Přejít na obsah

Seiko Monster nastavení Day/Date


Tomasek

Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Chtěl bych se zeptat, zda li se dá na seiko monster nějak zastavit sekundová ručka?

Lze pouze pokud nastavíš korunku do pozice pro seřizování hodin a mírně zatlačíš jako by jsi chtěl seřídit hodiny nazpět. hacking jako takový to není a nedoporučuji nějak často zkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže pouze tlakem a točením krunky v protisměru. Tedy ta sekundová ručka se zastaví pouze na chvíli toho tlaku na korunku a trvale ji zastavit nelze?

Ještě bych se chtěl zeptat zda li se dají u hodináře trochu seřídit, když se předcházejí denně o cca 20 sekund?

Přesně tak, prostě to zkus a uvidíš, sama korunky ji nezastaví. Dá se to rychle vychytat.

I seřízení u hodináře se tu několikrát probíralo...

Jde o to, aby byla odchylka pokud možno každý den co nejpodobnější, pak se to dá eliminovat.

Hodinky by se měly doštelovat až po usazení a zaběhnutí mechanismu.

Upraveno uživatelem RomanP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chci se ještě zeptat, po několikerém nastavení času, které fungovalo dobře, mi poslední dobou nelze zastavit pohyb sekundové ručky oním jemným pohybem korunky zpět.

Zprvu to šlo dobře a nyní je téměř nemožné zastavit onu sekundovou ručku. Vždy samozřejmě jemným pohybem, bez použití hrubé síly. Dá se s tím něco dělat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, to chápu, že tyto hodinky nemají hacking a nejsou pro to koncipované.

Ale když se mi denně předcházejí o cca 30 sekund - 3/4 minuty. Tak to za týden dělá něco kolem pěti minut a to je docela dost na to, abych třeba měsíc nosil hodinky a nechal si je předejít o 20 minut.

Zajdu si samozřejmě za hodinářem, aby se tato již ustálená a pravidelná odchylka trochu srovnala, ale i tak jednou za čas je musím seřídit, aby mi šly aspoň trochu přijatelně přesně. Mně nejde u mechanických hodinek o nějakou tu sekundu. Ale měsíčně 20 minut a nechat to jen tak být, to pak nemá smysl ty hodinky používat jako měření času, když to nemohu seřídit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počuj, možno ono tiež záleží od toho nakoľko je natiahnuté pružinka v hodinkách,chcem tým povedať, že ak ich chceš nastaviť večer ( a celý deň si ich nosil na ruke ) je predpoklad že sú riadne natiahnuté a kladú na zastavenie väčší odpor ako keby bolo natiahnuté menej. Skús si ich nastaviť ráno, po celonočnom odložení na stolek, nebudú ešte v ,, ráži " a budú slabšie, ale je možné že sa mýlim, ale ked si mením hodinky a nastavujem Monstra tak vybité sa mi zdá sa nastavujú lahšie, uvidíš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Prosím o radu

dnes v noci jsem si všiml na svých monstrech, že zhruba kolem 23:00 se mi začal posouvat datum (z 22 na 23). celý se "překlopil" lehce po půlnoci

a den (patek - sobota) se přehodil někdy po půlnoci, to už sem spal. ráno to je O.K.

nemůže se jednat o nějakou závadu mechanismu????

děkuji

Upraveno uživatelem mozilla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...