koupit na uk ebay a týpek posílá jenom po UK a chce platbu hned. Takže pokud to vyhraju, musím tomu kámošovi obratem poslat prachy, který mám na BÚ

A kolik na to máš času, než ta aukce skončí? Co takhle poslat kamarádovi svoji platební kartu, se kterou by vybral na místě z bankomatu? Je tolik bezplatných bank, klidně můžeš jít jendnu "jen na to". Když se domluvíš třeba s autobusákem, co jezdí Praha-Londýn, tak by ti ji tam vzal (a kamarád si ji vyzvedl na místě). Případně poslat poštou "pro příště".

 

Zkrátka, pokud to budeš řešit přes PayPal, počítej s vysokými náklady a je celkem jedno, jestli budou vidět na první pohled, nebo skryté v kurzu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D radši zaplatim pětikilo na kurzovym rozdílu, než se domlouvat s autobusákem, aby mi tam dovezl kartu a kamarád si pro ni někam přes půl anglie jel

 

Aukce končí dneska.. 

Nic, uvidíme, zkusím ten trustpay, jestli to teda vyhraju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

IBAN je jen jiný způsob zápisu čísla účtu. Takže si např. na www.iban-rechner.de nech IBAN vygenerovat. 

 

Já mám 6 místné číslo ING konta, takže můj IBAN vypadá takto: IBAN: CZXX35000000000000XXXXXX

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...